wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Wycieczka pełna wrażeń
Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Środzie Śląskiej, w terminie 25-29.05.2021  zorganizował pięciodniową wycieczkę na Lubelszczyznę i Roztocze dla 50 osób. Organizację wyjazdu wsparła finansowo Gmina Środa Śląska w wysokości 15.000 zł, co stanowiło 30,30% całego kosztu.

Fot. PZERiI Fot. PZERiI


W Lublinie zakwaterowaliśmy się w hotelu Lwów, w którym były bardzo dobre warunki. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy z przewodnikiem Lubelską Starówkę, Zamek, Pl. Litewski, Archikatedrę i Wieżę Trynitarską.

W drugim dniu zwiedzaliśmy Pałac Zamojskich w Kozłówce. Następnie pojechaliśmy do Lubartowa żeby zobaczyć kompleks pałacowo - parkowy Szanguszków. Potem w Nałęczowie kompleks uzdrowiskowy, Pałac Małachowskich i Park Zdrojowy.

Następne dni to zwiedzanie Zamościa. Stare Miasto, Rynek Wielki z Ratuszem, Kamieniczki Ormiańskie, Rynek Wodny z fontanną. Zwiedziliśmy fortyfikację Twierdzy Zamojskiej, Synagogę z pozostałościami siedziby Kahału i Hederu, Rynek Solny i Akademię Zamojskich, Katedrę, Bastionowy układ Twierdzy Zamojskich i Rotundę. Jedna z uczestniczek naszej wycieczki zdobyła nawet certyfikat ,,Puszkarza fortecy Zamojskiej” i została przyjęta w szeregi załogi fortecy po wcześniejszym złożeniu przyrzeczenia.

W następnym dniu zwiedzaliśmy Szczebrzeszyn z dawną Synagogą, Cerkiew Zaśnięcia NMP, Kościół Parafialny, Pomnik Chrząszcza, Zwierzyniec i Roztocze.

W ostatnim dniu był wyjazd do Kazimierza Dolnego i zwiedzanie Rynku, Klasztoru Franciszkanów, Kościoła Farnego, ruin zamku oraz obowiązkowy zakup ,,kogutów” w piekarni.

Po krótkim odpoczynku i wypiciu kawy wracaliśmy do domu. Przyjechaliśmy do Środy Śl. o godz. 21.00. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, program został zrealizowany w 100%. Mieliśmy doskonałą obsługę, pilota i przewodników.

W imieniu uczestników wycieczki serdecznie dziękujemy władzom Gminy Środa Śląska i panu Burmistrzowi za okazaną życzliwość i dofinansowanie wyjazdu.

Zarząd PZERiI

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Pacholku Brukseli zobacz jak wygląda gospodarka Niemiec a jak Polski. Wszystkie zakłady na strefie są praktycznie Niemieckie. Niemcy to bogaty kraj... 40 minut temu.
 • Lolo powiedział(a) Więcej
  Policji tą krajowa mapa jest potrzebna jak pani lekkich obyczajów majtki. Policja jak się domyślam ma co robić. 40 minut temu.
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…