czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Rekrutacja do Dziennego Domu Senior+ w Środzie Śląskiej

Rekrutacja do Dziennego Domu Senior+ w Środzie Śląskiej

Cz, 27.05.2021 09:49
 •  

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej oraz Burmistrz Środy Śląskiej zaprasza jej mieszkańców w wieku 60+ do udziału w zajęciach i usługach oferowanych w powstającym Dziennym Domu Senior+ przy ul. Daszyńskiego 16c w Środzie Śląskiej. W piątek, 28 maja w siedzibie nowej gminnej placówki odbędą się dni otwarte.


Gminna placówka będzie zapewniała 8-godzinną ofertę usług w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.  W ramach działalności  Dziennego Domu Senior+ przewidziany jest różnorodny zakres usług, dostosowany do potrzeb i możliwości Seniorów, w tym usługi socjalne, m.in. zapewnienia ciepłego posiłku, edukacyjne, kulturalno–oświatowe, aktywności ruchowej/kinezyterapii, sportowo – rekreacyjne, aktywizujące społecznie,  terapii zajęciowej. Dzienny Dom Senior+ przeznaczony jest dla 13 seniorów.

- Dzienny Dom Senior+ w Środzie Śląskiej jest gotowy do przyjęcia seniorów z terenu średzkiej gminy – zapewnia Joanna Sadowska, Dyrektor GOPS. - Właśnie ruszyła rekrutacja, a zainteresowanie usługami DDS jest bardzo duże. Każdego dnia pracownicy ośrodka informują o procesie rekrutacji, wydają wnioski, czy też pomagają w dopełnieniu formalności. Razem z Burmistrzem Rucińskim planujemy oficjalne otwarcie placówki w drugiej połowie czerwca br, jak tylko zakończymy proces rekrutacji seniorów – przekazuje Dyrektor Joanna Sadowska i zaprasza mieszkańców gminy na Dni Otwarte Dziennego Domu Senior+ przy ul. Daszyńskiego 16c, które odbędą się w piątek, 28 maja w godz. 9-15. - W miłej atmosferze będzie możliwość zwiedzenia placówki i uzyskania informacji na temat jej funkcjonowania – podkreśla Joanna Sadowska Dyrektor GOPS.

Osoby w wieku 60+ zamieszkałe na terenie Gminy Środa Śląska i zainteresowane uczestnictwem w Dziennym Domu ,,Senior+” w Środzie Śląskiej proszone są o zapoznanie z treścią Regulaminu Rekrutacji oraz Regulaminem Dziennego Domu ,,Senior+” w Środzie Śląskiej, dostępnego na stronie gops.srodaslaska.pl w aktualnościach.

- To miejsce potrzebne w naszej gminie, które będzie odpowiadało na potrzeby seniorów i zapewniało im opiekę oraz możliwą pomoc – zapewnia burmistrz Adam Ruciński.

Wnioski można składać do 30 maja br. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej od 7.30-15.30. Formularze rekrutacyjne są dostępne w siedzibie GOPS oraz na stronie internetowej http://gops.srodaslaska.pl

(prg)

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 7 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 7 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 11 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…