piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Święto Wina w Mieście Skarbów. Tak było w sobotę (zdjęcia i wideo)
Można powiedzieć, że koncertowo zainaugurowano piętnastą już z kolei edycję Święta Wina w Mieście Skarbów, która odbyła się w dniach 14-15 września.


W sobotę imprezę rozpoczęto przed godziną 15:00. W centrum Środy Śląskiej, gdzie ustawiono pokaźną scenę, dużo wcześniej pojawili się liczni fani Mariusza Pudzianowskiego. Idol  miłośników sportów siłowych zorganizował dla nich liczne konkursy i udzielał porad.

Zaraz po nim wystąpił zespół Ikarus Feel. - Jesteśmy zespołem muzycznym wywodzącym się z Lublina. Nasza twórczość oscyluje w gatunkach takich jak rock, alternatywa oraz indie. Jesteśmy grupą młodych ludzi, których połączyła pasja i przyjaźń - mówią o sobie.

Później odbył się koncert Marcina Sójki, finalisty 9 edycji programu The Voice of Poland, który na zakończenie zaśpiewał wspólnie ze swoją rywalką w programie, średzianką - Gosią Pauką. Trzeba przyznać, że  utwór Zbigniewa Wodeckiego "Z tobą chcę oglądać świat", w ich wykonaniu brzmiał równie fantastycznie.  Dodać tu należy, że Gosia zaśpiewała także swój premierowy utwór „Miasto Kobiet”, do którego niedawno powstał teledysk.

W międzyczasie, kiedy do występu przygotowywali się muzycy gwiazdy wieczoru -  Jacka Stachurskiego, prowadzący wydarzenie Arian Walczyk zachęcał publiczność do udziału w licznych konkursach, w których zwycięzcy nagradzani byli butelką wina.  

Po godzinie 22:00 zaprezentowano widowiskowy pokaz laserowy, a o muzykę pod gwiazdami zadbał Dj Mike.

Tradycyjnie w Muzeum Regionalnym odbyły się imprezy towarzyszące, gdzie zaprezentowało się rycerstwo,  odbył się wernisaż wystawy Eugeniusza Józefowskiego „Na marginesie codzienności. 40 lat twórczości wizualnej 1979-2019" oraz pokaz konkursowy kostiumów historycznych.

Jak było w niedzielę? Atrakcji również nie brakowało, o czym wkrótce.

(red) / fot. mw i wk

Media

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 2 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 2 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…