poniedziałek 06.12.2021

Imieniny: Mikołaja Jaremy

Pomaganie jest fajne! Wiedzą to średzianie i firma Armacell

Pomaganie jest fajne! Wiedzą to średzianie i firma Armacell

So, 13.03.2021 16:48

- Dziękujemy KKN, że w ogóle istnieją i wspierają osoby, które tego wsparcia potrzebują. Wiemy jak dużo możemy się sami nauczyć od osób niepełnosprawnych – optymizmu, radości życia, radzenia sobie z przeciwnościami losu. Dlatego też życzymy KKN dalszego długiego i owocnego działaniaJacek Janik, Manager ds. Finansów i kontrolingu na Europę Wschodnią.


W zasadzie nie mam nic do dodania, na tym mógłbym zakończyć ten tekst… ale od początku.

Klub Kibiców Niepełnosprawnych jako organizacja zrzeszająca osoby niepełnosprawne i nie tylko, mówiąc najprościej „wyciąga z domu”. Kibicowanie to tylko pretekst, wyjazd na mecz piłki nożnej, siatkowej, czy choćby na „wyścigi żużla” jest powodem do wyjścia z domu, oderwania się od szarej codzienności, która dla tych ludzi nie jest łatwa. Jak ważne jest wyjście z domu, wiemy po czasowych ograniczeniach pandemicznych.

A teraz wyobraźmy sobie, lata spędzone w domu, szpitalu czy ośrodku opieki. Bywa tak, że po długotrwałej walce o zdrowie, pojawia się możliwość opuszczenia łózka, ale pojawia się również strach i szukanie wymówek „może jutro”. Pobyt w zamknięciu przeciąga się… Wtedy pojawiają się oni, z gotowym pomysłem, transportem, biletami i opiekunami. Jednych udaje się „wyciągnąć” za pierwszym razem, innych trzeba mobilizować tygodniami. Ale nikt nie odpuszcza, każdy z członków KKN wie, że wystarczy jeden wyjazd i zaczyna się nowe życie. Choć ciężko w to uwierzyć, to taki pierwszy mecz często kończy się ukończeniem studiów, poznaniem partnera i w końcu małżonka, ale przede wszystkim daje szansę powrotu do życiowej aktywności.

Do tego typu akcji KKN zakupił busa, który pełni rolę głównego środka transportu. Z biegiem lat i kilometrów, jego stan mocno podupadł i mimo bieżących napraw wymagał głębszego „odświeżenia”. Ponieważ wyceny napraw, przerastały możliwości wewnętrznego finasowania, prezes KKN Paweł Parus zorganizował zrzutkę na ten cel. Założona kwota jaką miała zgromadzić ta akcja to 7.500 zł. Na portalach aukcyjnych wystawiono koszulkę Mariusza Pawelca z podpisami całej drużyny (sprzedana za 700 zł), a na portalu zrzutka.pl otworzono zbiórkę, równolegle darczyńcy wpłacali na konto bankowe stowarzyszania KKN.

Dla motywacji wpłacających, postanowiłem nagrodzić najwyższą wpłatę dwoma plakatami Mariusza Pawelca oraz Piotra Celebana, którzy dla nadania wartości moich prac złożyli na nich podpisy. Plakaty wydrukowała firma KEA Reklama, tym samym dorzucając cegiełkę do wspólnego celu. W dwa tygodnie udało się niemal uzbierać założoną kwotę i kiedy już miały strzelić szampany, odezwała się firma Armacell Sp. z o.o. Ich propozycja wydawała się nieprawdopodobna. Marta Lipnicka przeprowadziła akcję promocyjną wśród pracowników, dzięki której zgromadziła 300 zł i złożyła projekt w ramach ARMACARE do zarządu. Po rozpatrzeniu złożonych dokumentów Armacell Sp z o.o. przyznał 2.000 PLN ! Dwa Tysiące Złotych Polskich! Co w sumie dało 2300 zł!

