wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. PZERiI Fot. PZERiI

Wycieczka pełna wrażeń

Pt, 16.07.2021 08:05

Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Środzie Śląskiej, w terminie 25-29.05.2021  zorganizował pięciodniową wycieczkę na Lubelszczyznę i Roztocze dla 50 osób. Organizację wyjazdu wsparła finansowo Gmina Środa Śląska w wysokości 15.000 zł, co stanowiło 30,30% całego kosztu.


W Lublinie zakwaterowaliśmy się w hotelu Lwów, w którym były bardzo dobre warunki. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy z przewodnikiem Lubelską Starówkę, Zamek, Pl. Litewski, Archikatedrę i Wieżę Trynitarską.

W drugim dniu zwiedzaliśmy Pałac Zamojskich w Kozłówce. Następnie pojechaliśmy do Lubartowa żeby zobaczyć kompleks pałacowo - parkowy Szanguszków. Potem w Nałęczowie kompleks uzdrowiskowy, Pałac Małachowskich i Park Zdrojowy.

Następne dni to zwiedzanie Zamościa. Stare Miasto, Rynek Wielki z Ratuszem, Kamieniczki Ormiańskie, Rynek Wodny z fontanną. Zwiedziliśmy fortyfikację Twierdzy Zamojskiej, Synagogę z pozostałościami siedziby Kahału i Hederu, Rynek Solny i Akademię Zamojskich, Katedrę, Bastionowy układ Twierdzy Zamojskich i Rotundę. Jedna z uczestniczek naszej wycieczki zdobyła nawet certyfikat ,,Puszkarza fortecy Zamojskiej” i została przyjęta w szeregi załogi fortecy po wcześniejszym złożeniu przyrzeczenia.

W następnym dniu zwiedzaliśmy Szczebrzeszyn z dawną Synagogą, Cerkiew Zaśnięcia NMP, Kościół Parafialny, Pomnik Chrząszcza, Zwierzyniec i Roztocze.

W ostatnim dniu był wyjazd do Kazimierza Dolnego i zwiedzanie Rynku, Klasztoru Franciszkanów, Kościoła Farnego, ruin zamku oraz obowiązkowy zakup ,,kogutów” w piekarni.

Po krótkim odpoczynku i wypiciu kawy wracaliśmy do domu. Przyjechaliśmy do Środy Śl. o godz. 21.00. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, program został zrealizowany w 100%. Mieliśmy doskonałą obsługę, pilota i przewodników.

W imieniu uczestników wycieczki serdecznie dziękujemy władzom Gminy Środa Śląska i panu Burmistrzowi za okazaną życzliwość i dofinansowanie wyjazdu.

Zarząd PZERiI

 • 20
 • 6
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  W zamkniętym pomieszczeniu nie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa? Może Pan Burmistrz odpowie! 27 minut temu.
 • Senior powiedział(a) Więcej
  A wirusów nie było?Pandemia się skończyła. 31 minut temu.
 • jAROSLAW powiedział(a) Więcej
  RUSKI ład 2 godziny temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  I jeszcze widzę, że przedstawiciele rodzinki tego bydlaka również dobrze bawią się na... 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM