sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Spotkanie ws. drogi powiatowej Środa Śl.-Jastrzębce-Chomiąża-Malczyce
9 czerwca pełniący funkcję wójta Malczyc Marcin Matyja spotkał się w średzkim magistracie z burmistrzem Adamem Rucińskim i radnymi. Głównym tematem rozmowy była przebudowa drogi powiatowej łączącej Środę Śląska i Malczyce.

Fot. UM Fot. UM


Droga powiatowa 2066 D od granicy miasta przez Jastrzębce i Chomiążę aż do skrzyżowania ulic Mickiewicza i 1 go Maja w Malczycach od wielu lat jest wyczekiwana przez mieszkańców obu gmin, ale nie może doczekać się realizacji przez Powiat Średzki, mimo ze zarówno Gmina Malczyce i Gmina Środa Śląska zabezpieczyły w swoich budżetach po 50% wkładu własnego na dwa odcinki inwestycji.

Ta droga powiatowa jest w bardzo złym stanie i od wielu lat jest priorytetem obu gmin, jednak Zarząd Powiatu nie podejmuje tej inwestycji, tłumacząc że nie ma na nią środków zewnętrznych, ani środków własnych powiatu. Droga powiatowa 2066 D ma również znaczenie dla komunikacji autobusowej ŚKP na linii nr 10 Środa Śląska – PKP – Lipnica – Chomiąża – Jastrzębce – Środa Śląska.

W spotkaniu pełniącego funkcję wójta Marcina Matyi i burmistrza Adama Rucińskiego uczestniczyli również radny Rady Miejskiej Arkadiusz Hibner z Jastrzębiec i radna powiatowa Judyta Partyka-Basa, którzy zadeklarowali pełne wsparcie dla tej inwestycji i potwierdzili poparcie społeczne dla jej realizacji. Dla Gminy środa Śląska jest to od marca 2018 roku absolutny priorytet w inwestycjach w drogi powiatowe na terenie gminy.

Pełniący funkcję wójta Malczyc Marcin Matyja i burmistrz Adam Ruciński jednoznacznie potwierdzili, ze obie gminy chcą współpracować z powiatem i są zdeterminowane aby skutecznie zmobilizować starostę i cały Zarząd Powiatu do realizacji tej inwestycji jeszcze w 2021 lub najpóźniej do połowy 2022 roku.

(um)

um spot

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 55 minut temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  8 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…