Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Rada Miejska: Nowy plan pomocy dla powiatu na remont i wyposażenie budynku dawnego szpitala w Środzie Śląskiej

Rada Miejska: Nowy plan pomocy dla powiatu na remont i wyposażenie budynku dawnego szpitala w Środzie Śląskiej

28.10. 2020

Na posiedzeniu Komisji Stałych Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej 22 października miejscy radni pozytywnie zaopiniowali dwa projekty uchwał, przygotowane przez Burmistrza Adama Rucińskiego, ws. pomocy finansowej dla Powiatu Średzkiego na remont i modernizację oraz wyposażenie budynku dawnego Szpitala Powiatowego w Środzie Śląskiej.

Łączna pomoc finansowa średzkiej Gminy dla Powiatu ma wynieść 500.000 zł. Kwoty pomocy w ramach projektów uchwał nr 132/2020 i nr 133/2020 zostały przyjęte na wniosek Przewodniczącego Klubu Radnych RAZEM dla Ziemi Średzkiej Arkadiusza Hibnera, zgłoszony w trakcie obrad Komisji Stałych Rady Miejskiej. Oba projekty uchwał o pomocy dla Powiatu wraz z kwotami i zostały zaopiniowane pozytywnie przez zdecydowaną większość radnych miejskich.

Pomoc finansowa z budżetu Gminy Środa Śląska dla Powiatu Średzkiego ma być przeznaczona na kompleksowy remont i modernizację pomieszczeń budynku dawnego Szpitala Powiatowego (400.000 zł), odkupionego od syndyka masy upadłościowej PCZ S.A. w styczniu 2020 roku, oraz na zakup i instalację specjalistycznego sprzętu medycznego np. aparatu USG - ultrasonograf, czy też aparatu RTG – rentgen  (100.000 zł) - celem uruchomienia w budynku dawnego szpitala całodobowego ambulatorium chirurgiczno-urazowo-ortopedycznego (izby przyjęć).

Szczegółowe warunki pomocy finansowej i zasady rozliczenia kwot pomocy finansowej z budżetu Gminy Środa Śląska zostaną określone w porozumieniu pomiędzy Powiatem Średzkim  a Gminą, które ma być zawarte przez Burmistrza i Zarząd Powiatu, po podjęciu uchwał przez Rade Miejską w Środzie Śląskiej na sesji 28 października.

Poniżej projekty uchwał Rady Miejskiej ws. pomocy finansowej Gminy Środa Śląska dla Powiatu na remont i modernizację oraz wyposażenie budynku dawnego Szpitala Powiatowego w Środzie Śląskiej – wraz z ich uzasadnieniem. O wynikach głosowania Rady Miejskiej poinformujemy niebawem.

Artykuł zewnętrzny / Gmina Środa Śląska

zal i do art 1

zal ii do art 1Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • zdziwiony powiedział(a) Więcej
  :blink: przecież remont już się zaczął ... 7 godzin temu.
 • Doktorek powiedział(a) Więcej
  Gdzie znajdę przetarg na remont kiedyś szpitala? 8 godzin temu.
 • EDek powiedział(a) Więcej
  Monologi prowadzisz. Ciekawe, ciekawe. Sprawdź apteczkę  :blink: 9 godzin temu.
 • EDek powiedział(a) Więcej
  ??? 9 godzin temu.
 • Alojz powiedział(a) Więcej
  A ten ten pan z palcem do góry to ten co sprzedał za bezcen szpital,tak to ten pan chyba przylgnie do niego łatka mr.szpital. 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2020 06:00 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.: -0…

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

09.11.2020 17:30 wrote:

nauka projektowania 2D/3D, nauka rysunku technicznego (od rzutowania przez wymiarowanie po tolerowanie), wykonywanie rysunków techniczny, p…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.

0
RAZEM