czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura Brunona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Rolniku, Twoje plony dotknęła susza? Złóż wniosek w aplikacji3 czerwca 2020r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Teraz właściciele gospodarstw rolnych poszkodowani w plonach z powodu suszy, samodzielnie składają wniosek o oszacowanie szkód. W przypadku innych szkód, procedura wygląda inaczej.


Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne


Do burmistrza Środy Śląskiej wpłynęło kilka wniosków w sprawie powołania komisji ds. oszacowania strat w uprawach związanych z suszą. Jednak po zmianach wprowadzonych rozporządzeniem z 3 czerwca 2020 przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rolnicy samodzielnie zgłaszają wnioski, za pomocą specjalnie uruchomionej aplikacji. Nie powołuje się komisji do spraw szacowania start spowodowanych suszą atmosferyczną w uprawach rolnych.

Po zalogowaniu się, producent rolny składa podpisem zaufanym wniosek o oszacowanie strat w uprawach rolnych, w których Klimatyczny Bilans Wodny w danym okresie, wskazuje na możliwość spadku plonów w związku z suszą. Wszystkie szczegółowe informacje oraz instrukcja posługiwania się aplikacją dostępne są na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/szacowanie-suszy-od-2020-r

WAŻNE – SUSZA ATMOSFERYCZNA I ŚRODKI TRWAŁE

Wnioski o powołanie komisji ds. szacowania strat, zamieszczone na stronie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, dotyczą strat/szkód w uprawach spowodowanych innymi zjawiskami niż susza (grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi, lawinę). Wnioski o powołanie komisji dotyczą także strat z powodu suszy w środku trwałym, tj. w drzewach i krzewach sadowniczych, a nie w plonie.

Należy zatem rozróżnić: SUSZĘ ATMOSFERYCZNĄ od suszy w środku trwałym i od SZKÓD w uprawach spowodowanych czynnikiem innym niż susza.

(prg)
  • Jola powiedział(a) Więcej
    Jak to za co ?! Za działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami tj chociażby za wysyłanie dzieci zdrowych na kwarantanne !!!! I zasłanianie... godzinę temu.
  • Kola powiedział(a) Więcej
    Ruciński nadaje się do gry w kulki a nie do rządzenia miastem. 2 godziny temu.
  • Paweł Rosenbeiger powiedział(a) Więcej
    I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Uchwały Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr LV/532/22 z dnia 2 marca 2022 roku w sprawie... 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…