poniedziałek 02.08.2021

Imieniny: Kariny Gustawa

Fot. UM Fot. UM

Spotkanie ws. drogi powiatowej Środa Śl.-Jastrzębce-Chomiąża-Malczyce

Pn, 14.06.2021 16:14
 •  

9 czerwca pełniący funkcję wójta Malczyc Marcin Matyja spotkał się w średzkim magistracie z burmistrzem Adamem Rucińskim i radnymi. Głównym tematem rozmowy była przebudowa drogi powiatowej łączącej Środę Śląska i Malczyce.


Droga powiatowa 2066 D od granicy miasta przez Jastrzębce i Chomiążę aż do skrzyżowania ulic Mickiewicza i 1 go Maja w Malczycach od wielu lat jest wyczekiwana przez mieszkańców obu gmin, ale nie może doczekać się realizacji przez Powiat Średzki, mimo ze zarówno Gmina Malczyce i Gmina Środa Śląska zabezpieczyły w swoich budżetach po 50% wkładu własnego na dwa odcinki inwestycji.

Ta droga powiatowa jest w bardzo złym stanie i od wielu lat jest priorytetem obu gmin, jednak Zarząd Powiatu nie podejmuje tej inwestycji, tłumacząc że nie ma na nią środków zewnętrznych, ani środków własnych powiatu. Droga powiatowa 2066 D ma również znaczenie dla komunikacji autobusowej ŚKP na linii nr 10 Środa Śląska – PKP – Lipnica – Chomiąża – Jastrzębce – Środa Śląska.

W spotkaniu pełniącego funkcję wójta Marcina Matyi i burmistrza Adama Rucińskiego uczestniczyli również radny Rady Miejskiej Arkadiusz Hibner z Jastrzębiec i radna powiatowa Judyta Partyka-Basa, którzy zadeklarowali pełne wsparcie dla tej inwestycji i potwierdzili poparcie społeczne dla jej realizacji. Dla Gminy środa Śląska jest to od marca 2018 roku absolutny priorytet w inwestycjach w drogi powiatowe na terenie gminy.

Pełniący funkcję wójta Malczyc Marcin Matyja i burmistrz Adam Ruciński jednoznacznie potwierdzili, ze obie gminy chcą współpracować z powiatem i są zdeterminowane aby skutecznie zmobilizować starostę i cały Zarząd Powiatu do realizacji tej inwestycji jeszcze w 2021 lub najpóźniej do połowy 2022 roku.

(um)

um spot

 • 8
 • 0
 • 13
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Redakcja Rolanda,wspomnienia pana Kopacza interesujące,tylko trochę nie w czasie pisać o... 6 godzin temu.
 • Rodzic powiedział(a) Więcej
  Brawo!  Oderwać dzieci od komputerów, konsol i smartfonów i zachęcać do aktywności, tak... 6 godzin temu.
 • Elżbieta powiedział(a) Więcej
  Tom napisał:
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  6 godzin temu.
 • Tom powiedział(a) Więcej
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  7 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…