poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

„zDolne Ślązaki” z SP nr 3 w Środzie Śląskiej

„zDolne Ślązaki” z SP nr 3 w Środzie Śląskiej

Pt, 16.04.2021 15:55
 •  

25 marca zakończyły się tegoroczne zmagania w prestiżowym konkursie wojewódzkim „zDolny Ślązak” organizowanym przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego przy współudziale Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Konkurs ten od lat przeprowadzany jest w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.


Po raz kolejny odnieśli w nim sukcesy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Środzie Śląskiej.

W tym roku LAUREATAMI konkursu zostali: Piotr Mosz (kl. 8d) z matematyki oraz Bartosz Kata (kl. 7f) i Jan Marcinkowski (kl. 8f) z historii. W wyniku trzyetapowych zmagań spośród wielu tysięcy najzdolniejszych uczniów naszego województwa wyłoniono najpierw 66 najlepszych matematyków i 68 historyków. To oni w marcu walczyli w finale o cenny tytuł laureata konkursu. Ostatecznie uzyskało go 37 najlepszych matematyków i historyków w województwie.

Warto dodać, że uzyskanie takiego tytułu oznacza dla uczniów zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu i jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku egzaminacyjnego. Laureaci otrzymują również najwyższą ocenę na świadectwie z tego przedmiotu oraz są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.

Tak spektakularnego sukcesu nie byłoby oczywiście bez ciężkiej pracy uczniów, ale także wspierających ich rodziców i nauczycieli. Piotra Mosza drogą do matematycznego sukcesu doprowadziła p. Ewa Gacek oraz p. A. Kąkol, a Bartosza Katę i Jana Marcinkowskiego przygotowała p. Alicja Przesławska.

Serdecznie gratulujemy naszym „zDolnym Ślązakom” oraz ich rodzicom i nauczycielom!

Monika Matusik
Szkolna Komisja Wspierania Uzdolnień i Zainteresowań

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 5 godzin temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 6 godzin temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 6 godzin temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…