czwartek 25.02.2021

Imieniny: Cezarego Donata

Przy pomocy pałki i siekiery próbował wyjaśnić nieporozumienie...

Przy pomocy pałki i siekiery próbował wyjaśnić nieporozumienie...

Wt, 14.04.2020 17:12

Uszkodzone drzwi, okno oraz skuter to rezultat konfliktu sąsiedzkiego, do jakiego doszło na jednym z osiedli na terenie gminy Środa Śląska. Średzcy policjanci zatrzymali w związku ze zdarzeniem 47-letniego mężczyznę, który przy pomocy drewnianej pałki oraz siekiery próbował wyjaśnić nieporozumienie. Poza zarzutami zniszczenia mienia sprawca odpowie za naruszenie miru domowego.Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej interweniowali na jednym z osiedli na terenie gminy Środa Śląska. Jak ustalono 47-letni mężczyzna przyszedł pod mieszkanie sąsiadów, gdzie następnie dokonał wielu uszkodzeń mienia. Powodem agresji miał być trwający już od dłuższego czasu konflikt.

Na miejscu policjanci zatrzymali agresora. Zabezpieczyli również drewnianą pałkę oraz siekierę, którymi to przedmiotami 47-latek uszkodził drzwi oraz wybił okno sąsiadów. Mężczyzna zniszczył również zaparkowany przed budynkiem skuter. Sam też odniósł obrażenia i korzystał z pomocy medycznej.

Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Swoim działaniem mężczyzna spowodował straty w łącznej wysokości 2300 złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty uszkodzenia mienia. 47-latek odpowie również za naruszenie miru domowego, bowiem podczas zdarzenia wtargnął do mieszkania sąsiadów i nie opuścił go pomimo takiego żądania.

Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Ewa powiedział(a) Więcej
  nadal nie rozumiesz no nic brak mózgu to normalka u pisowców  4 godziny temu.
 • TW BOLEK powiedział(a) Więcej
  brawo, jeszcze chwilę i nazbieramy pomysły jak bez większego wysiłku zaoszczędzić nie parę tysi ale... 5 godzin temu.
 • ex-blacharz powiedział(a) Więcej
  kolejny pomysl z doooopy-już ja widzę te seniorki czy seniorow smigających na kompach on line...kto wam te... 5 godzin temu.
 • miejscowy powiedział(a) Więcej
  no raczej w wielu pipidówkach ku ścisłości 6 godzin temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  ojojoj, ale "krytyczka" się znalazła :( 6 godzin temu.
 • swój powiedział(a) Więcej
  Jak Pani wójt szuka oszczędności to ja podpowiem a zarazem zapytam - po co w tak małej i biednej gminie... 7 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

08.02.2021 17:37 wrote:

KUPIĘ za GOTÓWKĘ - ANTYKI STAROCIE DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ - SZYBKI KONTAKT i BEZPŁATNY DOJAZD - CAŁY DOLNY ŚLĄSK - ZADZWOŃ !Kupię różnego rod…

0
RAZEM