poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Poznaj mroczne tajemnice Szczepanowa, weź udział w konkursie i wygraj książkę!

Poznaj mroczne tajemnice Szczepanowa, weź udział w konkursie i wygraj książkę!

Śr, 20.11.2019 13:15

Zapraszamy na pełne tajemnic spotkanie z autorem powieści kryminalnych „Martwy sad” i „Iluzja”.Mieczysław Gorzka urodził się w Środzie Śl. Przez dwadzieścia lat mieszkał w pobliskim Szczepanowie, skąd wraz z rodzicami przeprowadził się do Wrocławia, gdzie obecnie mieszka od 30 lat. Z wykształcenia jest ekonomistą, prowadzi własną firmę zajmująca się podatkami i księgowością.

Z zamiłowania piwowar i astronom amator, interesuje się fizyką kwantową i kosmologią, jak również średniowieczną historią Wrocławia i Śląska. Jego największą pasją od zawsze było i jest pisanie. Realizuje się w różnych gatunkach, pisząc opowiadania fantastyczno – naukowe, powieści fantasy, sensacyjne i kryminalne oraz horrory.

21 listopada o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej odbędzie się spotkanie pt.:  "Mroczne tajemnice Szczepanowa", na którym Mieczysław Gorzka opowie przede wszystkim o swojej najnowszej książce „Iluzja”, która jest drugą po „Martwym sadzie” częścią cyklu kryminalnego „Cienie przyszłości”. Podczas spotkania nadarzy się okazja zakupienia obydwu egzemplarzy wspomnianego cyklu.

- Mieczysław Gorzka wraca w świetnym stylu, wystawiając na próbę czytelników i wodząc ich za nos aż do ostatnich stron - informuje wydawnictwo Bukowy Las.

- Komisarz Marcin Zakrzewski jest zmęczony. Zajmuje się drobnymi przestępstwami, wyprowadza psa, słucha muzyki, spotyka się z sąsiadką, myśli o odejściu z policji. Jednak podświadomie wciąż czeka na kolejne śledztwo takiego kalibru jak sprawa seryjnego mordercy ze Szczepanowa. Kiedy w jednej z wrocławskich kamienic zostają odnalezione zmumifikowane zwłoki kobiety, Zakrzewski jeszcze nie przeczuwa, że będzie to początek śledztwa jego życia. Tymczasem jedno za drugim pojawiają się brutalne zabójstwa, mnożą się fałszywe tropy, trudno powiązać ze sobą ofiary i brak jest wyraźnego motywu zbrodni. Ktoś musi zapanować nad chaosem w śledztwie. Ale może chaos jest częścią planu, iluzją pozwalającą sprawcy zniknąć bez śladu? Kiedy Zakrzewski sam zostaje podejrzanym, zaczyna się zastanawiać, czy i on nie należy do tego planu. Jest zabawką wariata czy rekwizytem w rękach genialnego iluzjonisty? Morderca czai się bliżej, niż mu się dotąd wydawało, a tropy znowu prowadzą w przeszłość  – czytamy w prezentacji powieści.

Miło nam poinformować, że nakładem wydawnictwa Bukowy Las ukazała się druga po "Martwym sadzie" powieść Mieczysława Gorzki "Iluzja". W związku z tym firma przekazała nam kilka egzemplarzy, które trafią w ręce laureatów mini - konkursu. Aby wygrać powieść należy odpowiedzieć na pytania: – Co oznacza "ulec iluzji". Czy zdarzyło Ci się coś takiego? Na odpowiedzi czekamy od 21 do 30 listopada br. Prosimy je kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule korespondencji prosimy o wpisanie słowa Iluzja, a w podpisie prosimy o imię i nazwę miejscowości uczestnika. Nagrody otrzymają trzy najlepsze odpowiedzi, które wybierze przedstawiciel wydawnictwa. 

(kb) / fot. Bukowy Las i Paweł Cesarz

Iluzja okl CMYK

Gorzka Mieczyslaw fot. Pawel Cesarz 2019 10 03 016 CMYK 2
powrót na górę
 • JURI BOJKA powiedział(a) Więcej
  bardzo zabawne jest to co pisowcy robią z ludźmi powiedzmy w jaki sposób nas tresują szalika nie możesz... 23 minut temu
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.Wojtka rownież czytam i osobiscie znam-dobrze jest miec szerokie spektrum zainteresowan. 2 godziny temu.
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 10 godzin temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 10 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 12 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 12 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM