czwartek 25.02.2021

Imieniny: Cezarego Donata

Sprawcy zaśmiecania ukarani!

Sprawcy zaśmiecania ukarani!

Pt, 10.04.2020 14:42

7 kwietnia br., podczas służby pełnionej w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej patrolując teren miasta, około godziny 17:30, na drodze gruntowej prowadzącej od ul. Górnej zauważyli dwóch mężczyzn, którzy prowadzili wspólnie wózek wypełniony foliowymi workami.Kiedy strażnicy zbliżali się do mężczyzn, ci zaczęli wyrzucać zawartość worków na pobocze drogi. Jak się okazało były to odpady komunalne zmieszane z odpadami budowlanymi.

Mężczyźni po wylegitymowaniu zostali ukarani mandatami karnymi za wykroczenie zaśmiecenia z art. 145 kw. W obecności strażników, uprzątnęli teren i zostali zwolnieni.

W obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego działania Straży Miejskiej skoncentrowane są głównie na współpracy z Policją oraz wykonywaniu zadań związanych z kontrolą przestrzegania przepisów wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów w zakresie ograniczeń, nakazów i zakazów.

Zaśmiecanie naszego otoczenia to zachowanie wysoce naganne, a Straż Miejska z całą surowością będzie karać sprawców takich czynów.

Za wykroczenie z art. 145 kodeks wykroczeń strażnik może nałożyć mandat karny do kwoty 500 zł.

Ryszard Czerwiec

Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Ewa powiedział(a) Więcej
  nadal nie rozumiesz no nic brak mózgu to normalka u pisowców  4 godziny temu.
 • TW BOLEK powiedział(a) Więcej
  brawo, jeszcze chwilę i nazbieramy pomysły jak bez większego wysiłku zaoszczędzić nie parę tysi ale... 5 godzin temu.
 • ex-blacharz powiedział(a) Więcej
  kolejny pomysl z doooopy-już ja widzę te seniorki czy seniorow smigających na kompach on line...kto wam te... 5 godzin temu.
 • miejscowy powiedział(a) Więcej
  no raczej w wielu pipidówkach ku ścisłości 6 godzin temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  ojojoj, ale "krytyczka" się znalazła :( 6 godzin temu.
 • swój powiedział(a) Więcej
  Jak Pani wójt szuka oszczędności to ja podpowiem a zarazem zapytam - po co w tak małej i biednej gminie... 7 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

08.02.2021 17:37 wrote:

KUPIĘ za GOTÓWKĘ - ANTYKI STAROCIE DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ - SZYBKI KONTAKT i BEZPŁATNY DOJAZD - CAŁY DOLNY ŚLĄSK - ZADZWOŃ !Kupię różnego rod…

0
RAZEM