sobota 16.01.2021

Imieniny: Marcelego Włodzimierza

Średzka Gmina chce wesprzeć finansowo odkup szpitala, ale czy Powiat chce pomocy?

Średzka Gmina chce wesprzeć finansowo odkup szpitala, ale czy Powiat chce pomocy?

Pt, 18.09.2020 17:07

Na sesji Rady Miejskiej 26 sierpnia burmistrz Adam Ruciński przekazał radnym szczegółową informację i odczytał treść pisma z 18 sierpnia br. skierowanego do starosty Powiatu Średzkiego z propozycjami pomocy finansowej Gminy Środa Śląska na refinansowanie odkupu przez Powiat budynku dawnego szpitala powiatowego, oczekując jednocześnie zobowiązania ze strony Powiatu, że szpital powiatowy zostanie uruchomiony w formie oczekiwanej przez mieszkańców powiatu.18 sierpnia Burmistrz, działając w imieniu Gminy Środa Śląska, ponowił w piśmie kierowanym do Starosty Powiatu Średzkiego, propozycje pomocy finansowej dla Powiatu i ponownie podtrzymał wolę wsparcia finansowego Powiatu w procesie refinansowania odkupu od syndyka budynku dawnego szpitala powiatowego. Burmistrz zaproponował Powiatowi do wyboru jeden z dwóch konkretnych wariantów (form) wsparcia finansowego w 2020 roku, a mianowicie:

1) udzielenie przez Gminę, w formie pisemnego porozumienia między Gminą Środa Śląska a Powiatem Średzkim, pomocy finansowej na poziomie 30% wkładu finansowego netto na odkup szpitala przez Powiat, wynikającego z rozliczenia faktycznego kosztu nabycia przez Powiat nieruchomości dawnego szpitala powiatowego z uwzględnieniem wierzytelności Powiatu odzyskanych i przekazanych przez syndyka do budżetu Powiatu,

albo

2) zakup przez Gminę, w formie aktu notarialnego w trybie zgodnym z ustawa o gospodarce nieruchomościami, od Powiatu Średzkiego 30% udziałów we własności nieruchomości budynku dawnego szpitala powiatowego za cenę równą 30% ceny zakupu nieruchomości przez Powiat Średzki od syndyka masy upadłościowej w styczniu 2020.

W piśmie z 18 sierpnia, kierowanym do Starosty Powiatu Średzkiego, Burmistrz Środy Śląskiej, podobnie jak w piśmie skierowanym do starosty w dniu 24 stycznia 2020, w sposób bardzo jednoznaczny wskazał konieczność podjęcia przez Powiat Średzki zobowiązania do uruchomienia w budynku dawnego szpitala powiatowego działalności leczniczej w postaci Izby przyjęć i co najmniej dwóch szpitalnych oddziałów  referencyjnych, w tym oddziału pediatrycznego, do 31 marca 2023 - pod rygorem zwrotu udzielonej Powiatowi pomocy finansowej, czego zabezpieczeniem ma być ustanowienie przez Powiat Średzki na rzecz Gminy Środa Śląska stosownej hipoteki na tej nieruchomości, co ma chronić interes mieszkańców powiatu, którzy oczekują na reaktywację szpitala powiatowego.

Poniżej pełna treść pisma Burmistrza, działającego w imieniu Gminy Środa Śląska, kierowanego do Starosty Powiatu Średzkiego z dnia 18 sierpnia 2020, które wpłynęło do starostwa powiatowego w dniu 19 sierpnia.

odp. gminy ws. pomocy finansowej dla powiatu dot. odkupu szpitala 18.08.2020 1

odp. gminy ws. pomocy finansowej dla powiatu dot. odkupu szpitala 18.08.2020 2

Artykuł zewnętrzny / Gmina Środa Śląska
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Piotrek powiedział(a) Więcej
  Żeby nie było tak  jak w WUM Warszawa najpierw po układach i znajomosciachpedały,celebryci,ubecy itp i... 11 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :silly: 11 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :cheer: 11 godzin temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Ojciec powinni najpierw pociągnąć do odpowiedzialności winnych zorganizowania całego tego cyrku z pseudo... 12 godzin temu.
 • Fikus powiedział(a) Więcej
  Tak to wyglada, że włodarzom miasta i powiatu wszystko jedno , czy jest tu schludnie czy byle jak.... 15 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM