niedziela 24.09.2023

Imieniny: Gerarda Teodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Pomaganie przez czytanie. I ty możesz wesprzeć leczenie Adasia!

2 CommentsPani Justyna z Ciechowa jest z wykształcenia ekonomistką, która czasem sięga po pióro. Aby pomóc choremu Adasiowi zdecydowała się podzielić swoją twórczością. W ten sposób zbiór opowiadań “Kolorowe pióra i inne niewiersze” ujrzał światło dzienne.Adaś Podolski ma 2,5 roku. Od dziecka choruje na rzadką genetyczną chorobę Phelan-McDermid. U chłopca objawia się ona znaczną hipotonię mięśniową oraz brakiem kontaktu wzrokowego. Adaś zmaga się też z wielotorbielowatością nerek. Dwulatek jest pod opieką wielu specjalistów i uczęszcza na intensywną rehabilitację. Niestety, wszystkie te działania wiążą się z dużymi kosztami.

Dla chłopca w 2019 roku powstała specjalna grupa “Licytacje dla Adasia Podolskiego”. W ten sposób społeczność mogła zaangażować się w leczenie małego mieszkańca Ciechowa. Na początku tego roku na nietypowy pomysł akcji charytatywnej wpadła pani Justyna. Chcąc pomóc swojemu sąsiadowi zdecydowała się podzielić swoją twórczością. - Dlaczego akurat Adaś? (…) Dlatego, że czasem patrząc w okna rodziny Podolskich zastanawiam się, czy umiałabym tak życzliwie uśmiechać się do innych jak jego rodzice Tomek i Malwina, gdyby to mnie było tak pod górkę i gdyby to mojemu dziecku przytrafił się rzadki zespół Phelan-McDermid - wyjaśnia autorka.

“Kolorowe pióra i inne niewiersze” to książka opowiadająca o roli artystów w społeczeństwie i udowadniająca, że są niemniej ważni niż kucharze, lekarze czy ogrodnicy. - To dziewięć krótkich, ale pełnych emocji historii o tym jak to, co szumnie nazywamy sztuką może wpłynąć na życie zwykłego człowieka,  jeśli choć troszkę się na nią otworzy - wyjaśnia pani Justyna. Bohaterowie to ludzie, których dotyka trudna sytuacja, jak żałoba, samotność, poszukiwanie życiowej drogi, czy nałóg. - Poruszeni pięknem, jakie może nieść ze sobą obraz, film, taniec czy muzyka znajdują jednak w sobie potrzebną siłę. Każda z tych historii prowokuje pytanie "co było dalej?" Czy Karol długo jeszcze tęsknił za żoną? Czy Jowicie udało się odzyskać zdrowie swoje i córki? Czy Marco skończył dziennikarstwo? Odpowiedzi jednak są poza niewidzialną zasłoną ostatniej strony, gdzie ich losy toczą się dalej, mam nadzieję bardziej szczęśliwie - dodaje autorka.

W tworzenie książki zaangażował się także średzki artysta Jacek Kata, który użyczył swoich pięknych ilustracji i zdjęć oraz specjalnie dla Adasia zaprojektował okładkę. Korektą zajął się Sebastian Surendra, właściciel firmy redakcyjno-korektorskiej, który bardzo miło wspomina ten projekt. - Opowiadania pani Justyny nie są przegadane, przydługawe. Wręcz przeciwnie - pozostawiają czytelnikowi pewien niedosyt: czytający chciałby poznać kolejne losy bohaterów. I kolejne... To także wielka zaleta książki. Bo co jest lepsze: smakowanie w rozsądnej ilości dań przyrządzonych przez świetnego szefa kuchni i myślenie „ale pyszne. Ciekawe, co szef zarezerwuje następnym razem?" czy stół pełen fast foodów i pojawiająca się myśl: „za dużo tego, co mam z tym zrobić?"? Wiem, że autorka nie była przekonana do tego, by wydać opowiadania. Cieszę się, że zmieniła zdanie, do tego jeszcze w szczytnym celu! Bo dobra literatura to jest to! - mówi pan Sebastian.

“Kolorowe pióra i inne niewiersze” w formie e-booka zostały opublikowane w internecie w kwietniu, na facebookowej grupie Adasia. Celem książki  jest dotarcie do jak największej ilości potencjalnych czytelników, którzy w zamian za możliwość przeczytania jej wpłacą datek na konto Adasia. Pani Justyna zaznacza, że nie jest profesjonalną pisarką, a publikacja dla Adasia to taki "skok w bok" od codziennej rutyny. Wcześniej napisała jedynie krótką książkę dla dzieci. Być może zachęcona dobrymi opiniami czytelników zrealizuje kiedyś swoje pozostałe projekty?

Pani Justyna informuje także o ciekawej akcji podjętej przez DTA Sp. z o.o. ze Smolca. - Firma ta regularnie łączy promowanie aktywności sportowej wśród swoich pracowników z dobroczynnością, pamiętając o tym, że przedsiębiorstwo to nie tylko liczby i wynik finansowy. To przede wszystkim ludzie, którzy mają swoje życie, swoje miejsce w społeczeństwie i stanowią najcenniejszy zasób każdej organizacji. Ponieważ komuś spodobał się mój pomysł pomagania przez czytanie w najbliższym czasie firma wyjątkowo włączy do swojego programu czytelnictwo. Im więcej osób przeczyta moje opowiadania, tym większa kwota zostanie wyasygnowana dla Adasia. Być może któraś z naszych rodzimych firm podchwyci ten świetny pomysł? - zastanawia się autorka.

Książkę pani Justyny można pobrać TUTAJ

Zachęcamy również do wsparcia małego Adasia darowizną na konto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia o numerze 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839. W tytule przelewu należy wpisać “darowizna na cele ochrony zdrowia - PODOLSKI”.

OLO

image001
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

stihl

handlo trans

Nie przegap tych artykułów.