piątek 22.01.2021

Imieniny: Anastazego Wincentego

Przedszkolaki wiedzą, że pozytywna energia wraca z podwójną siłą!

Przedszkolaki wiedzą, że pozytywna energia wraca z podwójną siłą!

So, 21.11.2020 20:24

20 listopada dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej obchodziły dwa bardzo ważne wydarzenia: Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka razem z UCIFEF Polska.W tym dniu cała przedszkolna społeczność miała skierowane oczy na dzieci i ich prawa. Nauczyciele placówki dołożyli wszelkich starań, aby dzieci nabyły sporą dawkę wiedzy na temat swoich praw.

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu, który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

Średzka placówka także włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak dzieci i nauczyciele nie zapominają o tym dniu i realizują różnorodne aktywności, które mają zwrócić uwagę odbiorców na prawa dzieci, zwłaszcza tych w Jemenie – kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci. Tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo.

Przedszkolaki w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, słuchały i oglądały ciekawe opowiadania dotyczące praw dzieci. Miały okazję także porozmawiać i dowiedzieć się więcej o swoich prawach od aspiranta sztabowego z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl., Pana Piotra Chrzanowskiego.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w tym roku szkolnym, także z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju musiał odbywać się w inny sposób. Niemniej jednak również był bardzo udany i radosny dla wszystkich przedszkolaków. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się co to znaczy być życzliwym, wymieniały sytuacje, w których okazują swoją dobroduszność, pomoc i uczynność. Wykonywały prace plastyczne przedstawiające swoje dobre uczynki, kolorowały serduszka dla rodziców, uśmieszki i słoneczka, wykonały piękne kartki.

Ten dzień przypomina nam, jak za sprawą życzliwości, dobrych uczynków i pozytywnych emocji można ulepszać świat. Głównym celem obchodów tego święta w przedszkolu było uwrażliwienie dzieci na wzajemną życzliwość i dobroć, wzbudzenie pozytywnych emocji, obdarzanie się pozytywnymi uczuciami nie tylko od święta, ale także każdego dnia. Warto jest wierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i okazywać bezinteresowną pomoc. Pozytywna energia, którą przekazujemy światu, wraca do nas z podwójną siłą.

Angelika Pela
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00
POBÓR KRWI / akcja wyjazdowa RCKiK
02.02.2021 (wtorek) 08:30 - 12:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Jerry powiedział(a) Więcej
  Wsiowy głupek się odezwał..... 8 minut temu.
 • Terminator powiedział(a) Więcej
  To ma być artykuł promujący budowę inkubatora. Drodzy komentujący, będziecie mięli do swojej dyspozycji... godzinę temu.
 • polski powiedział(a) Więcej
  To nie wójt , to wizjoner!! 7 godzin temu.
 • pruski powiedział(a) Więcej
  hi hi 7 godzin temu.
 • Medyk powiedział(a) Więcej
  Jesteś psycholem! 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM