poniedziałek 06.04.2020

Imieniny: Izoldy Ireneusza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Średzki twórca piosenek literackich nagrał płytę

Średzki twórca piosenek literackich nagrał płytę

24.02. 2020

Utwory Piotra Rejdy, muzyka i kompozytora ze Środy Śląskiej skłaniają odbiorców do przemyśleń, chwili zadumy i refleksji. Teksty traktują o rzeczywistości - takiej jaka jest, nie zawsze idealnej, ale wykraczającej też poza.

Pozwalają spojrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy, zastanowić się, wyciągać wnioski. W ostatnim czasie wybrane piosenki trafiły na krążek, który „świeżutki” już dziś jest do nabycia u samego artysty.

Jednak zanim nagrał tę profesjonalną płytę zatytułowaną "Życie", poprzedziły ją amatorskie, takie jak „Człowiek”, nagrana w 2011 r., „On”, która powstała w 2013 r. oraz „Zbieżność” zrealizowana jako ostatnia w 2014 r.

- Właściwie po nagraniu tej ostatniej, miałem świadomość, że będzie kolejna. Powstawały piosenki, było już ich około 70, ale jakoś nie mogłem zabrać się do pracy. Udało się na początku 2019 r., spośród licznego albumu utworów wybrałem 14, które postanowiłem nagrać. Są to te, które od dłuższego czasu gram na koncertach i które kojarzone są z moją osobą. Wśród nich znalazły się nowsze, które na dany moment najbardziej czułem oraz, które pasowały klimatem do całości  – wyjaśnia muzyk.

Ścieżki dźwiękowe nagrywał samodzielnie, kompletując sprzęt i ucząc się, jak  mówi - nowych rzeczy. – Chciałem, żeby płyta żyła i nie była po prostu produktem muzycznym. Dlatego w miarę możliwości nagrywałem bez metronomu. Utwory są zakończone w taki sposób, by nie traciły swej autentyczności. Z jednej strony nie goniły mnie terminy, a z drugiej nie chciałem odpuszczać tematu, dlatego od pierwszych nagrań do zakończenia procesu przez realizatora upłynęło ponad pół roku.

Jednak, aby uzyskać pożądane brzmienie, musiał skorzystać, już za opłatą, z profesjonalnych usług realizatora. W tworzenie utworów znajdujących się na płycie angażuje się dziewięć osób, z czego cztery stanowi jego zespół, z którym regularnie koncertuje, a pięć zagrało gościnnie w niektórych utworach. - Do pisania inspiruje mnie, zgodnie z tytułem płyty samo życie. Chciałbym, aby płyta trafiła do wszystkich odbiorców, nie stawiam tu granicy wieku. Każdy powinien myśleć o życiu, o tym jak żyje, póki żyje. Zarówno młody jak i już ten, który jest na etapie podsumowania – mówi Piotr.

To co robi określa tworzeniem piosenek literackich. Raczej w łagodnych klimatach, niemniej jednak sporadycznie o lekko rockowym brzmieniu. - Oprócz wpadających w ucho melodii, mam nadzieję, że usłyszymy tam też dobry tekst, z dobrą aranżacją  – podkreśla.

Profesjonalne nagranie wiąże się z dosyć sporem wydatkiem. - Dzięki wsparciu władz gminy Środa Śląska, a szczególnie burmistrza Adama Rucińskiego, udało mi się pozyskać środki. Włodarz gminy zaproponował również koncert promujący album, który odbędzie się 19 kwietnia 2020 r. w średzkim Domu Kultury - podkreśla Piotr Rejda.

Tak brzmi tytułowy utwór. Posłuchajcie.

Płytę można nabyć u muzyka, który oferuje również sprzedaż wysyłkową. Kosztuje 30 lub 35 zł z przesyłką. Jest także możliwość wysyłki za pobraniem. Wszelkie informacje dostępne są na portalu społecznościowym.

Będzie także możliwość zakupu płyty na najbliższych koncertach:

22.02 Stara Remiza w Pęgowie

14.03 Pod Pretekstem – Wałbrzych

20.03 Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini

28.03 Herbaciarnia Brzeg

04.04 Ślimak Wrocław

 

 

(kb) / fot. pr

press026

86369760 1518276974991427 3341467814505480192 n

 
 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Środa Śląska doczekała się prawdziwego artysty.To artysta utalentowany, kompletny.
Komponując przestrzennie, pisząc niebanalne teksty oraz wykonując, potwierdza to. Gratulacje !!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Pięknie! Wielkie gratulacje i życzę powadzenia!!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

takich przygłupów jak ty powinni zamykać w psychiatryku, weź się zamknij w domu i nie wychodź i innym nie zabr...
Ty weź się rozbiegnij i przywal w ścianę może coś rozmumu nabije albo najlepiej pij olej tak jak wasz prezyden...
Wysłałem już im na konto, dzwoniłem, dostałem wszystkie odpowiedzi które chciałem znać. Świetna kobieta, wszys...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…