piątek 30.10.2020

Imieniny: Zenobii Przemysława

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Polskie Domy Drewniane podpisały umowę na zakup gruntu w Środzie Śląskiej. Powstanie kilkaset mieszkań

Polskie Domy Drewniane podpisały umowę na zakup gruntu w Środzie Śląskiej. Powstanie kilkaset mieszkań

12.10. 2020

Polskie Domy Drewniane zakupiły grunt w Środzie Śląskiej przy ul. Gen. W. Sikorskiego o łącznej powierzchni 157 tys. mkw. Powstanie tam osiedle mieszkaniowe z ponad 800 lokalami w zabudowie wielorodzinnej. Wspólnie z władzami miasta, PDD przyczyni się do powstania nowej dzielnicy, w której mieszkania znajdą zarówno mieszkańcy Środy Śląskiej, jak również osoby z Wrocławia, szukające przyjaznego i ekologicznego miejsca do życia, z dobrym dojazdem do stolicy Dolnego Śląska.

Zakupiony grunt to teren Winnej Góry, która znajduje się w północnej części Środy Śląskiej. Przylega ona bezpośrednio do terenów dobrze zurbanizowanych i dlatego jest naturalnym kierunkiem rozwoju miasta. Dogodne położenie daje deweloperowi możliwość skorzystania z mediów, niezbędnych do zapewnienia infrastruktury dla nowej zabudowy, a przyszłym mieszkańcom gwarantuje dostęp do dobrze rozwiniętych usług publicznych.

- Środa Śląska to nieprzypadkowy wybór na powstanie pierwszego w Polsce wielorodzinnego osiedla mieszkaniowego budowanego w technologii drewnianej. Duża skala i całościowe podejście do inwestycji pozwolą na stworzenie przemyślanej zabudowy z ekologicznymi i energooszczędnymi rozwiązaniami. Mieszkańcy nowopowstałego osiedla mogą liczyć na to, że wprowadzą się do przyjaznych, zdrowych mieszkań, zbudowanych w oparciu o najnowsze technologie, przyjazne zarówno ludziom, jak i środowisku naturalnemu – mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Zielono, miejsko i wygodnie

Z analiz spółki Polskie Domy Drewniane wynika, że na zakupionym obszarze powstanie osiedle składające się z ok. 27 czterokondygnacyjnych budynków, z ok. 800 lokalami mieszkalnymi (ok. 40 tys. PU). Spółka planuje budowę mieszkań, o różnej powierzchni użytkowej. Ostateczna wielkość poszczególnych lokali zostanie ustalona po wcześniejszej analizie potrzeb lokalnej społeczności.

Budynki mieszkalne, jak i zaplanowane punkty usługowe, zostaną zaprojektowane i wykonane w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego. Ta dynamicznie rozwijająca się na świecie technologia, gwarantuje nie tylko skrócenie czasu realizacji inwestycji, ale też ograniczenie śladu węglowego, bezpieczeństwo i trwałość – 80% prac związanych z powstawaniem budynku jest wykonywanych w kontrolowanych warunkach w wyspecjalizowanych fabrykach. Dzięki temu jakość oraz koszty są na bieżąco monitorowane. To pozwala technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego konkurować z innymi, powszechnie wykorzystywanymi technologiami. Zwłaszcza, że naturalne właściwości drewna służą przyszłym mieszkańcom i pozwalają im w perspektywie długoterminowej zyskać na niższych kosztach eksploatacyjnych, w tym kosztach ogrzewania. Oszczędności z tego tytułu będą na poziomie ok. 10% w porównaniu do tradycyjnej technologii.

Montaż pierwszych budynków w Środzie Śląskiej w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego planowany jest na pierwszą połowę 2022 roku.

Środa Śląska perłą inwestycyjną południowo-zachodniej Polski

Środa Śląska to zagłębie dużych firm (głównie z branż motoryzacyjnej i logistycznej). Główny atut miasta stanowi jego położenie w okolicy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz dobra komunikacja – w niedalekiej odległości znajduje się autostrada A4, blisko stąd do lotniska Wrocław-Strachowice, a do stolicy Dolnego Śląska drogą krajową nr 94 jedzie się kilkanaście minut.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w latach 2002-2019 liczba mieszkańców w powiecie średzkim wzrosła o 13%.

