poniedziałek 02.08.2021

Imieniny: Kariny Gustawa

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Przyjechał na rozładunek towaru. Podczas przerwy wypił alkohol i wyruszył w trasę

Cz, 15.07.2021 16:30
 •  

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został poinformowany, że kierowca, który przyjechał na rozładunek do jednego z zakładów produkcyjnych, może znajdować się pod wpływem alkoholu.


Policjanci ze średzkiej drogówki jadąc na miejsce interwencji zauważyli na drodze opisany ciągnik siodłowy z naczepą. Zatrzymali kierującego, od którego od razu wyczuli woń alkoholu.

- Przeprowadzone badanie wykazało że siedzący za kierownicą mężczyzna ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kierującym okazał się 55-letni mieszkaniec woj. łódzkiego. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy, a ciągnik siodłowy wraz z naczepą zabezpieczyli na parkingu strzeżonym na koszt właściciela - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

55-latek, kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem ciężarowym w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Policja apeluje!

- To kolejny już raz, kiedy średzcy policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnego kierowcę, który siada za kierownicą pojazdu pod wpływem alkoholu. Każda taka sytuacja jest niebezpieczna, bowiem może skończyć się wypadkiem, w którym ktoś ucierpi. Jednak tym razem funkcjonariusze zatrzymali kierowcę zawodowego, który nie zważając na możliwe konsekwencje swojego zachowania wyjechał ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą na drogę publiczną pod znacznym wpływem alkoholu.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek i ostrożność na drodze. Siadając za kierownicą każdego pojazdu należy pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu - podkreśla rzeczniczka średzkiej policji.

(rol/ms)

 • 2
 • 0
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Redakcja Rolanda,wspomnienia pana Kopacza interesujące,tylko trochę nie w czasie pisać o... 7 godzin temu.
 • Rodzic powiedział(a) Więcej
  Brawo!  Oderwać dzieci od komputerów, konsol i smartfonów i zachęcać do aktywności, tak... 8 godzin temu.
 • Elżbieta powiedział(a) Więcej
  Tom napisał:
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  8 godzin temu.
 • Tom powiedział(a) Więcej
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…