wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Wakacyjne remonty w SP nr 3
Uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Górnej w Środzie Śląskiej czeka kilka niespodzianek w postaci remontów, jaki odbyły się w czasie przerwy od zajęć szkolnych. Przy świetlicy, gdzie znajduje się stołówka szkolna, powstała nowa nawierzchnia podjazdu, chodników i placu za stołówką z kostki brukowej. Zmodernizowany został też podjazd do sali sportowej i naprawione zostały schody łączące podwórza przy budynkach A i B.

Fot. UM Fot. UM


Prace przy nawierzchni dojazdowej do stołówki wykonywała firma Budownictwo i Melioracja Sebastian Szwedo z Sikorzyc. Stara betonowa konstrukcja została rozebrana, wykonane zostały betonowe obrzeża i podbudowa z naturalnego kruszywa. Łączna powierzchnia wyremontowanego odcinka to 204 m2, a koszt prac to blisko 92 tys. zł.

Dodatkowo, wykonany został odbiór wody z rur spustowych na budynku stołówki i odprowadzenie jej do mieszczącej się na działce studni chłonne. Wokół terenu wygospodarowano miejsce na trawnik o pow. ok. 30 m2, gdzie wykonana zostanie strefy ciszy dla uczniów przebywających w świetlicy szkolnej.

- Efektem prac jest poprawienie estetyki i bezpieczeństwa terenu przylegającego do stołówki, wyrównanie nawierzchni umożliwiające łatwy dojazd dla pojazdów dostawczych oraz powiększenie terenu rekreacyjnego dla uczniów przebywających w świetlicy – komentuje Emilia Latos, dyrektor SP nr 3.

Nowy podjazd i bezpieczne schody

Z kolei firma Igor Garden z Rzeczycy wyremontowała nawierzchnię przed wejściem do sali sportowej przy „trójce”. Rozebrana została zniszczona posadzka z płytek ceramicznych, zdemontowano balustrady schodowe i ułożona została kostka brukowa na pow. 80 m2, dzięki czemu możliwe jest wejście do sali sportowej przez osoby niepełnosprawne. Koszt prac to blisko 31,5 tys. zł.

Ten sam wykonawca naprawił także schody łączące podwórza przy budynkach A i B. - Wcześniej położono na nich płyty ceramiczne, które stanowiły duże zagrożenie podczas opadów. Obecnie pokrywa je bezpieczna i trwała kostka brukowa wykończona krawężnikami – przekazuje dyrektor Emilia Latos. Podobnej renowacji dokonano przy bardzo zniszczonych, popękanych schodach łączących plac zabaw z przejściem do świetlicy - je również pokryto bezpieczną i estetyczną kostką brukową. Koszt obu napraw wyniósł blisko 2,5 tys. zł.

(prg)

imagesp003

imagesp005

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. 20 minut temu.
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 27 minut temu.
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 30 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…