wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Półkolonie i wyjątkowa gala

Półkolonie i wyjątkowa gala

Pt, 16.07.2021 15:06

Początek lipca w salezjańskim Oratorium w Środzie Śląskiej upłynął pracowicie, ale owocnie i z wieloma uśmiechami na twarzach, czyli zgodnie z zawołaniem Księdza Bosko: „Bądź zawsze radosny!”


Warsztaty i wycieczki

W dwóch turnusach półkolonii zorganizowanych w ramach projektu „Salezjańskie lato 2021” wzięło udział w sumie 70 uczestników. W pierwszym tygodniu zaplanowano czas na zajęcia warsztatowe o nazwie CRUXOWNIA dla osób z klas 7 i 8. Skąd nazwa? W spotkaniach brały udział głównie osoby związane z Salezjańskim Duszpasterstwem Młodzieży CRUX w Środzie Śląskiej. Młodzież integrowała się, rozwijała duchowo, brała udział w zajęciach z komunikacji, w zabawie w parku trampolin, a także w lekcjach śpiewu i tańca. Drugi turnus, skierowany do uczniów klas 1 – 4, śmiało można nazwać wymianą pokoleń. Spora część młodzieży, która tydzień wcześniej sama brała udział w warsztatach, teraz pomagała młodszym podczas półkolonii. Ponownie nie zabrakło zajęć plastycznych, sportowych i tanecznych, był również czas na aktywny wypoczynek we wrocławskim aquaparku i ściance wspinaczkowej.

Gala CRUXar

Spotkania w pierwszym tygodniu półkolonii zakończyło wyjątkowe wydarzenie, które jednocześnie było podsumowaniem całego roku formacyjnego w średzkim Oratorium – Gala CRUXar. Na plenerowej scenie, w obecności młodzieży ze wspólnoty CRUX, rodziców oraz rodzin ze Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników, wręczono nagrody w 3. edycji plebiscytu. Młodzież wybiera w nim spośród siebie osoby, które w mijającym roku wykazały się szczególnym zaangażowaniem. Wyróżnienia przyznano w czterech kategoriach: Salezjańska radość, Pomocna dłoń, CRUX roku oraz Nagroda Kierownika Oratorium. Emocje plebiscytowe przeplatały się tego wieczoru ze wspaniałą muzyką w wykonaniu Piotra Łopacińskiego, Pawła Sznajdera oraz lokalnych muzyków. Uczestnicy półkolonii zaprezentowali również swoje umiejętności zdobyte podczas warsztatów wokalnych i tanecznych, a także inne talenty i pasje, które rozwijali przez ostatnie miesiące. Zakończeniem gali była wspólna modlitwa uwielbienia – uczestnicy spotkania dziękowali Panu Bogu za kolejny rok wspólnej pracy i przygody.

Podziękowanie

Średzcy Salezjanie dziękują Gminie Środa Śląska (projekt „Salezjańskie lato 2021” był współfinansowany z budżetu samorządu kwotą w wysokości 7900 zł, co stanowi 64,35% wartości zadania), a także wolontariuszom oraz wszystkim, dzięki którym możliwe było zorganizowanie pierwszej części wakacji w Oratorium. Galę CRUXar wsparli dodatkowo: Tech-Team Piotr Kosiński oraz Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej.

Oratorium / fot. Lalila Studio

 • 7
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  W zamkniętym pomieszczeniu nie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa? Może Pan Burmistrz odpowie! 6 minut temu.
 • Senior powiedział(a) Więcej
  A wirusów nie było?Pandemia się skończyła. 10 minut temu.
 • jAROSLAW powiedział(a) Więcej
  RUSKI ład 2 godziny temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  I jeszcze widzę, że przedstawiciele rodzinki tego bydlaka również dobrze bawią się na... 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM