sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Festyn charytatywny w Zakrzowie - mieszkańcy nie zawiedli
W minioną niedzielę w Zakrzowie mieszkańcy wsi oraz okolicznych miejscowości zbierali fundusze na leczenie swojej mieszkanki Natalii Langier, która ma guza mózgu i potrzebuje środków na rehabilitację. Z licytacji, stoisk z domowym jedzeniem oraz licznych atrakcji udało się zebrać imponującą kwotę – ponad 15 tys. zł.

Fot. prg Fot. prg


W organizację festynu charytatywnego zaangażowali się mieszkańcy Zakrzowa wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich, na czele z sołtys Marią Hamkało. – Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona efektami naszej imprezy, mimo chłodnej aury - przyznaje sołtys Zakrzowa. – Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zaangażowania i hojności mieszkańców, którzy pokazali swoje dobre serca, za co bardzo dziękuję. Słowa uznania należą się także Gminie Środa Śląska i sponsorom prywatnym, którzy przekazali nagrody na licytację oraz mieszkańcom i gościom, którzy aktywnie uczestniczyli w licytacjach – podkreśla Maria Hamkało.

Na przybyłych czekało wiele pyszności, takich jak domowy bigos, pierogi, ciasta, gofry i dania z grilla. Najmłodsi mogli poszaleć podczas piana party i na dmuchanych zamkach oraz pomalować sobie buzie. Ponadto, pokaz strażacki zorganizowało OSP Brodno, a na fanów konnych wycieczek czekała bryczka ze Szczepanowa.

Były też występy muzyczne, wystąpił zespół ludowy Polanie oraz zespół ATEST. Finalna kwota zebrana podczas festynu wyniosła ponad 15 tys. zł, a cała suma przeznaczona zostanie na wsparcie leczenia i rehabilitacji Natalii Langier.

(prg)

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 4 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 4 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…