wtorek 29.09.2020

Imieniny: Michała Michaliny

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

"Policja dzieciom" - festyn rodzinny w Środzie Śląskiej

"Policja dzieciom" - festyn rodzinny w Środzie Śląskiej

02.10. 2019

Wiele osób zdecydowało się odwiedzić w miniony piątek park miejski, gdzie policjanci z Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej wraz z Komendą Powiatową Policji przy wsparciu służb współpracujących, samorządu lokalnego oraz sponsorów, kolejny już raz zorganizowali festyn pn.: „Policja dzieciom”.

Tegoroczny piknik, jak zawsze we wrześniu, odbył się w ramach policyjnej akcji pn.: „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest edukacja najmłodszych w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednocześnie inicjatywa ta wpisuje się w założenia kampanii pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Dmuchane zjeżdżalnie, loteria z licznymi nagrodami, popcorn, balony i przejażdżka bryczką to tylko niektóre z atrakcji, z jakich można było skorzystać 26 września w piątek w parku przy ul. Konstytucji 3-go Maja w Środzie Śląskiej.

Do wspólnej zabawy średzcy policjanci zaprosili funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Lutyni, Straży Leśnej z Nadleśnictwa Miękinia, przedstawicieli PCK i Sanepidu ze Środy Śląskiej. W tym roku w festynie uczestniczyła również średzka Straż Miejska, której funkcjonariusze prezentowali „pluszowe miasteczko ruchu drogowego”, stanowiące największą atrakcję dla najmłodszych uczestników.

Ponadto średzkich policjantów wsparli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy prezentowali motocykle policyjne oraz furgon edukacyjny.

Każde dziecko, które gościło na festynie, otrzymało upominek w postaci balonu i popcornu, a biorąc udział w loterii mogło zdobyć atrakcyjne nagrody. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, kącik do rysowania, a także spotkanie z Komisarzem Lwem, który witał się z każdym i pozował do wspólnych zdjęć.

W trosce o bezpieczeństwo zarówno małych jak i dużych uczestników ruchu drogowego przygotowano kamizeli oraz elementy odblaskowe.

Dla młodszych przygotowano zabawy z „alko- i narkogoglami” - których celem jest przedstawienie postrzegania świata tak, jak po spożyciu alkoholu i środków odurzających. Chętni w specjalnych goglach mieli możliwość jazdy gokardem slalom pomiędzy pachołkami, co okazało się dla nich nie lada wyzwaniem.

Jak zawsze na festynie „Policja dzieciom”, każdy mógł z bliska obejrzeć sprzęt policyjny: wsiąść do radiowozu, usiąść na motocyklu i włączyć sygnały, a także wykonać odciski palców na specjalnych kartach pamiątkowych. Rowerzyści mogli oznakować swoje jednoślady.

Chętni mieli możliwość sprawdzenia swoich sił na ściance wspinaczkowej, przejażdżki Melexem oraz bryczką, a także obejrzeć wóz strażacki. Przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża i Sanepidu oraz funkcjonariusze PSP w Środzie Śląskiej uczyli udzielania pierwszej pomocy wykorzystując do ćwiczeń fantoma.

Kolejny już raz dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Środzie Śląskiej, służb i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa oraz przy dużym wsparciu samorządu lokalnego i sponsorów udało się wywołać uśmiech na twarzach wielu dzieci.

Średzcy policjanci serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu.

Oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Dlaczego nie w sobotę niektórzy rodzice pracują na zmiany i dzieci w szkole na weekend imprezy

This comment was minimized by the moderator on the site

A dlaczego by nie w tygodniu? Niektórzy pracuja w weekendy albo wyjeżdżają. Wszystkim nie dogodzi. Pozatym festyn w ramach policyjnej akacji pod nazwą bezpieczna droga do szkoły więc fajnie jakby braly w niej udzial szkoly. Impreza tak czy inaczej na plus.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Moje wyrazy wspolczucia jest mi niezmirnie przykro.Pani Wladzia byla wyjatkowo dobrym i cieplym czlo...
dsr skomentował/a Gmina przyjazna ojcom!
akurat aż się zdziwisz
takich miejsc jest więcej w mieście :-)
Jeśli polatacie tym dronem nad Kościuszki, i zrobicie porządek z piecem pod nr 43 (na przeciw Still)...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.