wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Pomoc humanitarna dla Kamionki Buskiej
Burmistrz Adam Ruciński spotkał się z przedstawicielami Ośrodka Świadczenia Usług Socjalnych z Kamionki Buskiej w Ukrainie: dyrektor placówki Filimonovą Lyubov i Ruslanem Bihansky, którzy przyjechali odebrać dary od Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej, potrzebne uchodźcom ze wschodu Ukrainy, gdzie toczą się walki z armią rosyjską.

Fot. UM Fot. UM


Do włodarza średzkiej Gminy zwrócił się mer Kamionki Buskiej Oleg Omelyan, który poprosił o wsparcie dla ok. 900 rodzin ukraińskich, które musiały uciekać ze swoich domów na wschodzie Ukrainy, w związku z militarną agresją rosyjską. W Kamionce Buskiej działa punkt pomocy humanitarnej dla takich rodzin, za który odpowiada Ośrodek Świadczenia Usług Socjalnych. Zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem, średzki GOPS przekazał przedstawicielom z Ukrainy proszki do prania, ręczniki, odzież, pościel i prześcieradła oraz pampersy.

Podczas spotkania z burmistrzem i dyrektor GOPS Joanną Sadowską w średzkim magistracie Filimonova Lyubov i Ruslan Bihansky opowiadali o sytuacji, jaka panuje w Kamionce Buskiej koło Lwowa. Mieszkańcy tej części Ukrainy wciąż są niepewni jutra i żyją z dnia na dzień, gotowi na ewakuację w każdym momencie. Pociski rakietowe kierowane przez armię rosyjską przelatują także nad obwodem lwowskim, co na specjalnej aplikacji pokazywał Ruslan Bihansky. Burmistrz Adam Ruciński zapewniał przedstawicieli miasta partnerskiego o wsparciu ze strony Gminy Środa Śląska i zapewnieniu możliwej pomocy, a także wręczył małe upominki gościom z Kamionki Buskiej.

(prg)

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. 6 minut temu.
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 13 minut temu.
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 17 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…