- Inwestycja warszawskiej spółki Polskie Domy Drewniane na Winnej Górze będzie silnym impulsem rozwojowym Środy Śląskiej i okolic. Nasi mieszkańcy muszą mieć nie tylko miejsca pracy, ale chcemy też zadbać o to, aby mieszkali w jak najbardziej przyjaznych warunkach. Lokalizacja tak ważnej inwestycji mieszkaniowej w naszym mieście to dowód na trafność strategii rozwoju Miasta i Gminy przyjętej przez nas w 2015 roku – mówi Adam Ruciński, Burmistrz Środy Śląskiej.

------------------------------------------------------------------

Spółka Polskie Domy Drewniane SA (PDD) to firma deweloperska budująca energooszczędne budynki mieszkalne, usługowe i mieszkalno-usługowe wykonane w technologiach drewnianych. W swojej działalności PDD wykorzystuje krajowy potencjał przemysłu drzewnego i budowlanego w oparciu o nowoczesne technologie oraz bazę surowcową. Podstawową aktywnością spółki jest budowa budynków wielorodzinnych i osiedli domów jednorodzinnych przeznaczonych na sprzedaż na rynku komercyjnym, a także mieszkań pod wynajem i wynajem z opcją dojścia do własności. Spółka została powołana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska. PDD rozpoczęła działalność w 2019 roku.

(mpr) / fot. wk

Transmisja z wydarzenia

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (36)

This comment was minimized by the moderator on the site

Najpierw zrobią drogi chodniki itd a potem będą to zrywać żeby kanalize położyć

This comment was minimized by the moderator on the site

Trafił swój na swego. Pisiorska spółka, która jeszcze niczego nie wybudowała i burmistrz, któremu najlepiej to na razie wyszło przybranie na wadze.

This comment was minimized by the moderator on the site

Wirus COVID w ten dzień nie był aktywny i Pan Burmistrz już nie bał się wyjść z domu ...

This comment was minimized by the moderator on the site

Wyobrażacie sobie 2, czy 3 tysiące nowych mieszkańców? Już teraz korki są dramatyczne, a powietrze jedno z najgorszych na Dolnym Śląsku. A gdzie oni będą się leczyć, chodzić do szkoły, przedszkola? Burmistrz im to pobuduje? Już pokazał jak zbudował osiedle socjalne i jak wypiął się na powiat ws. szpitala. A dlaczego właściwe im, tym nowy? Dla starych mieszkańców to oznacza raczej pogorszenie sytuacji niż poprawę. Chrzanić taka politykę...

This comment was minimized by the moderator on the site

Pewnie na tym osiedlu Ruciński będzie cieciem bo do czegoś innego się nie nadaje.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ulice na Winnej Górze są tylko z nazwy. Pozbawione są infrastruktury wodnokanalizacyjnej, nawierzchni o gazie nawet nie wspomnę, a pan burmistrz prywatnemu deweloperowi najprawdopodobniej przygotuje odpowiednio teren pod inwestycję? A tak na marginesie to tylko należy współczuć przyszłym mieszkańcom osiedla mającym mieć za sąsiada prawdopodobną inwestycję biogazowni(była o tym mowa na jednej z sesji rady).Miał być wyższy poziom rozwoju a jest...

Ulice na Winnej Górze są tylko z nazwy. Pozbawione są infrastruktury wodnokanalizacyjnej, nawierzchni o gazie nawet nie wspomnę, a pan burmistrz prywatnemu deweloperowi najprawdopodobniej przygotuje odpowiednio teren pod inwestycję? A tak na marginesie to tylko należy współczuć przyszłym mieszkańcom osiedla mającym mieć za sąsiada prawdopodobną inwestycję biogazowni(była o tym mowa na jednej z sesji rady).Miał być wyższy poziom rozwoju a jest jak widać. Narzekaliśmy na poprzednika ale on przynajmniej coś robił i stadion by wyremontował i osiedle socjalne byłoby zakończone a winna góra wyglądałaby o wiele korzystniej niż za obecnego włodarza.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

ziemię ma prywatny właściciel , pięć lat temu pan burmistrz , wbrew opinii komisji urbanistycznej Środy Śląskiej do której należy m.in Pan Kierownik Filarowski przekształcił te grunty na rzecz prywaciarza pod zabudowę średniowysoką .Co w zamian otrzymał nie wiadomo, ale Gmina nie dostała ani kawałka ziemi od ,,wnioskodawcy ''przekształcenia , a przecież zrobiła to za darmo w ramach zmiany planu zagospodarowania , mógł burmistrz załatwić...

