sobota 06.03.2021

Imieniny: Róży Wiktora

Spotkanie przedszkolaków z pszczelarzem

Spotkanie przedszkolaków z pszczelarzem

Wt, 26.06.2018 14:11

Jak odróżnić osę od pszczoły, szerszenia od trzmiela oraz kim tak naprawdę jest bąk ? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział bardzo miły pszczelarz z Sobótki. 

 

20 czerwca, dzieci z grup: "Misie", "Żabki", "Smerfy" oraz "Rybki" z  Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej, po raz drugi odwiedził pan Daniel Borak.

Gość przedstawił dzieciom wiele informacji i ciekawostek na temat pszczół, a one słuchały z wielkim  zainteresowaniem i zadawały wiele pytań. Dowiedzieliśmy się, np., że mucha końska tak naprawdę nazywa się bąk, że w ulu jest tylko jedna królowa, która "wyfruwa" z ula tylko jeden albo dwa razy w ciągu swojego życia i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy.

Pszczelarz podkreślał również, że pszczoły są bardzo pożyteczne, że dzięki nim mamy nie tylko miód, ale także owoce i warzywa, dlatego nie powinniśmy im robić krzywdy, tym bardziej, że jest ich coraz mniej (w niektórych krajach całkiem wyginęły i ludzie muszą  sami mechanicznie zapylać rośliny!). 

Mogliśmy również obserwować pod mikroskopem pyłek pszczeli, który wyglądał jak bursztyny albo też, jak mówiły niektóre dzieci przypominał pyszne cukiereczki. Każdy przedszkolak miał również niepowtarzalną okazję założyć strój pszczelarza i przyjrzeć się w ulu prawdziwym pszczołom.

Pan Daniel na zakończenie wręczył wszystkim baaaaardzo zdrowy miodek oraz książeczki pt. "Pszczele zagadki". To było naprawdę fascynujące spotkanie.

Agata Ząbek
powrót na górę
 • SzerLook powiedział(a) Więcej
  Bury napisał:
  Komunistyczny belkot. Dla zdrajcow Ojczyzny czyli komunisycznych pachołków Moskwy - jest tylko jedna...
  4 godziny temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
   Nutko, proszę doczytać czym jest bioaerozol i skąd się bierze w zabiegach stomatologicznych. Przyłbica... 6 godzin temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Lekarze nie nosili maseczek z filtrem, tylko chirurgiczne, takie jak ja nosze. Dopiero teraz weszły maseczki... 6 godzin temu.
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Nie przyszło Ci do głowy, że dentysta zakłada najczęściej przyłbicę dlatego żeby nie wdychać  i... 7 godzin temu.
 • Bury powiedział(a) Więcej
  Komunistyczny belkot. Dla zdrajcow Ojczyzny czyli komunisycznych pachołków Moskwy - jest tylko jedna kara.  7 godzin temu.
 • Nutks powiedział(a) Więcej
  Jojo czy nie widzisz różnicy ? Lekarz na sali operacyjnej, warunki sterylne, maseczka z filtrem zmieniana... 7 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …