piątek 22.10.2021

Imieniny: Filipa Korduli

Tak uświetniono rocznicę niepodległości w szkole w Rakoszycach

Tak uświetniono rocznicę niepodległości w szkole w Rakoszycach

Pn, 18.11.2019 15:41
 •  

Szkoła im. Sybiraków w Rakoszycach w tym roku rozpoczęła świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości już 7 listopada. W tym dniu odbył się „Rajd 123”.


Kształtując postawy patriotyczne, poczucie tożsamości narodowej, lokalnej i kulturowej, świadomi znaczenia wolności i patriotyzmu w życiu każdego człowieka i narodu, uczniowie klasy szóstej i siódmych oraz nauczyciele: Katarzyna Pająk, Aleksandra Sobala – Kurzawa i Sławomir Koman przebyli pieszo 1+2+3 kilometry ze szkoły w Rakoszycach do leśniczówki w Kryniczne.

Po przejściu pierwszego kilometra, później kolejnych dwóch i ostatnich trzech kilometrów, młodzież pozostawiła przy drodze kamienie z datami rozbiorów Polski, by pamiętać, że „Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”. Droga do symbolicznej wolności zakończyła się wypuszczeniem przez uczniów 11 gołębi - symboli odrodzenia, szczerości, prawdy i mądrości.

8 listopada uczniowie szkół w całej Polsce brali udział w akacji „Rekord dla Niepodległej". Także dzieci ze szkoły w Rakoszycach zebrały się, by o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewać wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym dniu mimo dzielących nas różnic, wszyscy śpiewali jednym głosem: "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy", dla upamiętnienia zjednoczenia się Polaków, dzięki któremu dziś możemy żyć w wolnym i niepodległym kraju.

Aby uczcić bohaterstwo ludzi, którzy walcząc, oddali swoje życie za to, aby po 123 latach Polska wróciła na mapę świata, 12 listopada odbyła się w szkole uroczysta akademia. Uczniowie pokazali, że w ich sercach żywa jest pamięć o przeszłości. Recytowane wiersze oraz przepiękne pieśni patriotyczne były stały się możliwością wyrażenia swojego młodzieńczego patriotyzmu. 

Zwieńczenie obchodów związanych z Dniem Niepodległości nastąpi 19 listopada o godzinie 17:00. Zaplanowana  na ten dzień „Wieczornica” to tradycja szkoły w Rakoszycach. Serdecznie zapraszamy wszystkich na ten emocjonujący występ uczniów naszej szkoły i przegląd pieśni i poezji patriotycznej.

Organizatorzy

PB120261

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Eugeniusz powiedział(a) Więcej
  Po kostce brukowej rowerem??hahaha ..jesteś chyba tym co jeździ sciezka rowerową autem.Bzdura totalna  6 godzin temu.
 • To ja powiedział(a) Więcej
  CHODZI PO WOLNOŚCI I CIESZY SIĘ WIDOKAMI BO DAJE Z UCHA A BIEDAK SKRZYWDZONY TYLKO SUFIT... 7 godzin temu.
 • Pakto powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz kolego. Teraz ludzie stają na głowie, pieką ciasta, robią jakieś licytacje,... 8 godzin temu.
 • Kuba powiedział(a) Więcej
  Ponoć ma się dobrze i nadal cieszy się życiem i wolnością. Co mu tam, że kumpel... 8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

czwartek / 21.10.2021 / 16:49

Nowe bramy remizy OSP Bukówek zamontowane

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukówku we wrześniu br. otrzymała 15,7 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM