sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Stosy gabarytów wyrzucanych po terminie szpecą miasto
Mimo wielokrotnych apeli średzkiego magistratu, mieszkańcy nadal podstawiają gabaryty niezgodnie z harmonogramem Chemeko-System. Taki krajobraz szpeci ulice i podwórka, a w efekcie smuci tych, którzy lubią i oczekują porządku w mieście.

Gabaryty przy ul. Białoskórniczej Gabaryty przy ul. Białoskórniczej


Taka sytuacja po raz kolejny miała miejsce na ul. Białoskórniczej, gdzie pod pojemnikami na odpady wyrzucono gruz, armaturę sanitarną oraz materac, a na tej samej ulicy za Domem Kultury - meble.

Odpady te znalazły się tam już po terminie ich odbioru przez Chemeko-System 6 września, a następny termin przypada dopiero 4 października. Gabaryty w postaci mebli już po terminie ich odbioru wyrzucono też pod pojemniki na odpady na Placu Solnym, gdzie termin ich odbioru również przypadał 6 września.

Takie nieodpowiedzialne zachowanie niektórych mieszkańców powoduje, że mocno cierpi estetyka miasta, a przez to jego wizerunek, który kojarzony będzie ze stosami dużych śmieci pod domami, niczym na wysypisku… To kolejny apel do tych mieszkańców, którzy nie dostosowują się do terminów harmonogramu Chemeko-System. Prezentujemy go jeszcze raz dla miasta i wszystkich sołectw w Gminie Środa Śląska.

(prg)

Harmonogramy odbioru odpadów publikujemy w galerii poniżej.

gaba image003

Gabaryty na ul. Białoskórniczej – za Domem Kultury

gaba image005

Odpady wielkogabarytowe przy Placu Solnym

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" godzinę temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  8 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…