środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

"Policja dzieciom" - festyn rodzinny w Środzie Śląskiej

"Policja dzieciom" - festyn rodzinny w Środzie Śląskiej

Śr, 02.10.2019 14:27

Wiele osób zdecydowało się odwiedzić w miniony piątek park miejski, gdzie policjanci z Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej wraz z Komendą Powiatową Policji przy wsparciu służb współpracujących, samorządu lokalnego oraz sponsorów, kolejny już raz zorganizowali festyn pn.: „Policja dzieciom”.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tegoroczny piknik, jak zawsze we wrześniu, odbył się w ramach policyjnej akcji pn.: „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest edukacja najmłodszych w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednocześnie inicjatywa ta wpisuje się w założenia kampanii pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Dmuchane zjeżdżalnie, loteria z licznymi nagrodami, popcorn, balony i przejażdżka bryczką to tylko niektóre z atrakcji, z jakich można było skorzystać 26 września w piątek w parku przy ul. Konstytucji 3-go Maja w Środzie Śląskiej.

Do wspólnej zabawy średzcy policjanci zaprosili funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Lutyni, Straży Leśnej z Nadleśnictwa Miękinia, przedstawicieli PCK i Sanepidu ze Środy Śląskiej. W tym roku w festynie uczestniczyła również średzka Straż Miejska, której funkcjonariusze prezentowali „pluszowe miasteczko ruchu drogowego”, stanowiące największą atrakcję dla najmłodszych uczestników.

Ponadto średzkich policjantów wsparli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy prezentowali motocykle policyjne oraz furgon edukacyjny.

Każde dziecko, które gościło na festynie, otrzymało upominek w postaci balonu i popcornu, a biorąc udział w loterii mogło zdobyć atrakcyjne nagrody. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, kącik do rysowania, a także spotkanie z Komisarzem Lwem, który witał się z każdym i pozował do wspólnych zdjęć.

W trosce o bezpieczeństwo zarówno małych jak i dużych uczestników ruchu drogowego przygotowano kamizeli oraz elementy odblaskowe.

Dla młodszych przygotowano zabawy z „alko- i narkogoglami” - których celem jest przedstawienie postrzegania świata tak, jak po spożyciu alkoholu i środków odurzających. Chętni w specjalnych goglach mieli możliwość jazdy gokardem slalom pomiędzy pachołkami, co okazało się dla nich nie lada wyzwaniem.

Jak zawsze na festynie „Policja dzieciom”, każdy mógł z bliska obejrzeć sprzęt policyjny: wsiąść do radiowozu, usiąść na motocyklu i włączyć sygnały, a także wykonać odciski palców na specjalnych kartach pamiątkowych. Rowerzyści mogli oznakować swoje jednoślady.

Chętni mieli możliwość sprawdzenia swoich sił na ściance wspinaczkowej, przejażdżki Melexem oraz bryczką, a także obejrzeć wóz strażacki. Przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża i Sanepidu oraz funkcjonariusze PSP w Środzie Śląskiej uczyli udzielania pierwszej pomocy wykorzystując do ćwiczeń fantoma.

Kolejny już raz dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Środzie Śląskiej, służb i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa oraz przy dużym wsparciu samorządu lokalnego i sponsorów udało się wywołać uśmiech na twarzach wielu dzieci.

Średzcy policjanci serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu.

Oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... godzinę temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 2 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…