Zapraszamy na niecodzienny koncert w średzkim muzeum

Zapraszamy na niecodzienny koncert w średzkim muzeum

20.09. 2019

Polski Impresariat Muzyczny zaprasza na koncert z cyklu "Z  klasyką przez Polskę, barkowe odcienie lutni i organów", który odbędzie się  w sobotę 21.09.2019 r. o godzinie 18:00 w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej.

Wystąpią LUTEDUO PLUS – zespół założony przez Antona Birulę i Annę Kowalską w celu popularyzacji zapomnianego repertuaru na dwie lutnie barokowe. Zafascynowani utworami stałymi u schyłku historii lutni, chcą dziś popularyzować tę wspaniałą muzykę.

Anna Kowalska zagra na lutni barokowej oraz gitarze barokowej, jej szeroki repertuar obejmuje dzieła od renesansu i późnego baroku po XIX – wieczne kompozycje na gitarę romantyczną. Jako solistka zajmuje się głownie kompozytorami francuskiego i niemieckiego baroku.

Anton Birula zagra na lutni barokowej oraz teorbie, grając na teorbie brał udział w licznych wykonaniach utworów kameralnych i orkiestrowych z wieloma różnymi zespołami specjalizującymi się w XVII – wiecznej muzyce włoskiej i angielskiej.

Alisa Birula zagra na organach oraz lutni. W 2018 roku jako pierwsza w historii wykonała utwory wielkiego mistrza lutni Silvusa Leopolda Weiss’a na organach w rocznicę urodzin kompozytora w Grodkowie.  Dużą pasją Alisy, oprócz muzyki barokowej stanowi francuska muzyka romantyczna.

Polecamy!

(kb) / fot. mpr

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację