poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Ruszają zapisy na "ferie nurkowe" w Środzie Śląskiej

Ruszają zapisy na "ferie nurkowe" w Środzie Śląskiej

Śr, 16.01.2019 15:14

Pod koniec stycznia najmłodsi mieszkańcy regionu będą mieli okazję rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem. Szkoła Pływania i Nurkowania Sonar rusza z kolejną, trzecią już edycją, "ferii nurkowych".W trakcie zajęć młodzież będzie miała wyjątkową okazję, by w bezpieczny sposób odkryć magię podwodnego świata. Uczestnicy poznają m.in. podstawy poprawnego posługiwania się sprzętem ABC – tzw. snoorkeling. Zapoznają się też z zasadami bezpiecznego nurkowania, nauczą się podstawowej obsługi profesjonalnego sprzętu nurkowego jak automat do oddychania, butla czy tzw. jacket oraz samodzielnie zejdą pod wodę z wykorzystaniem akwalungu.

-To już trzecia edycja ferii nurkowych. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem a dla wielu z naszych adeptów był to początek wielkiej podwodnej odysei. Część z nich kontynuuje przygodę z nurkowaniem zdobywając uprawnienia nurkowe, inni wykorzystują zdobyte umiejętności w trakcie wakacyjnych wyjazdów gdzie wyposażeni w maskę, płetwy i fajkę podziwiają bogactwo podwodnej fauny i flory. Dla mnie najważniejsze jest, że robią to bezpiecznie bo właśnie na kwestie bezpieczeństwa kładziemy największy nacisk – mówi Michał Muszyński ze Szkoły Pływania i Nurkowania Sonar.

Muszyński jest doświadczonym zawodowym ratownikiem wodnym i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w pływaniu. Obecnie trenuje młodych zawodników MLKS Polonia Środa Śląska. Od wielu lat zajmuje się również nurkowaniem sprzętowym i freedivingiem. Posiada stopień nurkowy DIVEMASTER, TEC-REC DIVER. Swoją pasją do sportów wodnych stara się zarażać zarówno młodzież jak i dorosłych.

– Pływanie jak, mało która dyscyplina sportowa pięknie kształtuje sylwetkę i wpływa na ogólny rozwój fizyczny. Polecam tę aktywność wszystkim osobom, które chcą zadbać o swoją kondycję i zdrowie – mówi Muszyński.

Ferie nurkowe w formie zajęć basenowych odbywają się w Średzkim Parku Wodnym i przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat. Prowadzone są w grupach 4-6 osobowych i obejmują pięć godzinnych spotkań od poniedziałku do piątku. W tym roku przewidziano dwa terminy w dniach 28.01 – 1.02 oraz 4.02 -8.02.

Koszt uczestnictwa w kursie to 300 zł. Więcej informacji można uzyskać wchodząc na stronę www.msonar.pl, na profilu www.facebook.com/lekcjenurkowania lub dzwoniąc pod numer telefonu: 794 612 682.

(mpr) / fot. Sonar
powrót na górę
 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Haha. Który kierowca się przyzna, że jeździ za szybko? Wystarczy sobie pojeździć trochę przez Ciechów.... 16 minut temu.
 • AD powiedział(a) Więcej
  przechodzę obok orlika w Środzie i nie mogę patrzeć na ten brud wokół- butelki, papiery, gówna psie, a... 29 minut temu.
 • Run4fun powiedział(a) Więcej
  Po lesie trzeba biegać a nie leżeć ;) 3 godziny temu.
 • ludź powiedział(a) Więcej
  Racja. Widać choćby po transporcie publicznym, który w prawdzie zwinął się przed kadencją pani wójt,... 4 godziny temu.
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  Do wypowiedzi powyżej ::dzwonił jakiś oszust w sprawie paneli słonecznych,przedstawił sie Adam Bielecki.... 4 godziny temu.
 • ludź powiedział(a) Więcej
  W Piotrowicach świecą się chyba tylko latarnie przy ul. Głównej, ale już choćby Piersno jest... 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM