niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Strach wśród rodziców przedszkolaków

Strach wśród rodziców przedszkolaków

Cz, 04.06.2020 15:41

Wraz ze wznowieniem zajęć opiekuńczo – wychowawczych w placówkach oświatowych, wśród rodziców, którzy zdecydowali, by posłać dzieci do żłobków i przedszkoli pojawił się uzasadniony niepokój spowodowany panującą epidemią koronawirusa. Jednak Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Środzie Śląskiej uspokaja – w związku z wątpliwościami dotyczącymi stanu zdrowia dziecka, dyrektorzy placówek podejmują szereg procedur.- Zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej, każda placówka oświatowa przed rozpoczęciem zajęć musiała opracować procedury, jakie zostaną podjęte, kiedy w ich jednostce pojawi się osoba o wątpliwym stanie zdrowia. Wszystkie zostały zaopiniowane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną i wdrożone w funkcjonowanie placówek. Ponadto inspektorzy PSSE w Środzie Śląskiej codziennie prowadzą w nich kontrole – wyjaśnia dyrektor PSSE, Anna Wojtasińska – Żygadło.

Boimy się o swoje dzieci

Dzisiaj odebraliśmy telefon od rodzica, który twierdził, że w jednym ze średzkich przedszkoli doszło wczoraj do niepokojącej sytuacji dotyczącej stanu zdrowia dwojga podopiecznych. – Dzieci te miały gorączkę, co potwierdziły kilkukrotne pomiary. Jeden z rodziców powiedział, że jego dziecko już nie gorączkuje i może chodzić do przedszkola, a my boimy się o swoje dzieci – twierdził mężczyzna. Ponadto jego zdaniem nie podjęto stosownych działań.

Po kontakcie z dyrekcją placówki otrzymaliśmy informację, że dziecko po wykonaniu pomiaru temperatury zostało odizolowane od grupy, gdzie czekało na przyjazd rodziców, którym zalecono niezwłoczny kontakt z lekarzem i informację zwrotną. - Dziś wiemy, że jedno z dzieci jest zdrowe, a drugie przebywa w domu. Przed powrotem do placówki rodzice zmuszeni są przynieść zaświadczenie od lekarza o stanie zdrowia ich dziecka – twierdzi kierownictwo przedszkola.

Prośba o rozsądek i zaprzestanie „hejtowania”

Należy pamiętać, że podwyższona temperatura ciała u dziecka nie musi świadczyć o gorączce, a tym bardziej o zakażeniu koronawirusem, którego tak bardzo się boimy. Na temperaturę dziecka wpływ ma wiele czynników. Zdarzają się sytuacje, w których się ona pojawia, ale nie świadczy o współistnieniu infekcji. Oczywiście w obecnej sytuacji epidemicznej należy stosować wszelkie środki bezpieczeństwa i stale kontrolować takie zgłoszenia, co zdaniem PSSE jest czynione. Jednocześnie dyrektorzy przedszkoli, wraz z dyrektorem PSSE w Środzie Śląskiej, apelują za naszym pośrednictwem  o rozsądek i zaprzestanie „hejtowania” rodzin i dzieci, których sprawa dotyczy, biorąc pod uwagę, że w każdej chwili taka sytuacja może przydarzyć się wszystkim, którzy zdecydowali o udziale swoich pociech w zajęciach przedszkolnych czy też szkolnych.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Ziom powiedział(a) Więcej
  Zmień internet? Albo chociaż na chwilę wyłącz zakładki z czerwonym hubem  B) 21 minut temu.
 • Szaranowicz powiedział(a) Więcej
  No, Fakt. Ja się też pytam w takim razie, kto dał (czy włączył) tej kobiecie, (bo przecież komentatorem... 2 godziny temu.
 • SzerLook powiedział(a) Więcej
  Junior nie jest lepszy... poszukaj, poczytaj. Obecna partia nie zawsze ma z tym problem  :evil: 3 godziny temu.
 • Xxx powiedział(a) Więcej
  Brawo Wy ale to raczej nie jest zadanie dla dzielnicowych . Ciekawe jakie mają rozpoznanie rejonu ?ale czego... 4 godziny temu.
 • zapomnij powiedział(a) Więcej
  prędzej doczekasz się emerytury niż tej drogi... niestety!! 5 godzin temu.
 • też wyborca powiedział(a) Więcej
  to prawda, ile lat się już słyszy o tej drodze między Środą Śląską a Jastrzębcami.... żenada i... 5 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …