poniedziałek 02.08.2021

Imieniny: Kariny Gustawa

Fot. PZERiI Fot. PZERiI

Wycieczka pełna wrażeń

Pt, 16.07.2021 08:05

Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Środzie Śląskiej, w terminie 25-29.05.2021  zorganizował pięciodniową wycieczkę na Lubelszczyznę i Roztocze dla 50 osób. Organizację wyjazdu wsparła finansowo Gmina Środa Śląska w wysokości 15.000 zł, co stanowiło 30,30% całego kosztu.


W Lublinie zakwaterowaliśmy się w hotelu Lwów, w którym były bardzo dobre warunki. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy z przewodnikiem Lubelską Starówkę, Zamek, Pl. Litewski, Archikatedrę i Wieżę Trynitarską.

W drugim dniu zwiedzaliśmy Pałac Zamojskich w Kozłówce. Następnie pojechaliśmy do Lubartowa żeby zobaczyć kompleks pałacowo - parkowy Szanguszków. Potem w Nałęczowie kompleks uzdrowiskowy, Pałac Małachowskich i Park Zdrojowy.

Następne dni to zwiedzanie Zamościa. Stare Miasto, Rynek Wielki z Ratuszem, Kamieniczki Ormiańskie, Rynek Wodny z fontanną. Zwiedziliśmy fortyfikację Twierdzy Zamojskiej, Synagogę z pozostałościami siedziby Kahału i Hederu, Rynek Solny i Akademię Zamojskich, Katedrę, Bastionowy układ Twierdzy Zamojskich i Rotundę. Jedna z uczestniczek naszej wycieczki zdobyła nawet certyfikat ,,Puszkarza fortecy Zamojskiej” i została przyjęta w szeregi załogi fortecy po wcześniejszym złożeniu przyrzeczenia.

W następnym dniu zwiedzaliśmy Szczebrzeszyn z dawną Synagogą, Cerkiew Zaśnięcia NMP, Kościół Parafialny, Pomnik Chrząszcza, Zwierzyniec i Roztocze.

W ostatnim dniu był wyjazd do Kazimierza Dolnego i zwiedzanie Rynku, Klasztoru Franciszkanów, Kościoła Farnego, ruin zamku oraz obowiązkowy zakup ,,kogutów” w piekarni.

Po krótkim odpoczynku i wypiciu kawy wracaliśmy do domu. Przyjechaliśmy do Środy Śl. o godz. 21.00. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, program został zrealizowany w 100%. Mieliśmy doskonałą obsługę, pilota i przewodników.

W imieniu uczestników wycieczki serdecznie dziękujemy władzom Gminy Środa Śląska i panu Burmistrzowi za okazaną życzliwość i dofinansowanie wyjazdu.

Zarząd PZERiI

 • 20
 • 6
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Redakcja Rolanda,wspomnienia pana Kopacza interesujące,tylko trochę nie w czasie pisać o... 7 godzin temu.
 • Rodzic powiedział(a) Więcej
  Brawo!  Oderwać dzieci od komputerów, konsol i smartfonów i zachęcać do aktywności, tak... 7 godzin temu.
 • Elżbieta powiedział(a) Więcej
  Tom napisał:
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  7 godzin temu.
 • Tom powiedział(a) Więcej
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…