poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Przedszkolaki poznawały tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Przedszkolaki poznawały tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Cz, 12.12.2019 18:30

Reprezentacje przedszkolaków z terenu gminy Środa Śląska miały okazję zapoznać się z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia podczas siódmego spotkania międzyprzedszkolnego zorganizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Środzie Śląskiej.Spotkanie, które odbyło się 10 grudnia rozpoczęto od występu tanecznego czterolatków z grupy Biedronki.  W zabawach i konkurencyjnych przygotowanych przez Panie Monikę Walkiewicz, Justynę Bujnowską i Kamilę Rogulską uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Ciechowie oraz Niepublicznego Przedszkola „Entliczek”, Przedszkola Publicznego nr 1,  Przedszkola Publicznego nr 3 i Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Środzie Śląskiej.  

Dzieci zmagały się z konkurencjami o tematyce świątecznej. Za zadanie miały rozwiązywać zagadki, zaśpiewać wybrane kolędy oraz wykonać świąteczne dekoracje. A całości przyglądało się jury w składzie Karolina Załęska - Błądek -  bibliotekarka Działu Dziecięcego Biblioteki Publicznej, siostra Barbara Postawa – dyrektorka Wspólnoty Sióstr Salezjanek, Irena Kuriata – pracownik Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych oraz Ewelina Bystrzanowska – psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. 

W nagrodę za dobre odpowiedzi uczestnicy otrzymywali od "aniołków" punkty w postaci cukierków, a po wykonanych zadaniach - pamiątkowe dyplomy i prezenty. Emocji i wrażeń nie brakowało.

- Adwent to czas, w którym warto złożyć Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Chcę życzyć ogromnej obecności Pana Boga w Waszym życiu. Poprzez chrzest święty jesteśmy włączeni do kościoła i jesteśmy dziećmi bożymi i to dzieciątko, którego narodzenie obchodzimy co roku czeka na każdy gest miłości, dobroci, ludzkiej życzliwości i delikatności. Życzę, aby nasze życie było naszą najpiękniejszą kolędą - podkreśliła p. dyrektor Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, siostra Małgorzata Pieprzyk.

(kb) / fot. kb
powrót na górę
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 4 godziny temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 4 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 6 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 6 godzin temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 6 godzin temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 7 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM