wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. UM Fot. UM

Spotkanie ws. drogi powiatowej Środa Śl.-Jastrzębce-Chomiąża-Malczyce

Pn, 14.06.2021 16:14
 •  

9 czerwca pełniący funkcję wójta Malczyc Marcin Matyja spotkał się w średzkim magistracie z burmistrzem Adamem Rucińskim i radnymi. Głównym tematem rozmowy była przebudowa drogi powiatowej łączącej Środę Śląska i Malczyce.


Droga powiatowa 2066 D od granicy miasta przez Jastrzębce i Chomiążę aż do skrzyżowania ulic Mickiewicza i 1 go Maja w Malczycach od wielu lat jest wyczekiwana przez mieszkańców obu gmin, ale nie może doczekać się realizacji przez Powiat Średzki, mimo ze zarówno Gmina Malczyce i Gmina Środa Śląska zabezpieczyły w swoich budżetach po 50% wkładu własnego na dwa odcinki inwestycji.

Ta droga powiatowa jest w bardzo złym stanie i od wielu lat jest priorytetem obu gmin, jednak Zarząd Powiatu nie podejmuje tej inwestycji, tłumacząc że nie ma na nią środków zewnętrznych, ani środków własnych powiatu. Droga powiatowa 2066 D ma również znaczenie dla komunikacji autobusowej ŚKP na linii nr 10 Środa Śląska – PKP – Lipnica – Chomiąża – Jastrzębce – Środa Śląska.

W spotkaniu pełniącego funkcję wójta Marcina Matyi i burmistrza Adama Rucińskiego uczestniczyli również radny Rady Miejskiej Arkadiusz Hibner z Jastrzębiec i radna powiatowa Judyta Partyka-Basa, którzy zadeklarowali pełne wsparcie dla tej inwestycji i potwierdzili poparcie społeczne dla jej realizacji. Dla Gminy środa Śląska jest to od marca 2018 roku absolutny priorytet w inwestycjach w drogi powiatowe na terenie gminy.

Pełniący funkcję wójta Malczyc Marcin Matyja i burmistrz Adam Ruciński jednoznacznie potwierdzili, ze obie gminy chcą współpracować z powiatem i są zdeterminowane aby skutecznie zmobilizować starostę i cały Zarząd Powiatu do realizacji tej inwestycji jeszcze w 2021 lub najpóźniej do połowy 2022 roku.

(um)

um spot

 • 8
 • 0
 • 13
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  W zamkniętym pomieszczeniu nie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa? Może Pan Burmistrz odpowie! godzinę temu.
 • Senior powiedział(a) Więcej
  A wirusów nie było?Pandemia się skończyła. godzinę temu.
 • jAROSLAW powiedział(a) Więcej
  RUSKI ład 3 godziny temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  I jeszcze widzę, że przedstawiciele rodzinki tego bydlaka również dobrze bawią się na... 3 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM