niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Walentynkowo z Biblioteką Publiczną w Środzie Śląskiej

Walentynkowo z Biblioteką Publiczną w Środzie Śląskiej

Pn, 01.02.2021 17:31

Zbliżają się walentynki, święto zakochanych i miłości. Kochać można nie tylko człowieka, ale także wszystko co nas otacza. Bez wątpienia można również kochać książki oraz bibliotekę, dzięki której można je wypożyczać i czytać.Pracownicy Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej też tak sądzą, dlatego z tej okazji serdecznie zapraszają do udziału w konkursie literackim pt. „5 POWODÓW, ZA KTÓRE KOCHAM BIBLIOTEKĘ”.

Żeby wziąć udział w konkursie, należy jedynie opublikować swoją pracę pod postem „5 POWODÓW, ZA KTÓRE KOCHAM BIBLIOTEKĘ”, na fanpage'u Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej do 11 lutego.

Ambasadorką konkursu jest znana polska pisarka, autorka literatury obyczajowej dla czytelników dorosłych, głównie o tematyce miłosnej Natalia Sońska.

Przedstawiamy regulamin konkursu literackiego „ 5 powodów, za które kocham bibliotekę”:

1) Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej, pl. Wolności 58, 55-300 Środa Śląska.
2) Konkurs organizowany jest w ramach Walentynek – Święta Zakochanych obchodzonego 14 lutego.
3) Przedmiotem konkursu jest napisanie 5 powodów (w punktach), za które czytelnik ceni, darzy sympatią i uznaniem Bibliotekę Publiczną w Środzie Śląskiej.
4) Tematyka powinna w ciekawy i oryginalny sposób nawiązywać do Walentynek – Święta Zakochanych, zawierać pozytywne zabarwienie emocjonalne oraz argumentację, dlaczego warto korzystać z usług świadczonych przez pracowników średzkiej biblioteki i dlaczego jest to miejsce warte odwiedzania.
5) Celem konkursu jest kształcenie wyobraźni i inwencji twórczej, pobudzenie wrażliwości na słowa pisane, doskonalenie warsztatu oraz zachęcenie członków lokalnej społeczności do prezentowania publicznie własnej twórczości oraz promocja biblioteki.
6) Ambasadorką konkursu jest Natalia Sońska Profil Autorski, znana polska pisarka, autorka literatury obyczajowej dla czytelników dorosłych, głównie o tematyce miłosnej.
7) Nadesłane teksty powinny być oryginalne, poprawne językowo oraz ortograficznie, z zastosowaniem środków stylistycznych.
8) Konkurs skierowany jest do dorosłych mieszkańców gminy i powiatu średzkiego.
9) Wykonane prace należy zamieszczać na Facebooku w komentarzach pod postem 5 POWODÓW, ZA KTÓRE KOCHAM BIBLIOTEKĘ.
10) Prace konkursowe należy publikować od 1 lutego do 11 lutego br.
11) Nadesłanie pracy jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.
12) Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 1 propozycję konkursową zawierającą 5 powodów.
13) Zwycięzcami konkursu zostaną uczestnicy, których wyłoni komisja konkursowa powołana do oceny prac nadesłanych w w/w terminie. Jednym z kryteriów oceny będzie ilość lajków przyznanych przez fejsbukowiczów pod propozycją umieszczoną w komentarzu.
14) Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 lutego br. Laureaci zostaną powiadomieni przez Messengera. Wyniki będą umieszczone na stronie internetowej www.bpsrodaslaska.pl i fanpage’u Biblioteki Publicznej.
15) Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe – książki autorstwa Natalii Sońskiej oraz gadżety promocyjne biblioteki, do odbioru w siedzibie Biblioteki w terminie wskazanym przez Organizatora, po wcześniejszym ustaleniu.
16) Prace nadesłane do konkursu przechodzą na własność Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej. Mogą one zostać wykorzystane przez Organizatora do celów promocyjnych.
17) Z prac konkursowych wykonana zostanie praca multimedialna zamieszczona na stronie internetowej www.bpsrodaslaska.pl i fanpage’u Biblioteki Publicznej.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie internetowej biblioteki.

Życzymy udanej zabawy i przypływu walentynkowej twórczości.

opr. mk / fot. bp
powrót na górę
 • Ada powiedział(a) Więcej
  Ponoć to już koniec jego kadencji. Przegrał wszystkie procesy z policją. Malczyce żegnają go bez żalu.... 35 minut temu.
 • Arek powiedział(a) Więcej
  Gdzie znajduje się  noclegownia dla mieszkańców Środy Śląskiej? 3 godziny temu.
 • Eivor powiedział(a) Więcej
  No i super, nareszcie koniec śmiesznych półprzyłbic i tego szajsu na samą brodę :) 6 godzin temu.
 • Wyborca powiedział(a) Więcej
  Może zorganizujemy komitet przygotowania głosowania nad odwołaniem Pana A.Rucinskiego z funkcji... 8 godzin temu.
 • Ada powiedział(a) Więcej
  Półtora kadencji A nasz wójt dalej nic nie rozumie. Dopiero gość z Warszawy musi mu tłumaczyć. Kończ... 12 godzin temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  Przy takiej p wójt to raczej zwijać gminę nie rozwijać. 12 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM