sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Fot. FB Mieczysław Gorzka strona autorska Fot. FB Mieczysław Gorzka strona autorska

“Polowanie na psy” - nowa książka Mieczysława Gorzki

Śr, 19.05.2021 17:34
 •  

Dzisiaj ważny dzień dla miłośników dobrych kryminałów – premiera kolejnej książki Mieczysława Gorzki, „Polowania na psy”.


Pochodzącego ze Szczepanowa Mieczysława Gorzki nie trzeba specjalnie przedstawiać. To autor kryminałów, od 2019 roku utrzymujący się w czołówce najbardziej poczytnych polskich pisarzy tego gatunku.

Rok temu miała miejsce premiera jego trzeciej książki „Totentanz”, która zamknęła cykl kryminalny „Cienie Przeszłości”. Okres pandemii okazał się sprzyjać pracy twórczej i już dzisiaj swoją premierę ma „Polowanie na psy”. W nowej książce powróci komisarz Marcin Zakrzewski, ale jeśli ktoś spodziewa się kontynuacji wcześniejszych wątków, to będzie rozczarowany.

Odciąłem się od tamtej serii, postarałem się, aby nowe przygody Zakrzewskiego nie były powiązane z tamtym cyklem. Oczywiście pewne nawiązania są, bo to w końcu było jego życie, więc niektóre jego problemy będą się nadal ciągnąć. Jednak sama książka będzie zupełnie nową opowieścią, która rozpocznie się na pewnym parkingu pod Wrocławiem, gdzie znaleziono zwłoki zastrzelonych policjantów – mówił Mieczysław Gorzka w udzielonym nam w lutym wywiadzie.

Nowa książka będzie początkiem kolejnego cyklu. - Wątki w moich powieściach bardzo łatwo się rozrastają, a następnie rozchodzą w różnych kierunkach. Nie da się tego ogarnąć w jednej książce, więc opowieść, która się teraz zacznie będzie składała się z co najmniej trzech - mówił w lutym pisarz.

Dzisiaj Gorzka przyznaje, że towarzyszy mu duża trema związana z premierą. - W książkę "Polowanie na psy" włożyłem dużo pracy i serca więc chciałbym, żeby trafiła do jak największego grona czytelników i się spodobała. Na dzień premiery zaplanowane mam szczepienie przeciw COVID-19, więc 19 maja będzie dla mnie podwójnie ekscytujący - kończy Gorzka.

OLO

188108619 431832021222449 3465909546276378973 n

 • 10
 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Roman powiedział(a) Więcej
  Czyli jak zawsze *** te dzieci zeby niemialy mozliwisci wyboru fajnego kierunku wstyd i czym wy... 20 minut temu.
 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 4 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 9 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…