sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Pożegnanie wakacji z OSiR-em na średzkich Kajakach [fotorelacja]
5 września Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej zorganizował dla dzieci i młodzieży pożegnanie wakacji w szczególnym, średniowiecznym klimacie. 


W niedzielę teren przy średzkim basenie zamienił się w obóz rycerski. Na uczestników czekało wiele średniowiecznych stanowisk. W kuźni kowal zaprezentował wykuwanie średniowiecznych przedmiotów, a nawet broni. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z garncarzami, którzy wspólnie z dziećmi tworzyli unikalne kubki i wazony.

Uczestnicy uczyli się także projektować oryginalną biżuterię, wykorzystując materiały dostępne w minionych epokach. 

Sporo atrakcji zapewnili rycerze. Na swoich stoiskach wystawili wiele rodzajów średniowiecznej broni i starego sprzętu. Uczyli strzelać z łuku oraz zaprezentowali widowiskowe walki rycerskie z ciekawą historią w tle.

Na wydarzeniu pojawiły się również jednostki wojska, policji i OSP. Ich pojazdy można było zwiedzić od środka oraz wypróbować ciekawe funkcje, takie jak sygnały świetlne i dźwiękowe. Na scenie zaprezentowała się grupa Orun Capoeira. Po pokazie dzieci również mogły spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

Od rana na pobliskich boiskach toczyły się również zawody: piłki nożnej dla skrzatów i żaków oraz siatkówki dla starszych. Wszyscy zawodnicy otrzymali od burmistrza medale, a te najlepsze również puchary.

Przez cały dzień najmłodsi mogli korzystać z dmuchańców, a rodzice zakupić napoje, słodkie przekąski oraz kiełbaski z grilla.

OLO

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 34 minut temu
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…