środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Święto Wina w Mieście Skarbów. Tak było w sobotę (zdjęcia i wideo)

Święto Wina w Mieście Skarbów. Tak było w sobotę (zdjęcia i wideo)

Cz, 19.09.2019 16:17

Można powiedzieć, że koncertowo zainaugurowano piętnastą już z kolei edycję Święta Wina w Mieście Skarbów, która odbyła się w dniach 14-15 września.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sobotę imprezę rozpoczęto przed godziną 15:00. W centrum Środy Śląskiej, gdzie ustawiono pokaźną scenę, dużo wcześniej pojawili się liczni fani Mariusza Pudzianowskiego. Idol  miłośników sportów siłowych zorganizował dla nich liczne konkursy i udzielał porad.

Zaraz po nim wystąpił zespół Ikarus Feel. - Jesteśmy zespołem muzycznym wywodzącym się z Lublina. Nasza twórczość oscyluje w gatunkach takich jak rock, alternatywa oraz indie. Jesteśmy grupą młodych ludzi, których połączyła pasja i przyjaźń - mówią o sobie.

Później odbył się koncert Marcina Sójki, finalisty 9 edycji programu The Voice of Poland, który na zakończenie zaśpiewał wspólnie ze swoją rywalką w programie, średzianką - Gosią Pauką. Trzeba przyznać, że  utwór Zbigniewa Wodeckiego "Z tobą chcę oglądać świat", w ich wykonaniu brzmiał równie fantastycznie.  Dodać tu należy, że Gosia zaśpiewała także swój premierowy utwór „Miasto Kobiet”, do którego niedawno powstał teledysk.

W międzyczasie, kiedy do występu przygotowywali się muzycy gwiazdy wieczoru -  Jacka Stachurskiego, prowadzący wydarzenie Arian Walczyk zachęcał publiczność do udziału w licznych konkursach, w których zwycięzcy nagradzani byli butelką wina.  

Po godzinie 22:00 zaprezentowano widowiskowy pokaz laserowy, a o muzykę pod gwiazdami zadbał Dj Mike.

Tradycyjnie w Muzeum Regionalnym odbyły się imprezy towarzyszące, gdzie zaprezentowało się rycerstwo,  odbył się wernisaż wystawy Eugeniusza Józefowskiego „Na marginesie codzienności. 40 lat twórczości wizualnej 1979-2019" oraz pokaz konkursowy kostiumów historycznych.

Jak było w niedzielę? Atrakcji również nie brakowało, o czym wkrótce.

(red) / fot. mw i wk

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 50 minut temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... godzinę temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…