środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Średzka Sekcja PZH Gołębi Pocztowych zakończyła sezon lotowy

Średzka Sekcja PZH Gołębi Pocztowych zakończyła sezon lotowy

Śr, 13.11.2019 16:04

W ramach współpracy z gminą, Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych - Sekcja Środa Śląska, jako organizacja pozarządowa „Gołębie Naszą Pasją” brał udział w realizacji zadania publicznego i kolejny raz otrzymał dotację w kwocie 1.500 zł na zakup nagród (puchary, dyplomy, medale) dla najlepszych hodowców w tegorocznym sezonie lotowym gołębi starych i młodych. Loty trwały od maja, do połowy września tego roku.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

26 października w barze Strażak w Brodnie odbyło się zakończenie sezonu lotowego w PZHGP Sekcja Środa Śląska. Na spotkaniu wręczono nagrody mistrzom oraz przodownikom we wspomnianym sezonie lotowym. Najważniejsze puchary - Super Mistrza Sekcji wręczył  zaproszony na spotkanie burmistrz Środy Śl., Adam Ruciński.

W wymienionej klasyfikacji wygrał Jacek Rus przed Łukaszem Bobryckim, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Morawski. W lotach gołębi dorosłych Mistrzem Sekcji został Jacek Rus przed Łukaszem Bobryckim, natomiast trzecie miejsce zajął Krzysztof Morawski. W lotach gołębi młodych odbyły się trzy konkurencje:

 1. Tytuł Mistrza Gołębi Młodych z całości spisu zdobył Łukasz  Bobrycki, drugie miejsce zajął Jan Białowąs trzecie Aleksandra Szmit.
 2. Tytuł Mistrza Gołębi Młodych z 50 na spisie otrzymał Łukasz Bobrycki, drugie miejsce zajął Jan Białowąs, a trzecie Klaudia Sobera.
 3. Tytuł Mistrza Gołębi Młodych "typowane" otrzymał fundator tej konkurencji, który sfinansował zakup 3 pucharów - Łukasz Bobrycki, drugie miejsce zajęła Aleksandra Szmit, trzecie Jan Białowąs.

Żaden hodowca z rozdania nagród nie wyszedł bez pamiątki. Także burmistrz, otrzymał pamiątkową paterę. Wręczył ją wieloletni prezes sekcji, Wiesław Marcińczyk, który w tym roku obchodzi 50-lecie przynależności do PZHGP. Z kolei Jacek Rus w tym roku obchodzi 30-lecie przynależności do PZHGP, a jego gołąbki sprawiły mu prezent zdobywając dla niego tytuł Mistrza Okręgu Wrocławskiego jak i Mistrza Regionu V w kategorii maraton.

Cieszy fakt, że zainteresowanie tego typu sportem / hobby wykazują także kobiety, które

w tym roku zostały nowymi członkami sekcji i również zdobyły nagrody.

Za okazane wsparcie ze strony gminy Środa Śl., zarząd i członkowie PZHGP Sekcja Środa Śląska pragną bardzo serdecznie podziękować.

Jacek Rus

hodowca i sekretarz sekcji Środa Śląska

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 2 godziny temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 3 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…