poniedziałek 27.09.2021

Imieniny: Damiana Amadeusza

Rozbudowa przedszkola w Szczepanowie już pewna!

Rozbudowa przedszkola w Szczepanowie już pewna!

Wt, 07.08.2018 19:49

Zaproszeni przez władze miasta uczestniczyliśmy dziś w oficjalnym podpisaniu umowy z Firmą EL SOL na budowę kolejnego oddziału Publicznego Przedszkola w Szczepanowie. 


W związku z rozbudową pomieszczeń, powstanie możliwość utworzenia kolejnych dwóch grup  przedszkolnych. Koniec inwestycji przewidywany jest na kwiecień przyszłego roku.

- Witam państwa bardzo serdecznie i dziękuję za przybycie. Witam Pana Roberta Szlachcikowskiego właściciela firmy EL SOL,  burmistrza naszej gminy Pana Adama Rucińskiego, gospodarza naszej wioski Pana Kazimierza Grabowieckiego, mojego dyrektora Pana Krzysztofa Perygę oraz moich kochanych rodziców, którzy dzielnie wspierają mnie w poczynaniach, żeby budowa kolejnego oddziału Publicznego Przedszkola w Szczepanowie udała się jak najszybciej i z jak najmniejszymi problemami.  Witam również przedstawicieli prasy – rozpoczęła spotkanie Beata Zając, dyrektor przedszkola.

- 6 listopad 2017 r. przystąpiliśmy do negocjacji między Panią Ireną Gąsior, która projektowała min. Lokalne Centrum Aktywności Wiejskiej, aby doprojektowała jeszcze te dwa moduły. Umowę podpisaliśmy z Panią Gąsior po negocjacjach 22 listopada 2011 r. i sam projekt, dokumentacja techniczna zostały wykonane dosyć szybko. 24 stycznia 2018 r. już było pozwolenie na budowę segmentu C i D. Natomiast  14 lutego br. odebraliśmy pełną dokumentacje techniczną  –  o przebiegu planowania inwestycji przypominał burmistrz Adam Ruciński.

Rada miejska uchwaliła budżet 500 tys. złotych plus 50 tys. złotych na aktualizację projektu.

- Od lutego do kwietnia tego roku trzykrotnie wystawiany był przetarg niestety, żaden wykonawca się nie zgłosił – dodał burmistrz Ruciński.

Obecny termin kontraktu przewidziany jest na 2 kwietnia 2019 r. Podczas trwania remontu dzieci będą tymczasowo zajmować hol, który zostanie przekształcony na jedno z pomieszczeń dla maluchów.

- W czwartym przetargu wystartowało 3 wykonawców, najlepszym okazała się firma EL SOL Pana Roberta Szlachcikowskiego, która zaproponowała cenę 730 tys. złotych. My jako gmina, zgodnie z uchwałą rady, mogliśmy dać tylko 845 tys. złotych – tłumaczył burmistrz.

Już w pierwszym tygodniu września na placu budowy zobaczymy pierwsze prace firmy.

 - Mam doświadczenie na tym obiekcie, uczestniczyłem w pierwszej fazie budowy tej inwestycji. Później, w związku z małymi komplikacjami, nie udało nam się jej dokończyć. Ostatnio zainteresowałem się rozbudową budynku, w związku z czym postanowiłem zgłosić firmę w przetargu. Termin, który jest objęty w umowie myślę, że spokojnie pozwoli na ukończenie budowy w czasie. Nie przewidujemy żadnych trudności -  zapewnił szef firmy EL SOL Robert Szlachcikowski.

- Szanowni Państwo, czas stosowny i pora, cieszę się z tych negocjanci, które nas czegoś nauczyły, do czegoś nas zmobilizowały. Pieniądze na rozbudowę przedszkola należało przesunąć z innych inwestycji. Myślę, że w obiecanym czasie inwestycja zostanie ukończona. Prosimy rodziców o wyrozumiałość i cierpliwość w związku z warunkami, jakie będą panować na terenie Przedszkola Publicznego w Szczepanowie – wyjaśniał przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Kazimierz Garabowiecki.

Przedstawiony projekt przewiduje budowę dwóch kolejnych segmentów, które będą połączone tz. "łącznikiem” z obecnym budynkiem. Miejsce przeznaczone pod inwestycję znajduje się na sąsiedniej działce.

Po spotkaniu, w krótkiej rozmowie z Panią dyrektor Beatą Zając usłyszeliśmy odpowiedzi m.in. na  takie pytania:

- Czy w związku z przeprowadzonym naborem do przedszkola na rok 1018-2019 musiała Pani odrzucić jakieś podania?

- Nie, w związku z modernizacją budynku i chwilowej zastępczej sali, po rozmowie z pracownikami placówki i otrzymaniem zgody na grupę liczącą 24 dzieci, udało nam się przyjąć wszystkie podania spełniające określone kryteria.

- Czy planuje Pani zatrudnienie nowych pracowników? Jeśli tak, to kiedy zostanie ogłoszony nabór?

- Jak najbardziej zatrudnimy nowych pracowników. Będą to dwie nowe przedszkolanki oraz pani sprzątająca. Jednak kiedy konkretnie nie wiem, ponieważ czekam na decyzje władz.

- Jakie koszty muszą pokryć rodzice po zapisaniu dziecka do Publicznego Przedszkola w Szczepanowie?

- Rodzice zobowiązani są do opłaty za obiady, których koszt dzienny wynosi ok. 6 zł oraz nadgodzin. Każda dodatkowa godzina kosztuje 1 zł.

Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor za poświęcony nam czas i życzymy ukończenia inwestycji w terminie.

Klaudia Bąk / fot. kb

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Seba powiedział(a) Więcej
  Czyli wydrukowali w Berlinie . Tylko pogratulować. 15 godzin temu.
 • Emilka powiedział(a) Więcej
  Wczoraj czytałam  w berlińskich Kontaktach.  W bombadrowanym Berlinie. Pozdrawiam.  15 godzin temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Czyli jak zawsze *** te dzieci zeby niemialy mozliwisci wyboru fajnego kierunku wstyd i czym wy... 1 dzień temu
 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 1 dzień temu

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…