- Firma Armacell Sp.Z.o.o. jest organizacją otwartą na działalność społeczną i angażującą się w akcje pomocy charytatywnej. Częścią naszej kultury jest uwzględnianie interesów lokalnej społeczności oraz organizacji wymagających udzielenia wsparcia. Kształtując biznes odpowiedzialny społecznie budujemy swoją markę poprzez identyfikację z problemami życia codziennego zarówno pracowników, mieszkańców jak i różnych organizacji  - mówi Anna Dzieciątkowska, kierownik działu personalnego.

Suma wszystkich wpłat? 10 488 pln! Ta kwota nie tylko pozwoli na założone naprawy, ale również na przygotowanie busa do kolejnych lat bezawaryjnej pracy. Nie muszę chyba wspominać, jak wiele dobrego uda się dzięki temu zrobić dla osób niepełnosprawnych.

Dla mnie chyba najpiękniejsze było zdziwienie szefostwa Armacell Sp. z o.o., że wobec najwyższej wpłaty czeka ich mała nagroda. Choć po cichu liczyłem, że moje plakaty są cenniejsze niż złoto, to jednak nie. Wpłata poszła od serca. Zasady, są zasadami i obiecane dwa plakaty wręczył ambasador KKN, nie kto inny jak Mariusz Pawelec, zawodnik Śląska Wrocław, którego nikomu nie musimy przedstawiać. Po prostu legenda wrocławskiego klubu.

- Klub Kibiców Niepełnosprawnych wyróżnia WIELKIE SERCE do Śląska, które na każdym kroku pokazują wspierając nas. Pokonują swoje trudności i bariery związane z własnym zdrowiem, dając przykład nam piłkarzom,  że nie ma rzeczy niemożliwych i zawsze trzeba walczyć do końca .Będąc Ambasadorem KKN-u jestem ogromnie dumny, że mogę pełnić taką funkcje i czuje się mocno wyróżniony. Są to kibice dla których nie straszna jest pogoda, droga ani czas, gdyż ONI KOCHAJĄ ŚLĄSK!  - podkreśla Mariusz Pawelec, zawodnik Śląska Wrocław.

Niestety sytuacja związana z COVID-19 ogranicza nas w każdym aspekcie, ale na szczęście udało się spotkać na krótką chwilę, zachowując reżim sanitarny i porozmawiać o osobach niepełnosprawnych, o misji KKN, o Śląsku i tak zwyczajnie jak przyjaciele.

Ja ze swojej strony dziękuję każdemu, kto wpłacił choćby 1 zł, kwota wpłaty nie miała tak dużego znaczenia jak ilość osób wpłacających. Proszę mi wierzyć, te pieniądze zostaną wykorzystane co ostatniego grosza i przyniosą mnóstwo radości ludziom, którzy powodów do tej radości mają trochę mniej jak my „pełnosprawni”.

Rozglądaj się na trasie, masz dużą szansę spotkać trójkolorowego busa wypełnionego ludźmi, którzy wyszli z domu dzięki Tobie. Pomaganie jest fajne!

Paweł Lipnicki / fot. wime.net.pl

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Konfi powiedział(a) Więcej
  A ja będę taki,że jak wejdę do któregoś sklepu to zadzwonię na 112 gdy ktoś nie będzie... godzinę temu.
 • Gal Anonim powiedział(a) Więcej
  Kryminaliści i męty też nauczyli się pisać.Nawet w internecie ! godzinę temu.
 • ja powiedział(a) Więcej
  w zupełności zgadzam się; a stroje dzieci? może to jednak karnawał ... 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

niedziela / 05.12.2021 / 23:25

Ostrzeżenie meteorologiczne (05.12.2021)

Oblodzenie - stopień: 1 (prawd. 80%). Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze…
sobota / 04.12.2021 / 17:07 14

Policyjne kontrole przestrzegania obostrzeń

Średzcy policjanci nieustannie realizują zadania na rzecz walki z COVID-19. Prowadzą kontrole i zdecydowanie reagują na przypadki niestosowania się…

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…