niedziela 06.12.2020

Imieniny: Mikołaja Jaremy

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Próbował włamać się do kontenera z alkoholem

Próbował włamać się do kontenera z alkoholem

15.09. 2020

W niespełna pół godziny sprawca usiłowania włamania był już w rękach średzkich policjantów. 54-letni średzianin próbował włamać się do kontenera z alkoholem. Został spłoszony i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Do policyjnego aresztu trafił 54-mieszkaniec powiatu średzkiego w związku z przestępstwem przeciwko mieniu. Mężczyzna próbował dostać się do metalowego kontenera, gdzie magazynowano alkohol o wartości blisko 2000 złotych. W tym celu użył drewnianej palety, przy pomocy której zerwał kłódkę zabezpieczająca kontener.

Sprawca swojego zamiaru nie zrealizował, ponieważ został spłoszony przez pracownicę sklepu, do którego przynależał metalowy kontener.

Wezwani na miejsce policjanci w niespełna 30 minut od zgłoszenia ujawnili na jednej z ulic miasta mężczyznę, który swoim wyglądem odpowiadał rysopisowi sprawcy.

Niedoszły włamywacz był dobrze znany funkcjonariuszom i wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

54-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

usilowanie wlamania2Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Adam powiedział(a) Więcej
  Czemu policjanci bez maseczek? Jeszcze nam zarażą 50% strażników. 5 godzin temu.
 • obiektywny powiedział(a) Więcej
  Ceny skupu nakrętek plastikowych są dość różne. Aby rzeczywiście otrzymać z tego pieniądze, trzeba uzbierać ich jednak naprawdę... 6 godzin temu.
 • Mo powiedział(a) Więcej
  Lodowisko też dla "równiejszych" 7 godzin temu.
 • Klon powiedział(a) Więcej
  Pani kierownczka z urzędu gminy u fryzjerki zostawia miesięcznie 150 zł albo więcej.  To jest 300  - 400 kg nakrętek. Hipokryci. 8 godzin temu.
 • Klon powiedział(a) Więcej
  To ma być sposób na nudę w czasie pandemii?  Czy realna pomoc pieniężną. Bo o pieniądze ty chodzi. Tu chodzi o zebranie dużej kwoty... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.12.2020 09:42 wrote:

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje…

30.11.2020 06:00 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.: -0…

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.

0
RAZEM