wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Sygnalizacja świetlna na DK94 i ul. Wiejskiej dostała zielone światło
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycji umożliwiający ogłoszenie przetargów na inwestycjach drogowych poprawiających bezpieczeństwo w subregionie wrocławskim. Dzięki tej decyzji możliwa będzie m.in. budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK 94 z ul. Wiejską w Środzie Śląskiej.

Fot. UM Fot. UM


Od lutego br. burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński wraz z Wydziałem Inwestycji prowadzą rozmowy z dyrektor wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Lidią Markowską w sprawie przekazania przez Gminę na rzecz GDDKiA zakończonych elementów dokumentacji projektowej na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK 94 z ul. Wiejską w Środzie Śląskiej.

Dzięki współpracy Gminy Środa Śląska i wrocławskiego oddziału GDDKiA oraz ministerialnej decyzji, możliwa będzie realizacja inwestycji, w której przygotowanie Gmina Środa Śląska zaangażowana jest już od ponad 10 lat, jeszcze za kadencji poprzedniego burmistrza Bogusława Krasuckiego. W ostatnich latach firma projektowa Global Traffic System z Baranowa k. Poznania opracowywała na zlecenie Gminy Środa Śląska projekt sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wiejskiej i DK94, który został uzgodniony z uwzględnieniem warunków technicznych.

(prg)

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. godzinę temu.
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... godzinę temu.
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…