wtorek 11.05.2021

Imieniny: Igi Ignacego

Prezes Maciej Kogutek w nowej siedzibie Klubu w Centrum NGO Prezes Maciej Kogutek w nowej siedzibie Klubu w Centrum NGO / Fot. UM

Średzkie „Skarby” oficjalnie w Centrum NGO

Cz, 15.04.2021 14:54

Gminne Centrum NGO to pierwsza oficjalna siedziba dla Klubu „Skarby” Środa Śląska. O tym, dlaczego była im potrzebna, kogo szkolą i jakie mają plany, rozmawiamy z Maciejem Kogutkiem, Prezesem Zarządu Klubu i trenerem grup młodzieżowych.- Czy każdy może zapisać dziecko do Klubu Skarby Środa Śląska?

- Klub prowadzi szkolenie dziewcząt i chłopców w piłce nożnej we wszystkich grupach dziecięcych. Zaczynając od Skrzatów (5, 6 i 7-latki), Żaków (8 i 9-latki), przez Orlików (10 i 11-latki), aż po Młodzików (12 i 13-latki). Szkolenie prowadzone jest zgodnie z Program Szkolenia Akademii Młodych Orłów PZPN, który jest również zgodny z Narodowym Modelem Gry. Jakość szkolenia „Skarbów” potwierdza nadany przez Polski Związek Piłki Nożnej w roku 2019 certyfikat Brązowy, przyznawany dla wyróżniających Szkółek Piłkarskich.

- Od niedawna siedziba Klubu znajduje się w gminnym Centrum NGO. Gdzie mieściła się przedtem?

- Do tej pory Klub nie posiadał biura. Spotkania Zarządu odbywały się w restauracjach lub w prywatnym domu jednego z członków Klubu.

- To znaczy, że Klub potrzebował swojej oficjalnej siedziby. Jakie korzyści według Pana przyniosło utworzenie biura w Centrum NGO?

- Biuro w Centrum NGO daje wiele dodatkowych możliwości. Od spotkań z rodzicami zawodników, przez spotkania zarządu, spotkania ze sponsorami, po wizyty kontrolne i audyty Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- W jakie dni i w jakich godzinach można zastać przedstawicieli Klubu w Centrum NGO?

- Zapraszamy do nowego biura w poniedziałki w godzinach 10-12, w środy w godz. 12-16 oraz w piątki w godz. 14-16.

- Klub otrzymał w tym roku dotację od Gminy Środa Śląska. Na co przeznaczycie Państwo przekazane środki? 

- Klub Sportowy Skarby Środa Śląska otrzymał dofinansowanie od Gminy na realizację zadania "Kibicuję bo kocham - Gram bo kocham". Zadanie jest współfinansowane ze środków gminy w wysokości 8 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego, wynagrodzenie trenerów oraz opłacenie obiektów sportowych.

- Czy Klub otrzymuje także inne wsparcie? Obserwując Państwa działalność można zauważyć, że podopieczni „Skarbów” często wyjeżdżają na turnieje i mecze w całej Polsce.

- Szkółka otrzymuje dofinansowanie z projektu Ministerstwa Sportu w ramach Programu Certyfikacji, dzięki któremu zawodnicy uczestniczą w wielu rozgrywkach, meczach i turniejach. Tyko w tym roku nasi zawodnicy uczestniczyli już w turniejach we Wrocławiu, Krakowie, Olsztynie, a przed nimi w tym półroczu jeszcze turniej w Zakopanem.

- Brzmi zachęcająco. Z pewnością Klub organizuje także wyjazdy typowo treningowe.

- Oczywiście, w ramach procesu szkolenia, przynajmniej 3 razy w roku organizujemy obozy, kolonie i wyjazdy sportowo-integracyjne w kraju i zagranicą. Szkółka cały czas się rozwija, trenerzy zdobywają dodatkowe kompetencje i kwalifikacje, systematycznie prowadzony jest nabór do grup treningowych. Zapraszamy wszystkie dzieci do przygody ze sportem.

- Dziękuję za rozmowę.

(prg)

img 20210407 092824

Agnieszka Kogutek, trener i kierownik obozów i półkolonii w nowej siedzibie w Centrum NGO / Fot. UM

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
powrót na górę
 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Ruciński kłamie i manipuluje jak zawsze. Jakie... 4 godziny temu.
 • Po prąd powiedział(a) Więcej
  Gosciu, Pan Matyi jak nazywasz pełniącego funkcje... 5 godzin temu.
 • Tester powiedział(a) Więcej
  Fajna ta nowa umowa na odbiór odpadów. Taka... 5 godzin temu.
 • Mieszkanka powiedział(a) Więcej
  Moim zdaniem to w Środzie Śląskiej to dopiero syf... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

04.05.2021 08:15 wrote:

POSZUKUJĘ i KUPUJĘ - poniemieckie STAROCIE - A N T Y K I - PRZEDWOJENNE oraz STARSZE za GOTÓWKĘ -!- Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Dom…

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…