sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Odpowiedź UM na komentarz na portalu EŚ dot. artykułu „Polbus wystawił na sprzedaż działkę drogową przy Biedronce w Środzie Śląskiej” z 31.08.2021

Wt, 07.09.2021 12:06
 •  

Komentarz czytelnika zamieszczony pod w/w artykułem na portalu Echo Średzkie sugeruje, iż burmistrz Środy Śląskiej zabezpieczył podczas sesji Rady Miejskiej „setki tysięcy na klimatyzację w urzędzie” i mylnie tworzy mit zależności z licznymi ubytkami asfaltu w ul. Dworcowej, która w 100%  jest własnością Spółki POLBUS-PKS. To błędne rozumowanie. Średzki magistrat wyjaśnia poniżej motywy etapowego montażu klimatyzacji w budynku Urzędu Miejskiego w latach 2019- 2024.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rada Miejska w Środzie Śląskiej podczas sesji 31 sierpnia br. podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zaciągnięcie przez Burmistrza Środy Śląskiej zobowiązania w wysokości 145 tys. zł na realizację rozbudowy klimatyzacji w części B średzkiego UM. To drugi etap rozbudowy klimatyzacji w Urzędzie Miejskim. Pierwszy odbył się w 2017 roku i dot. części A. Sukcesywnie w kolejnych latach w klimatyzację wyposażane będą kolejne części urzędu.

Warto podkreślić, że klimatyzacja w pomieszczeniach biurowych w dzisiejszych czasach jest już standardem, a nie ponadnormatywnym luksusem. Zabieg ten ma na celu poprawę ergonomii pracy pracowników. Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu wpływa pozytywnie na jakość pracy oraz jej wydajność. Temat rozbudowy klimatyzacji wywołał jeden z miejskich radnych w czasie sierpniowych obrad komisji Rady Miejskiej, czyniąc zarzut, że burmistrz nic nie robi w tym temacie, aby poprawić warunki pracy urzędników magistratu…

- Zalecane temperatury przez Centralny Instytut Ochrony Pracy wynoszą zimą: 20÷24˚C, a latem: 23÷26˚C – przekazuje Dorota Sendyka, przedstawiciel pracowników UM w Środzie Śląskiej. - Pracodawca zobowiązany jest również zadbać o wymianę powietrza w pomieszczeniu świadczenia pracy, w zależności od potrzeb użytkowych i funkcji pomieszczeń, bilansu wilgotności i ciepła. Możliwymi do zastosowania są wentylacja naturalna lub mechaniczna bądź klimatyzacja – dodaje Dorota Sendyka.

Po zakończeniu rozbudowy klimatyzacji w części B urzędu, urządzenia chłodzące, które do tej pory wspomagały w upalne dni pracowników tej części, zostaną przekazane pracownikom w kolejnych częściach C i D budynku, gdzie znajduje się m.in. Urząd Stanu Cywilnego i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

UM w Środzie Śląskiej

 • 5
 • 0
 • 16
 • 0
 • 0
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 46 minut temu.
 • Dorota powiedział(a) Więcej
  To samo co z droga przy biedronce, krzyczeliście, tupaliscie, że musi zrobić i co? Teraz Polbus sam za swoje, prywatne środki ja zrpbi bo to jest... godzinę temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  i pomyslec ,ze to niedawno byl przewodniczacy rady powiatu-ale cyrk,ja prdl . 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …