niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Święto Wina w Mieście Skarbów. Tak było w sobotę (zdjęcia i wideo)

Święto Wina w Mieście Skarbów. Tak było w sobotę (zdjęcia i wideo)

Cz, 19.09.2019 16:17

Można powiedzieć, że koncertowo zainaugurowano piętnastą już z kolei edycję Święta Wina w Mieście Skarbów, która odbyła się w dniach 14-15 września.W sobotę imprezę rozpoczęto przed godziną 15:00. W centrum Środy Śląskiej, gdzie ustawiono pokaźną scenę, dużo wcześniej pojawili się liczni fani Mariusza Pudzianowskiego. Idol  miłośników sportów siłowych zorganizował dla nich liczne konkursy i udzielał porad.

Zaraz po nim wystąpił zespół Ikarus Feel. - Jesteśmy zespołem muzycznym wywodzącym się z Lublina. Nasza twórczość oscyluje w gatunkach takich jak rock, alternatywa oraz indie. Jesteśmy grupą młodych ludzi, których połączyła pasja i przyjaźń - mówią o sobie.

Później odbył się koncert Marcina Sójki, finalisty 9 edycji programu The Voice of Poland, który na zakończenie zaśpiewał wspólnie ze swoją rywalką w programie, średzianką - Gosią Pauką. Trzeba przyznać, że  utwór Zbigniewa Wodeckiego "Z tobą chcę oglądać świat", w ich wykonaniu brzmiał równie fantastycznie.  Dodać tu należy, że Gosia zaśpiewała także swój premierowy utwór „Miasto Kobiet”, do którego niedawno powstał teledysk.

W międzyczasie, kiedy do występu przygotowywali się muzycy gwiazdy wieczoru -  Jacka Stachurskiego, prowadzący wydarzenie Arian Walczyk zachęcał publiczność do udziału w licznych konkursach, w których zwycięzcy nagradzani byli butelką wina.  

Po godzinie 22:00 zaprezentowano widowiskowy pokaz laserowy, a o muzykę pod gwiazdami zadbał Dj Mike.

Tradycyjnie w Muzeum Regionalnym odbyły się imprezy towarzyszące, gdzie zaprezentowało się rycerstwo,  odbył się wernisaż wystawy Eugeniusza Józefowskiego „Na marginesie codzienności. 40 lat twórczości wizualnej 1979-2019" oraz pokaz konkursowy kostiumów historycznych.

Jak było w niedzielę? Atrakcji również nie brakowało, o czym wkrótce.

(red) / fot. mw i wk
powrót na górę
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Tu NAPRADWĘ nie ma litości nad POJEBEM. Będzie miał ciężko w resztkach swojego życia. Jeżeli Nasze... 7 minut temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Jeszcze nie wiadomo. Wczoraj próbowałem się dowiedzieć o datę pogrzebu ale nie została jeszcze ustalona.... 11 minut temu.
 • Malczyce powiedział(a) Więcej
  Czy już wiadomo kiedy pogrzeb Edwarda godzinę temu.
 • do mieszkańca powiedział(a) Więcej
  A konkretnie to gdzie nie świecą szanowny MIESZKAŃCU ? 2 godziny temu.
 • fakt powiedział(a) Więcej
  najgorsze to noszenie pod brodą albo wystawny nos 3 godziny temu.
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  A w Środzie coraz więcej lamp nie świeci i władzy to wcale nie przeszkadza. 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM