poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Burmistrz podpisał kontrakt na budowę drogi na terenie LSSE

Burmistrz podpisał kontrakt na budowę drogi na terenie LSSE

So, 14.12.2019 16:55

Przedmiotem zadania jest budowa drogi gminnej 3KDD na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (podstrefa Środa Śląska, miejscowość Święte) o długości 450m, szerokości 7m, o konstrukcji KR-3 wraz z odwodnieniem, zlokalizowanej między zakładami Basf i Xeos.Umowę na tę inwestycję podpisał 12.12.2019 r. burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński z firmą Colas Polska Sp, z o.o., wyłonioną w trybie przetargu nieograniczonego. W podpisaniu umowy udział wziął również Krzysztof Sadowski – prezes LSSE S.A w Legnicy, która jest partnerem projektu i partycypuje w realizacji zadania.

- Inwestycja jest dofinansowana przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 580 tys. zł, przy całkowitej wartości zadania 1 160 000tys. zł - mówi Monika Szymanowska p.o. kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy.

Zgodnie z umową prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, natomiast ich zakończenie zaplanowano do 30.04.2020 r. Odpowiedzialny za realizację kontraktu ze strony Gminy Środa Śląska jest Ireneusz Fura - kierownik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej. 

- Projekt ten, dofinansowany z funduszy rządowych, jest kolejnym etapem rozwoju podstrefy LSSE w Gminie Środa Śląska - podsumowuje burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

(prg) / fot. um
powrót na górę
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 3 godziny temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 4 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 5 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 5 godzin temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 5 godzin temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM