czwartek 23.09.2021

Imieniny: Bogusława Tekli

Problem z płatnościami w średzkich parkometrach

Problem z płatnościami w średzkich parkometrach

Pn, 01.02.2021 19:09
 •  

W odpowiedzi na poniżej przytoczony list czytelnika, podjęliśmy się wyjaśnienia problemu związanego z płatnościami w średzkich parkometrach.


Chciałbym, aby poruszyli Państwo sprawę, dlaczego w parkometrach nie ma możliwości zapłaty monetami, które są wydane po pewnej dacie (zbyt nowymi).
Zarówno stare jak i nowe monety są prawnym środkiem płatniczym i raczej nikt nie jest zobowiązany do posiadania tylko starych.
W okolicznych sklepach pracownicy nie mają już starszych monet, bo każdy, kto chce zaparkować, przychodzi je wymienić, żeby zapłacić za parkowanie.
Kiedy to zostanie zmienione / dostosowane? Może do tego czasu straż miejska powinna "przymknąć oko" na auta bez bileciku”
- pisze w liście do redakcji jeden z naszych czytelników.

Dzwoniąc do Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej dowiedzieliśmy się, że w parkometrach w naszym mieście nie ma możliwości zapłaty monetami wyprodukowanymi w 2020 r.

Dlaczego tak jest?

Okazuje się, że podobne problemy z nowymi monetami są w innych miastach w kraju i dotyczą wszystkich automatów. Nowe monety z 2020 roku mają dokładnie taką samą średnicę i wagę, jak te starsze bite od 1995 roku. Różnią się tylko stopem, z którego zostały wykonane.

Straż miejska nie zamierza zaprzestać kontroli

Monety z 2020, tak jak pozostałe, są prawnym środkiem płatniczym, a problemy techniczne parkometrów nie są winą straży miejskiej, ani gminy. Zatem obecnie obowiązkiem parkującego jest przygotowanie odpowiednich monet.

Co dalej?

Obecnie nie wiadomo kiedy oprogramowanie parkometrów zostanie zmienione. Straż miejska pozostaje w kontakcie z firmą, która zajmuje się obecnie zmianą oprogramowania parkometrów, aby przyjmowały one wszystkie polskie monety.

(mk) / fot. ak

p2

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Obserwator powiedział(a) Więcej
  no niesamowite... Budżet obywatelski w wykonaniu Adasia.... Śmiech na sali!!! Kpina?! To za... 12 godzin temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  Pani Hela, legenda przedszkola w Ciechowie. Wszystkiego najlepszego ! 12 godzin temu.
 • Uczeń powiedział(a) Więcej
  Czy Pan Burmistrz też był tak wyróżniany jako uczeń średzki? 13 godzin temu.
 • Gal Anonim powiedział(a) Więcej
  A kto to ci dwaj z łańcuchami z USC? 13 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 22.09.2021 / 15:03

Mnóstwo zajęć w średzkim Domu Kultury!

Domu Kultury w Środzie Śląskiej w sezonie 2021/2022 przygotował szereg zajęć rozwijających talenty i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…