ziemię ma prywatny właściciel , pięć lat temu pan burmistrz , wbrew opinii komisji urbanistycznej Środy Śląskiej do której należy m.in Pan Kierownik Filarowski przekształcił te grunty na rzecz prywaciarza pod zabudowę średniowysoką .Co w zamian otrzymał nie wiadomo, ale Gmina nie dostała ani kawałka ziemi od ,,wnioskodawcy ''przekształcenia , a przecież zrobiła to za darmo w ramach zmiany planu zagospodarowania , mógł burmistrz załatwić chociaż z 30 arów do zasobu gminy pod wielorodzinny budynek komunalny , ależ nie ! Teraz ten ,, burmistrz ''ogłasza sukces dewelopera . Wspomniana komisja urbanistyczna opisała zmianę planu jako ,,za szybką '' , gdyż Środa Śląska nie posiada niezbędnej infrastruktury do obsługi takiego osiedla , a w roku 2015 w gminie był zapas ziemi pod średniowysoką zabudowę na 7000 osób ) nowych mieszkańców ) . Jak burmistrz może lansować i reklamować prywatnego dewelopera , no chyba ze ma tam obiecane ze 2 lokale , i panowie radni też .Pożyjemy zobaczymy .

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

No i teraz wszystko jest jasne. Wygląda to jak scenariusz horroru. Obawiam się że Superman się nie pojawi i nie wyeliminuje czarnego charakteru.

This comment was minimized by the moderator on the site

A co na to właściciele działek na winnej górze ?

This comment was minimized by the moderator on the site

Gmina nic nie zarobiła, bo to nie były grunty gminy, tylko agencji, albo prywatne. Może się mylę Panie Burmistrzu? Niech Pan powie prawdę! Pan to jest mistrz propagandy.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ziemię ma prywatny właściciel , pięć lat temu pan burmistrz , wbrew opinii komisji urbanistycznej Środy Śląskiej do której należy m.in Pan Kierownik Filarowski przekształcił te grunty na rzecz prywaciarza pod zabudowę średniowysoką .Co w zamian otrzymał nie wiadomo, ale Gmina nie dostała ani kawałka ziemi od ,,wnioskodawcy ''przekształcenia , a przecież zrobiła to za darmo w ramach zmiany planu zagospodarowania , mógł burmistrz załatwić...

Ziemię ma prywatny właściciel , pięć lat temu pan burmistrz , wbrew opinii komisji urbanistycznej Środy Śląskiej do której należy m.in Pan Kierownik Filarowski przekształcił te grunty na rzecz prywaciarza pod zabudowę średniowysoką .Co w zamian otrzymał nie wiadomo, ale Gmina nie dostała ani kawałka ziemi od ,,wnioskodawcy ''przekształcenia , a przecież zrobiła to za darmo w ramach zmiany planu zagospodarowania , mógł burmistrz załatwić chociaż z 30 arów do zasobu gminy pod wielorodzinny budynek komunalny , ależ nie ! Teraz ten ,, burmistrz ''ogłasza sukces dewelopera . Wspomniana komisja urbanistyczna opisała zmianę planu jako ,,za szybką '' , gdyż Środa Śląska nie posiada niezbędnej infrastruktury do obsługi takiego osiedla , a w roku 2015 w gminie był zapas ziemi pod średniowysoką zabudowę na 7000 osób ) nowych mieszkańców ) . Jak burmistrz może lansować i reklamować prywatnego dewelopera , no chyba ze ma tam obiecane ze 2 lokale , i panowie radni też .Pożyjemy zobaczymy .

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Już się całkiem przez Środę nie przejedzie, wszystko będzie zakorkowane. Wszędzie dookoła tylko nowe osiedla. Czas będzie opuścić to miejsce wreszcie z rodziną i wybrać spokojniejsze...

This comment was minimized by the moderator on the site

ziemię ma prywatny właściciel , pięć lat temu pan burmistrz , wbrew opinii komisji urbanistycznej Środy Śląskiej do której należy m.in Pan Kierownik Filarowski przekształcił te grunty na rzecz prywaciarza pod zabudowę średniowysoką .Co w zamian otrzymał nie wiadomo, ale Gmina nie dostała ani kawałka ziemi od ,,wnioskodawcy ''przekształcenia , a przecież zrobiła to za darmo w ramach zmiany planu zagospodarowania , mógł burmistrz załatwić...

ziemię ma prywatny właściciel , pięć lat temu pan burmistrz , wbrew opinii komisji urbanistycznej Środy Śląskiej do której należy m.in Pan Kierownik Filarowski przekształcił te grunty na rzecz prywaciarza pod zabudowę średniowysoką .Co w zamian otrzymał nie wiadomo, ale Gmina nie dostała ani kawałka ziemi od ,,wnioskodawcy ''przekształcenia , a przecież zrobiła to za darmo w ramach zmiany planu zagospodarowania , mógł burmistrz załatwić chociaż z 30 arów do zasobu gminy pod wielorodzinny budynek komunalny , ależ nie ! Teraz ten ,, burmistrz ''ogłasza sukces dewelopera . Wspomniana komisja urbanistyczna opisała zmianę planu jako ,,za szybką '' , gdyż Środa Śląska nie posiada niezbędnej infrastruktury do obsługi takiego osiedla , a w roku 2015 w gminie był zapas ziemi pod średniowysoką zabudowę na 7000 osób ) nowych mieszkańców ) . Jak burmistrz może lansować i reklamować prywatnego dewelopera , no chyba ze ma tam obiecane ze 2 lokale , i panowie radni też .Pożyjemy zobaczymy .

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Ile gmina zarobiła na sprzedaży dzìałki pod nowe osiedle?

This comment was minimized by the moderator on the site

No właśnie ile zarobiła gmina. Tego to już łaskawie nikt nie powie. A w ogóle przetarg jakiś był bo chciałbym może kupić trochę ziemi i wybudowac osiedle murowane. No popatrz burmistrz zastał środę murowaną a zostawi za 3 lata drewnianą. Prawdziwy król i wladca

This comment was minimized by the moderator on the site

Mamy już tyle zaczętych i nieskończonych inwestycji w wykonaniu Rucińskiego, że przy każdej kolejnej włącza się czerwone światło i strach o to co znowu zepsuje i ile pieniędzy wyrzuci w błoto. Kredyt zaufania do niego został już dawno wyczerpany.

This comment was minimized by the moderator on the site

Dla Średzian wszystko. Ze średzianami Nic ! Wy nie wiecie czego chcecie . Żadnej inicjatywy . Takie buraki co udają intelektualistów..

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak widać w Środzie Śląskiej wszystko jest pod górkę. A mieszkańcy sami malkontenci. Życzę wam więcej optymizmu i radości. To nie miasto Skarbów. To miasto smutasów.

This comment was minimized by the moderator on the site

ostatnio była firma ktora budowala skatepark i nie potrafila go skonczyc, teraz bedzie kolejna firma budujaca osiedle dla 3000 mieszkancow, tyle ze nigdy wczesniej nic nie wybudowala zapowiada sie wesolo

This comment was minimized by the moderator on the site

ziemię ma prywatny właściciel , pięć lat temu pan burmistrz , wbrew opinii komisji urbanistycznej Środy Śląskiej do której należy m.in Pan Kierownik Filarowski przekształcił te grunty na rzecz prywaciarza pod zabudowę średniowysoką .Co w zamian otrzymał nie wiadomo, ale Gmina nie dostała ani kawałka ziemi od ,,wnioskodawcy ''przekształcenia , a przecież zrobiła to za darmo w ramach zmiany planu zagospodarowania , mógł burmistrz załatwić...

ziemię ma prywatny właściciel , pięć lat temu pan burmistrz , wbrew opinii komisji urbanistycznej Środy Śląskiej do której należy m.in Pan Kierownik Filarowski przekształcił te grunty na rzecz prywaciarza pod zabudowę średniowysoką .Co w zamian otrzymał nie wiadomo, ale Gmina nie dostała ani kawałka ziemi od ,,wnioskodawcy ''przekształcenia , a przecież zrobiła to za darmo w ramach zmiany planu zagospodarowania , mógł burmistrz załatwić chociaż z 30 arów do zasobu gminy pod wielorodzinny budynek komunalny , ależ nie ! Teraz ten ,, burmistrz ''ogłasza sukces dewelopera . Wspomniana komisja urbanistyczna opisała zmianę planu jako ,,za szybką '' , gdyż Środa Śląska nie posiada niezbędnej infrastruktury do obsługi takiego osiedla , a w roku 2015 w gminie był zapas ziemi pod średniowysoką zabudowę na 7000 osób ) nowych mieszkańców ) . Jak burmistrz może lansować i reklamować prywatnego dewelopera , no chyba ze ma tam obiecane ze 2 lokale , i panowie radni też .Pożyjemy zobaczymy .

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

masakra......wchodzi deweloper i robi co chce.....
Opamietajcie się , co tu sie dzieje.....

This comment was minimized by the moderator on the site

W Środzie "samowolka" w wciskaniu wieżowców i magazynów ludzi trwa i to nie pomysły patodeweloperów, tylko marzeniani i realizację mieszkańców

This comment was minimized by the moderator on the site

Burmistrzu, zapisz się wreszcie do partii. Zawsze to jakieś wsparcie w wyborach( i po), bo na mieszkańców ciężko będzie liczyć.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ruciński znów się chwali trzecim miejscem w jakimś rankingu i dalej nie wiemy ile kosztowało wpisowe na tę imprezę.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ruciński już raz sprzedał działkę za szpitalem. Sprawa jest śmierdząca że sprawę bada prokuratura. Teraz chce zrobić kolejny interes. Trzeba patrzeć mu na ręce.

This comment was minimized by the moderator on the site

To nie Ruciński sprzedał szpital tylko wasz starosta chyba vwiesz który Burdzyyy

This comment was minimized by the moderator on the site

ziemię ma prywatny właściciel , pięć lat temu pan burmistrz , wbrew opinii komisji urbanistycznej Środy Śląskiej do której należy m.in Pan Kierownik Filarowski przekształcił te grunty na rzecz prywaciarza pod zabudowę średniowysoką .Co w zamian otrzymał nie wiadomo, ale Gmina nie dostała ani kawałka ziemi od ,,wnioskodawcy ''przekształcenia , a przecież zrobiła to za darmo w ramach zmiany planu zagospodarowania , mógł burmistrz załatwić...

ziemię ma prywatny właściciel , pięć lat temu pan burmistrz , wbrew opinii komisji urbanistycznej Środy Śląskiej do której należy m.in Pan Kierownik Filarowski przekształcił te grunty na rzecz prywaciarza pod zabudowę średniowysoką .Co w zamian otrzymał nie wiadomo, ale Gmina nie dostała ani kawałka ziemi od ,,wnioskodawcy ''przekształcenia , a przecież zrobiła to za darmo w ramach zmiany planu zagospodarowania , mógł burmistrz załatwić chociaż z 30 arów do zasobu gminy pod wielorodzinny budynek komunalny , ależ nie ! Teraz ten ,, burmistrz ''ogłasza sukces dewelopera . Wspomniana komisja urbanistyczna opisała zmianę planu jako ,,za szybką '' , gdyż Środa Śląska nie posiada niezbędnej infrastruktury do obsługi takiego osiedla , a w roku 2015 w gminie był zapas ziemi pod średniowysoką zabudowę na 7000 osób ) nowych mieszkańców ) . Jak burmistrz może lansować i reklamować prywatnego dewelopera , no chyba ze ma tam obiecane ze 2 lokale , i panowie radni też .Pożyjemy zobaczymy .

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

W chwili obecnej PDD jest na etapie zakupu gruntów.
Poszukujemy działek pod zabudowę wielorodzinną i jednorodzinną (na minimum 8 lokali). Do naboru zapraszamy wszystkie podmioty posiadające grunty na sprzedaż o wartości do 1 mln zł (do jednego miliona złotych). Panie Burmistrzu za ile ta działka została sprzedana...

W chwili obecnej PDD jest na etapie zakupu gruntów.
Poszukujemy działek pod zabudowę wielorodzinną i jednorodzinną (na minimum 8 lokali). Do naboru zapraszamy wszystkie podmioty posiadające grunty na sprzedaż o wartości do 1 mln zł (do jednego miliona złotych). Panie Burmistrzu za ile ta działka została sprzedana ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

A gdzie będą się leczyli nowi mieszkańcy..Może ktoś o tej swarze życia pomyśli.Tu będzie kołchoz.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy
Pokaż więcej

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Wy już nas odpowiednio potraktowaliście przy urnach wyborczych.
To już nie aktualne Pinokio zamknął cmentarze do 2 listopada
Wy młodzi się bawicie.. A nam chodzi o życie. Tak jak wy nas teraz traktujecie. Tak was kiedyś potr...

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.