niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Problem z płatnościami w średzkich parkometrach

Problem z płatnościami w średzkich parkometrach

Pn, 01.02.2021 19:09

W odpowiedzi na poniżej przytoczony list czytelnika, podjęliśmy się wyjaśnienia problemu związanego z płatnościami w średzkich parkometrach.Chciałbym, aby poruszyli Państwo sprawę, dlaczego w parkometrach nie ma możliwości zapłaty monetami, które są wydane po pewnej dacie (zbyt nowymi).
Zarówno stare jak i nowe monety są prawnym środkiem płatniczym i raczej nikt nie jest zobowiązany do posiadania tylko starych.
W okolicznych sklepach pracownicy nie mają już starszych monet, bo każdy, kto chce zaparkować, przychodzi je wymienić, żeby zapłacić za parkowanie.
Kiedy to zostanie zmienione / dostosowane? Może do tego czasu straż miejska powinna "przymknąć oko" na auta bez bileciku”
- pisze w liście do redakcji jeden z naszych czytelników.

Dzwoniąc do Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej dowiedzieliśmy się, że w parkometrach w naszym mieście nie ma możliwości zapłaty monetami wyprodukowanymi w 2020 r.

Dlaczego tak jest?

Okazuje się, że podobne problemy z nowymi monetami są w innych miastach w kraju i dotyczą wszystkich automatów. Nowe monety z 2020 roku mają dokładnie taką samą średnicę i wagę, jak te starsze bite od 1995 roku. Różnią się tylko stopem, z którego zostały wykonane.

Straż miejska nie zamierza zaprzestać kontroli

Monety z 2020, tak jak pozostałe, są prawnym środkiem płatniczym, a problemy techniczne parkometrów nie są winą straży miejskiej, ani gminy. Zatem obecnie obowiązkiem parkującego jest przygotowanie odpowiednich monet.

Co dalej?

Obecnie nie wiadomo kiedy oprogramowanie parkometrów zostanie zmienione. Straż miejska pozostaje w kontakcie z firmą, która zajmuje się obecnie zmianą oprogramowania parkometrów, aby przyjmowały one wszystkie polskie monety.

(mk) / fot. ak

p2
powrót na górę
 • Jn powiedział(a) Więcej
  Ja rozumiem noszenie maseczek pod nosem tylko u okularników 4 minut temu
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  W czasie pandemi PEWNIE spowiedz jest najważniesza chyba dla moherów jak by nie było innych waznych spraw godzinę temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Tu NAPRADWĘ nie ma litości nad POJEBEM. Będzie miał ciężko w resztkach swojego życia. Jeżeli Nasze... 2 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Jeszcze nie wiadomo. Wczoraj próbowałem się dowiedzieć o datę pogrzebu ale nie została jeszcze ustalona.... 2 godziny temu.
 • Malczyce powiedział(a) Więcej
  Czy już wiadomo kiedy pogrzeb Edwarda 3 godziny temu.
 • do mieszkańca powiedział(a) Więcej
  A konkretnie to gdzie nie świecą szanowny MIESZKAŃCU ? 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM