Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej (na żywo)

Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej (na żywo)

18.10. 2018

Jednym z punktów obrad dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej jest podsumowanie kadencji 2014-2018.

Wkrótce opublikowana zostanie całość transmisji

Planowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Usprawiedliwienia radnych.
  4. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych na terenie Gminy Środa Śląska za rok szkolny 2017/2018, w tym o wynikach sprawdzianu i egzaminu.
  5. Podsumowanie kadencji 2014-2018.
  6. „45 minut dla Samorządów”.
  7. Podjęcie uchwał.
  8. Interpelacje i zapytania.
  9. Sprawozdanie Burmistrza Środy Śląskiej z wykonania uchwał Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej za III kwartał 2018 roku.
  10. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Środy Śląskiej w okresie między sesjami.
  11. Informacja na temat oświadczeń majątkowych.
  12. Wolne wnioski i informacje.
  13. Zakończenie sesji.

Wykaz projektów uchwał do podjęcia na Sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej w dniu 18 października 2018 roku

 1. Projekt uchwały nr 119/2018 – w sprawie określenia wysokości stawek w podatku od nieruchomości na rok 2019.
  2. Projekt uchwały nr 120/2018 – zmieniający uchwałę nr XXXIII/312/01 Rady Gminy i Miasta w Środzie Śląskiej z dnia 28 marca 2001 roku w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy i Miasta Środa Śląska.
  3. Projekt uchwały nr 121/2018 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie miasta Środa Śląska.
  4. Projekt uchwały nr 122/2018 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie miasta Środa Śląska.
  5. Projekt uchwały nr 123/2018 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie miasta Środa Śląska.
  6. Projekt uchwały nr 124/2018 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie miasta Środa Śląska.
  7. Projekt uchwały nr 125/2018 – w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na 2019 rok.
  8. Projekt uchwały nr 126/2018 – w sprawie nadania nazwy ulicy w Środzie Śląskiej.
  9. Projekt uchwały nr 127/2018 – w sprawie zmiany uchwały nr LXI/549/18 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z dnia 25 kwietnia 2018r w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Środa Śląska, udostępnianych Spółce Średzka Komunikacja Publiczna Sp. z o.o. oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.
  10. Projekt uchwały nr 128/2018 – w sprawie zmiany uchwały nr XXIV/201/16 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Środa Śląska, udostępnianych dla operatorów i przewoźników, warunków i zasad korzystania z tych przystanków oraz ustalenia opłaty za korzystanie z nich.
  11. Projekt uchwały nr 129/2018 – II wersja – w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2018 r.
  12. Projekt uchwały nr 130/2018 – w sprawie zmiany uchwały nr XXIV/205/16 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości na wspieranie nowych inwestycji i tworzenie nowych miejsc pracy w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej przeznaczonej dla średnich i dużych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Środa Śląska.
  13. Projekt uchwały nr 131/2018 – w sprawie zmiany uchwały nr XXIV/206/16 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości na wspieranie nowych inwestycji i tworzenie nowych miejsc pracy w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej przeznaczonej dla małych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Środa Śląska.
  14. Projekt uchwały nr 132/2018 – w sprawie zmiany uchwały nr LXV/589/18 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z dnia 03 sierpnia 2018 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Średzkiemu na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa odcinka chodnika przy drodze powiatowej nr 2075D w miejscowości Ciechów od ul. Lawendowej do ul. Zacisznej”.
 

 
Komentarzy (14)

This comment was minimized by the moderator on the site

Z tego co słyszę ludzie ze wsi (dla tych z wielkiego miasta Środy Śl. to ci gorsi) zagłosują na p.Rucińskiego chociażby ze względu na komunikację publiczną.To była bardzo odważna decyzja.

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie Adamie może Pan odpowie a gdzie te odnowione podwórka w roku 2018 Mostowa Kolejowa Świdnica pieniedzy nie starczyło, wykonawcy nie było czy chęci????? a tak liczyliśmy my mieszkańcy na te piękne podwórka ŻENADA. Liczę na odp pozdrowienia dla Pana Adama

This comment was minimized by the moderator on the site

A ja myślę i mam nadzieje ze wygra Pan Przemek Babiński. Pan Boguś dużo zrobił ale już miał swoje 14 lat Pan Adam też zrobił zamęt wokół siebie przez 4 lata Także dajmy szanse może będzie szkoła szpital no i mniej kobiet w gminnie Uczciwy Samorząd dacie radę 21.10.2018

This comment was minimized by the moderator on the site

E.x.p.r.e.s.s.-m.i.e.j.s.k.i

This comment was minimized by the moderator on the site
This comment was minimized by the moderator on the site

Skąd wzięła się ta baba??? Ona coś wie, czy we wszystkim wyręczać ją będą urzędnicy?

This comment was minimized by the moderator on the site

Oj Kazik, nie mów o kampanii, jak inny dziękują wyborcą. Trzeba było mówić, że to kampania, jak np. Kryciński prosił o poparcie i np.. jak Ruciński mówił, ze zagłosuje na Rosenbeigera. To dopiero była agitacja, a agitacja na terenie urzędu jest zabroniona i to jeszcze za publiczne pieniądze, bo transmisja to za darmo nie idzie i diety i pensja burmistrza też lecą.

This comment was minimized by the moderator on the site

Uważam, że Krasucki powinien go w trybie wyborczym pozwać za to. Tylko różnica między nimi polega na tym, ze Krasucki nie lubi marnowania czasu, tylko lubi realizować konkretne, często ryzykowne, ale za razem rozsądne i duże oraz te mniejsze, ale niezwykle potrzebne mieszkańcom zadania. Chodzenie po sądach zostawia innym. A i jeszcze trzeba wspomnieć o przetargach ogłaszanych na koniec roku i teraz pod koniec kadencji, gdzie inwestycje są...

Uważam, że Krasucki powinien go w trybie wyborczym pozwać za to. Tylko różnica między nimi polega na tym, ze Krasucki nie lubi marnowania czasu, tylko lubi realizować konkretne, często ryzykowne, ale za razem rozsądne i duże oraz te mniejsze, ale niezwykle potrzebne mieszkańcom zadania. Chodzenie po sądach zostawia innym. A i jeszcze trzeba wspomnieć o przetargach ogłaszanych na koniec roku i teraz pod koniec kadencji, gdzie inwestycje są przedrażane, bo wykonawcy wtedy chcą więcej kasy. Reasumując - marne są te zasługi AR dla wartości inwestycji. Oj marne.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Wiecie już skąd 2. miejsce w kraju? Jednak to nie wszystko. Budżet gminy to niezwykle skomplikowana konstrukcja. Mnogość paragrafów daje możliwość manipulacji. I tak pewne wydatki można przesuwać między nimi. Tak więc zwykłe malowanie ścian w świetlicy wystarczy wpisać do inwestycji i mamy podniesioną wartość całego działu, bo takich malować na bieżąco robi się mnóstwo. Jak wpiszemy tam każdą pierdołę robioną na bieżąco, to pompujemy...

Wiecie już skąd 2. miejsce w kraju? Jednak to nie wszystko. Budżet gminy to niezwykle skomplikowana konstrukcja. Mnogość paragrafów daje możliwość manipulacji. I tak pewne wydatki można przesuwać między nimi. Tak więc zwykłe malowanie ścian w świetlicy wystarczy wpisać do inwestycji i mamy podniesioną wartość całego działu, bo takich malować na bieżąco robi się mnóstwo. Jak wpiszemy tam każdą pierdołę robioną na bieżąco, to pompujemy inwestycje na miliony. Za poprzedniego burmistrza też były robione i miały podobne wartość, tyle że nie pompowano sztucznie działu inwestycje, tylko były realizowane w ramach zadań bieżących. Ot, cała prawda o rankingach. Jedynym w miarę obiektywnym i miarodajnym wyróżnieniem dla gminy był Dolnośląski Klucz Sukcesu i bynajmniej nie był on zasługą działań Rucińskiego. On tylko potrafi manipulować, co pokazuje ta sesja, gdzie do prezentacji podsumowującej kadencję powstawiał inwestycje jeszcze niezrealizowane i zrealizowane w poprzedniej kadencji. Poza tym na spotkaniu w domu kultury powiedział, że centrum sportu i rekreacji zostało zbudowane w tej kadencji. To jest totalna nieprawda.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Ależ inwestycji... jeden z pięćdziesięciu etapów tu, jeden tam i kolejny gdzieindziej... Szkoda, że pan Adam nie mówi skąd gmina ma na to pieniądze. Ja Wam powiem z tego, kapitału, który przywieli do gminy inwestorzy. Samo utworzenie strefy i wybudowanie fabryk to wierzchołek góry lodowej. Pieniądze są dzięki staraniom i nie tylko z podatku od nieruchomości, ale inne, pity, city, pieniądze wydane przez mieszkańców na zakupy w gminie i od tego...

Ależ inwestycji... jeden z pięćdziesięciu etapów tu, jeden tam i kolejny gdzieindziej... Szkoda, że pan Adam nie mówi skąd gmina ma na to pieniądze. Ja Wam powiem z tego, kapitału, który przywieli do gminy inwestorzy. Samo utworzenie strefy i wybudowanie fabryk to wierzchołek góry lodowej. Pieniądze są dzięki staraniom i nie tylko z podatku od nieruchomości, ale inne, pity, city, pieniądze wydane przez mieszkańców na zakupy w gminie i od tego też pity i city i inne. Koło dużych firm działają mniejsze, które dokładają się do budżetu. Jakby poprzednik nie zadbał o to, to Adam nie miałby co wydawać. Poza tym inwestycje są finansowane z długu. W tej kadencji wzroście 20 mln zł. Krasucki po 14 latach zadłużył gminę na 20 mln, a Ruciński tylko przez 4 lata na kolejne 20 mln.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

nawet wstawił inwestycje wykonane w poprzedniej kadencji. To jest dopiero hit podsumowania tej kadencji.

This comment was minimized by the moderator on the site

Hehe, ale model powpisywał w podsumowaniu inwestycje, które nie zostały zrealizowane i mydli oczy ludziom mówiąc, co się nie udało, ale na pewno się uda. Pokazuje wizualizacje w podsumowaniu, bo zdjęć nie ma, bo niewykonane. To jest dopiero obłuda.

This comment was minimized by the moderator on the site

Czy wy to transmitujecie kalkulatorem? Dramat. Kolory czerwone, niewyraźne. Płacą wam za to?

This comment was minimized by the moderator on the site

Ruciński gada głupoty, bo mówi, że jakby budował szkolę, to nie byłoby pieniędzy na inne mniejsze zadania. Bzdura totalna, czy nie było nic robione w czasie budowy basenu? Masakra jakaś, n po prostu by nie dał rady.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

 1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

z Twojej wypowiedzi wynika że jak idziesz to leją na Twoje dzieci ? Czy co ? No to faktycznie jak l...
Ze świdnickiej skomentował/a W Proszkowie coraz piękniej
Może czas coś z tym zrobić? za co burmistrz bierze pieniądze? od czego jest ochrona środowiska w gmi...
Wyszła dwa razy taniej ale od czego. Bo tak Ci Ruciński powiedział. Wioskowy moje gratulacje że wier...
To te same osoby, które piją w niedzielę pod lewiatanem we Wroblowicach. Tak samo jak.w parku w alta...

Lokalne ogłoszenia drobne

09.07.2020 14:49 wrote:

Kupię praktycznie wszystko z Antyków, w każdym stanie, bez specyfikacji : Obrazy, Ikony, Porcelanę, Ceramikę, stare Szkło, przedwojenne Kry…

09.07.2020 09:24 Sprzedam umeblowane mieszkanie wrote:

Sprzedam umeblowane mieszkanie 48,8 m2, I piętro, pełna własność, 2 pokoje, piwnica, ul. Warzyńska, po generalnym remoncie w 2018 r.&nb…

01.07.2020 14:37 wrote:

Jeśli remontujesz, zmieniasz wystrój, sprzedajesz albo kupiłeś mieszkanie, dom, wille, w której są Antyki, różne Poniemieckie przeróżne gra…

29.06.2020 13:32 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…