wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Teatralnie i charytatywnie w średzkiej Szkole Podstawowej nr 3

Teatralnie i charytatywnie w średzkiej Szkole Podstawowej nr 3

Wt, 15.06.2021 12:44

W środę 9 czerwca w średzkim Domu Kultury odbyła się pierwsza impreza kulturalno-charytatywna po długim okresie zamknięcia wymuszonym przez pandemię: spektakl teatralny połączony z kiermaszem, którego celem była zbiórka funduszy na wykonanie przyszkolnego ogrodu sensorycznego na nowo pozyskanej działce Szkoły Podstawowej nr 3 im. W. Broniewskiego w Środzie Śląskiej. Przygotowali ją członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Koła Teatralnego wraz z opiekunami, Radą Rodziców oraz Dyrekcją.


Imprezę swoją obecnością uświetnili m.in. Burmistrz Środy Śląskiej – Pan Adam Ruciński, Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Jerzy Kryciński, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych – Pan Krzysztof Peryga,  Radny Rady Miejskiej – Pan Arkadiusz Hibner oraz Zarząd Rady Rodziców: Pani Agata Juzyk, Pani Elżbieta Markiewicz, Pani Anna Wojtasińska – Żygadło oraz Pan Piotr Ziółkowski.   

Specjalnie zaproszeni goście obejrzeli najpierw dowcipny spektakl uczniowski zatytułowany  „W poszukiwaniu Kopciuszka”, w większości przygotowany podczas nauki zdalnej metodą online. Młodzi aktorzy zagrali w średzkim Domu Kultury tego dnia aż pięciokrotnie- przed południem dla swoich rówieśników, a po południu – dla rodziców, przedstawicieli władz lokalnych oraz przyjaciół szkoły.

W tytułową postać wcieliła się Emilia Świdzińska, która dała się również poznać jako świetna wokalistka w utworze „Szukaj mnie”. Kopciuszka poszukiwał Książę- Jakub Fedoszczak - dlatego poprosił o pomoc siedmiu krasnoludków ( Michalinę Car, Martę Muntowską, Annę Gołubicz, Aleksandrę Iwaszko, Alicję Samardak, Wiktora Czarneckiego i Julię Wrońską). Plany matrymonialne Księcia nie powiodłyby się, gdyby nie pomysłowa i przedsiębiorcza Wróżka (Kornelia Popławska). W przedstawieniu opartym na motywach baśniowych nie zabrakło Wilka i Czerwonego Kapturka (Piotr Gołąb i Zofia Ziółkowska) oraz Jasia i Małgosi (Janek Marcinkowski i Julia Stefańczyk). Widzowie z pewnością zapamiętali też kreację Kota w butach, zagranego przez Szymona Markowskiego.

W scenie finałowej Książę oświadcza się Kopciuszkowi, który – choć pozostaje pod urokiem Środy Śląskiej – postanawia jednak wrócić do Bajkolandii.

Opiekunki Koła Teatralnego - Panie Marzena Marcinkowska i Katarzyna Szybiak - zadeklarowały, że już mają pomysł na przedstawienie w przyszłym roku szkolnym. Za swoją pracę otrzymały gorące podziękowania od swoich podopiecznych. One z kolei pragną w tym miejscu wyrazić podziękowanie wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji przedsięwzięcia, przede wszystkim uczniom, ale również panu Jackowi Kacie za pomoc w scenografii, pracownikom Domu Kultury w Środzie Śląskiej oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3.

Po spektaklu odbył się kiermasz charytatywny na rzecz ogródka sensorycznego zorganizowany przez całą społeczność szkolną: Samorząd Uczniowski, Radę Rodziców oraz Dyrekcję Szkoły. Można było na nim nabyć prace plastyczne uczniów, rękodzieła artystyczne ich rodziców oraz zioła zapachowe – symbol mającego powstać ogródka.  Projekt ogródka sensorycznego zaprezentowały Panie Agata Juzyk i Elżbieta Markiewicz, zapalając do tego pomysłu niejedną głowę, w tym Burmistrza Środa Śląskiej, Pana Adama Rucińskiego, który zadeklarował dla tego projektu swoje  wsparcie.

Kiermasz ten zapoczątkował wspólne działania całej społeczności szkolnej na rzecz ogródka sensorycznego – miejsca, w którym uczniowie (mamy nadzieję, że już niebawem) będą mogli poznawać świat wszystkimi zmysłami, uczyć się oraz odpoczywać w bezpośrednim kontakcie z naturą. W zamyśle pomysłodawców ma to być miejsce odpoczynku, ale też różnego rodzaju warsztatów, zajęć oraz imprez integracyjnych – z udziałem nie tylko uczniów, ale i ich rodziców oraz dziadków.

             Dorota Dyjak-Baraniecka – opiekunka SU SP3 w Środzie Śl.

Marzena Marcinkowska – opiekunka Koła Teatralnego działającego przy SP3

Emilia Latos – dyrektor SP3 w Środzie Śl.

https://www.facebook.com/421381707941799/videos/211322580816272

 • 4
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • jAROSLAW powiedział(a) Więcej
  RUSKI ład godzinę temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  I jeszcze widzę, że przedstawiciele rodzinki tego bydlaka również dobrze bawią się na... godzinę temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  Brawo. Brawo dla organizatorów i uczestników. Pozdrawiam Bogdana, natomiast nie pozdrawiam... godzinę temu.
 • Pio powiedział(a) Więcej
  Drugie 200 zrobia za rok przed wyborami godzinę temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM