środa 29.01.2020

Imieniny: Franciszka Jozefa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Przedszkolaki poznawały tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Przedszkolaki poznawały tradycje Świąt Bożego Narodzenia

12.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Reprezentacje przedszkolaków z terenu gminy Środa Śląska miały okazję zapoznać się z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia podczas siódmego spotkania międzyprzedszkolnego zorganizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Środzie Śląskiej.

Spotkanie, które odbyło się 10 grudnia rozpoczęto od występu tanecznego czterolatków z grupy Biedronki.  W zabawach i konkurencyjnych przygotowanych przez Panie Monikę Walkiewicz, Justynę Bujnowską i Kamilę Rogulską uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Ciechowie oraz Niepublicznego Przedszkola „Entliczek”, Przedszkola Publicznego nr 1,  Przedszkola Publicznego nr 3 i Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Środzie Śląskiej.  

Dzieci zmagały się z konkurencjami o tematyce świątecznej. Za zadanie miały rozwiązywać zagadki, zaśpiewać wybrane kolędy oraz wykonać świąteczne dekoracje. A całości przyglądało się jury w składzie Karolina Załęska - Błądek -  bibliotekarka Działu Dziecięcego Biblioteki Publicznej, siostra Barbara Postawa – dyrektorka Wspólnoty Sióstr Salezjanek, Irena Kuriata – pracownik Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych oraz Ewelina Bystrzanowska – psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. 

W nagrodę za dobre odpowiedzi uczestnicy otrzymywali od "aniołków" punkty w postaci cukierków, a po wykonanych zadaniach - pamiątkowe dyplomy i prezenty. Emocji i wrażeń nie brakowało.

- Adwent to czas, w którym warto złożyć Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Chcę życzyć ogromnej obecności Pana Boga w Waszym życiu. Poprzez chrzest święty jesteśmy włączeni do kościoła i jesteśmy dziećmi bożymi i to dzieciątko, którego narodzenie obchodzimy co roku czeka na każdy gest miłości, dobroci, ludzkiej życzliwości i delikatności. Życzę, aby nasze życie było naszą najpiękniejszą kolędą - podkreśliła p. dyrektor Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, siostra Małgorzata Pieprzyk.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację