czwartek 04.03.2021

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza

Rozbudowa przedszkola w Szczepanowie już pewna!

Rozbudowa przedszkola w Szczepanowie już pewna!

Wt, 07.08.2018 19:49

Zaproszeni przez władze miasta uczestniczyliśmy dziś w oficjalnym podpisaniu umowy z Firmą EL SOL na budowę kolejnego oddziału Publicznego Przedszkola w Szczepanowie. W związku z rozbudową pomieszczeń, powstanie możliwość utworzenia kolejnych dwóch grup  przedszkolnych. Koniec inwestycji przewidywany jest na kwiecień przyszłego roku.

- Witam państwa bardzo serdecznie i dziękuję za przybycie. Witam Pana Roberta Szlachcikowskiego właściciela firmy EL SOL,  burmistrza naszej gminy Pana Adama Rucińskiego, gospodarza naszej wioski Pana Kazimierza Grabowieckiego, mojego dyrektora Pana Krzysztofa Perygę oraz moich kochanych rodziców, którzy dzielnie wspierają mnie w poczynaniach, żeby budowa kolejnego oddziału Publicznego Przedszkola w Szczepanowie udała się jak najszybciej i z jak najmniejszymi problemami.  Witam również przedstawicieli prasy – rozpoczęła spotkanie Beata Zając, dyrektor przedszkola.

- 6 listopad 2017 r. przystąpiliśmy do negocjacji między Panią Ireną Gąsior, która projektowała min. Lokalne Centrum Aktywności Wiejskiej, aby doprojektowała jeszcze te dwa moduły. Umowę podpisaliśmy z Panią Gąsior po negocjacjach 22 listopada 2011 r. i sam projekt, dokumentacja techniczna zostały wykonane dosyć szybko. 24 stycznia 2018 r. już było pozwolenie na budowę segmentu C i D. Natomiast  14 lutego br. odebraliśmy pełną dokumentacje techniczną  –  o przebiegu planowania inwestycji przypominał burmistrz Adam Ruciński.

Rada miejska uchwaliła budżet 500 tys. złotych plus 50 tys. złotych na aktualizację projektu.

- Od lutego do kwietnia tego roku trzykrotnie wystawiany był przetarg niestety, żaden wykonawca się nie zgłosił – dodał burmistrz Ruciński.

Obecny termin kontraktu przewidziany jest na 2 kwietnia 2019 r. Podczas trwania remontu dzieci będą tymczasowo zajmować hol, który zostanie przekształcony na jedno z pomieszczeń dla maluchów.

- W czwartym przetargu wystartowało 3 wykonawców, najlepszym okazała się firma EL SOL Pana Roberta Szlachcikowskiego, która zaproponowała cenę 730 tys. złotych. My jako gmina, zgodnie z uchwałą rady, mogliśmy dać tylko 845 tys. złotych – tłumaczył burmistrz.

Już w pierwszym tygodniu września na placu budowy zobaczymy pierwsze prace firmy.

 - Mam doświadczenie na tym obiekcie, uczestniczyłem w pierwszej fazie budowy tej inwestycji. Później, w związku z małymi komplikacjami, nie udało nam się jej dokończyć. Ostatnio zainteresowałem się rozbudową budynku, w związku z czym postanowiłem zgłosić firmę w przetargu. Termin, który jest objęty w umowie myślę, że spokojnie pozwoli na ukończenie budowy w czasie. Nie przewidujemy żadnych trudności -  zapewnił szef firmy EL SOL Robert Szlachcikowski.

- Szanowni Państwo, czas stosowny i pora, cieszę się z tych negocjanci, które nas czegoś nauczyły, do czegoś nas zmobilizowały. Pieniądze na rozbudowę przedszkola należało przesunąć z innych inwestycji. Myślę, że w obiecanym czasie inwestycja zostanie ukończona. Prosimy rodziców o wyrozumiałość i cierpliwość w związku z warunkami, jakie będą panować na terenie Przedszkola Publicznego w Szczepanowie – wyjaśniał przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Kazimierz Garabowiecki.

Przedstawiony projekt przewiduje budowę dwóch kolejnych segmentów, które będą połączone tz. "łącznikiem” z obecnym budynkiem. Miejsce przeznaczone pod inwestycję znajduje się na sąsiedniej działce.

Po spotkaniu, w krótkiej rozmowie z Panią dyrektor Beatą Zając usłyszeliśmy odpowiedzi m.in. na  takie pytania:

- Czy w związku z przeprowadzonym naborem do przedszkola na rok 1018-2019 musiała Pani odrzucić jakieś podania?

- Nie, w związku z modernizacją budynku i chwilowej zastępczej sali, po rozmowie z pracownikami placówki i otrzymaniem zgody na grupę liczącą 24 dzieci, udało nam się przyjąć wszystkie podania spełniające określone kryteria.

- Czy planuje Pani zatrudnienie nowych pracowników? Jeśli tak, to kiedy zostanie ogłoszony nabór?

- Jak najbardziej zatrudnimy nowych pracowników. Będą to dwie nowe przedszkolanki oraz pani sprzątająca. Jednak kiedy konkretnie nie wiem, ponieważ czekam na decyzje władz.

- Jakie koszty muszą pokryć rodzice po zapisaniu dziecka do Publicznego Przedszkola w Szczepanowie?

- Rodzice zobowiązani są do opłaty za obiady, których koszt dzienny wynosi ok. 6 zł oraz nadgodzin. Każda dodatkowa godzina kosztuje 1 zł.

Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor za poświęcony nam czas i życzymy ukończenia inwestycji w terminie.

Klaudia Bąk / fot. kb
powrót na górę
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Maja rozmach ......y !!!! Mniej niż minutę temu
 • Tutko powiedział(a) Więcej
  Szkoda że gburmol zapomniał że do pieców trzeba doprowadzić gaz 6 minut temu.
 • Z Miękini powiedział(a) Więcej
  Pawda godzinę temu.
 • leo powiedział(a) Więcej
  Mówiąc delikatnie, ta gmina to porażka. godzinę temu.
 • Gulia powiedział(a) Więcej
  A będzie marsz .Wściekłych - Brzydkich i Nerwowych z czerwonymi piorunami.  2 godziny temu.
 • Dresiak powiedział(a) Więcej
  Rozdzielili się, dla zmyłki a tu patrz  B) 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …