poniedziałek 06.07.2020

Imieniny: Dominiki Gotarda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Powraca możliwość spowiedzi w kościele. I Komunia Święta przesunięta

Powraca możliwość spowiedzi w kościele. I Komunia Święta przesunięta

24.04. 2020

Ogłoszony podczas niedzielnej mszy świętej komunikat duszpasterski wprowadza kilka istotnych zmian w funkcjonowaniu wspólnot parafialnych.

Od poniedziałku 20 kwietnia 2020 r. np. w kościele parafialnym pw. Św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej w liturgii może brać udział 50 osób, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Środzie Śląskiej - 40 osób, natomiast w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - 15 osób. (Przypominamy o obowiązku zachowania odpowiedniej odległości i zakładania maseczek, także w świątyniach).

- Powraca możliwość spowiedzi w kościele podczas mszy świętej. Można także zamawiać intencje mszalne na drugie półrocze tego roku. Kancelaria parafialna wznawia funkcjonowanie, prosimy jednak o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, w tym pojedyncze wchodzenie do domu parafialnego – poinformował proboszcz, ks. Wiesław Pindel.

Jak wiemy, z powodu epidemii koronawirusa w całym kraju odwołano uroczystości związane z sakramentem Pierwszej Komunii Świętej. Proboszcz każdej parafii wspólnie z rodzicami musi teraz podjąć decyzję o wyznaczeniu nowego terminu możliwości przystąpienia do sakramentu. Nie jest to łatwa decyzja, bo sytuacja ulega dynamicznej zmianie.

Ks. proboszcz w kościele pw. Św. Andrzeja w Środzie Śląskiej informuje, że po konsultacjach tegoroczna I Komunia Święta została przesunięta na 20 września br., o ile oczywiście pozwolą na to warunki sanitarne. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko przyjęło sakrament Pierwszej Komunii Świętej, są proszeni o osobisty kontakt z Kancelarią parafialną.

W parafii we Wrocisławicach podjęto wstępną decyzję, że Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w pierwszą niedzielę września. - Jednak podkreślam, jest to wstępna data, wspólnie z rodzicami mamy nadzieję, że do tego czasu panująca pandemia się uspokoi – wyjaśnia Dziekan Ks. Janusz Głąba.

Z kolei Dziekan ks.mgr Piotr Zborowski z Dekanatu Miękinia informuje: - Na obecną chwilę jedynie parafia w Wilkszynie poinformowała o wstępnym planowanym terminie Pierwszej Komunii Świętej w październiku. Natomiast nie znam innych terminów, czekamy na zmiany restrykcji, które wprowadza rząd, ponieważ na tę chwilę organizowanie spotkań przygotowujących do sakramentu jest niemożliwe.

Większość parafii w naszym powiecie nie określiła jeszcze wstępnego terminu uroczystości komunijnych, zatem rodzicom i dzieciom, które przygotowywane są do przyjęcia sakramentu nie pozostaje nic innego, jak śledziennie bieżących komunikatów w swoich parafiach.

(rol) / fot. wk

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Spowiedź w konfesjonale? Wydaje mi się to niebezpieczne.
Jaką mam pewność , że osoba przede mną nie zdjęła maseczki podczas spowiedzi? A do tego w zamkniętym konfesjonale? Przecież jeśli była tam osoba chora , to wirusy pozostaną.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Trochę *******..... I głupoty parę razy chciałem dojechać autobusem z miekini i nie było tego busa! ...
Wolność w Internecie to gwarancja Andrzeja Dudy. Wy z Playformy Obywayelskiej chcecie nam Polakom ...
Wiekszosc dzieci komunistów i Tajnych współpracowników reżimu komunistycznego, ksztalcilo się na zac...
no to teraz czeka co tam będzie czy z projektu pana PH nieszczęsnego czy inne rozwiązanie ..??...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…