niedziela 06.12.2020

Imieniny: Mikołaja Jaremy

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Starosta ociąga się z naprawą kładki Na Polance

Starosta ociąga się z naprawą kładki Na Polance

15.06. 2020

Kładka pieszo-rowerowa, o której ostatnio jest mowa w mediach społecznościowych jest usytuowana na korycie rzeki Średzka Woda w Środzie Śląskiej, na wysokości ul. Na Polance.

Właścicielem działki, na której posadowiona jest budowla czyli kładka, wg  zapisów w ewidencji gruntów jest Skarb Państwa, a podmiotem prawnie władającym tą działką jest Starosta Średzki. Dlatego na Staroście Średzkim i Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej ciąży obowiązek utrzymania tej budowli inżynieryjnej posadowionej w sposób trwały na działce Skarbu Państwa.

W świetle obowiązujących przepisów prawa cywilnego to Starosta Średzki odpowiada za stan techniczny kładki pieszo-rowerowej na cieku wodnym jakim jest Średzka Woda, gdyż dotyczy to budowli usytuowanej na działce Skarbu Państwa, w imieniu której działa Starosta Średzki. Wszelkie prace związane z naprawą i remontem kładki pieszo-rowerowej na rzece Średzka Woda powinien wykonać lub zlecić Starosta Średzki - zgodnie z prawem i zadaniami Skarbu Państwa.

W związku z powyższym i informacjami od mieszkańców, że budowla wymaga remontu, Gmina Środa Śląska zwróciła się w dniu 3 czerwca br. z pismem do Starosty Średzkiego Krzysztofa Szałankiewicza, aby w imieniu Skarbu Państwa zajął się w trybie pilnym zabezpieczeniem i naprawą kładki na Polance. W załączeniu publikujemy poniżej skan pisma Burmistrza do Starosty Średzkiego.

Gmina Środa Śląska

20200615 094527

20200615 094514Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Adam powiedział(a) Więcej
  Czemu policjanci bez maseczek? Jeszcze nam zarażą 50% strażników. 4 godziny temu.
 • obiektywny powiedział(a) Więcej
  Ceny skupu nakrętek plastikowych są dość różne. Aby rzeczywiście otrzymać z tego pieniądze, trzeba uzbierać ich jednak naprawdę... 5 godzin temu.
 • Mo powiedział(a) Więcej
  Lodowisko też dla "równiejszych" 6 godzin temu.
 • Klon powiedział(a) Więcej
  Pani kierownczka z urzędu gminy u fryzjerki zostawia miesięcznie 150 zł albo więcej.  To jest 300  - 400 kg nakrętek. Hipokryci. 7 godzin temu.
 • Klon powiedział(a) Więcej
  To ma być sposób na nudę w czasie pandemii?  Czy realna pomoc pieniężną. Bo o pieniądze ty chodzi. Tu chodzi o zebranie dużej kwoty... 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.12.2020 09:42 wrote:

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje…

30.11.2020 06:00 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.: -0…

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.

0
RAZEM