sobota 06.03.2021

Imieniny: Róży Wiktora

Mariusz Komenda w półfinałowej piątce MasterChef’a!

Mariusz Komenda w półfinałowej piątce MasterChef’a!

Wt, 19.11.2019 17:09

W minioną niedzielę w telewizji TVN wyemitowano 11 odcinek programu MasterChef, w którym udział bierze mieszkaniec Środy Śląskiej, Mariusz Komenda. Średzianin pnie się w górę, a w uznaniu dla kulinarnego talentu otrzymał bilet do Meksyku, gdzie wraz ze współrywalami będzie maił okazję powalczyć o tytuł najlepszego.  W trakcie ostatniego odcinka uczestnicy przygotowywali dania wegetariańskie z produktów leśnych: grzybów, roślin i owoców. Do przyrządzenia potrawy zastosowali nowoczesną  gastronomię molekularną, która pobudziła ich fantazje. Mariusz Komenda przygotował dla jury „Wędzonego tatara z pumpernikla”. Ciekły azot, który unosił się na jego talerzu, jak mówił on sam, przypominał poranną leśną mgłę.  Niestety, przygotowane danie nie pozwoliło mu zdobyć nagrody przed konkurencją eliminacyjną.  Jako pierwszy bilet do Meksyku zdobył przyjaciel Mariusza, Grzegorz Zawierucha, który oglądając „walkę” kucharzy z balkonu, stale w ręce ściskał bób...

Mariusz musiał jeszcze sprostać kolejnej konkurencji. Zadanie polegało na przygotowaniu pięciu potraw z bobu, który nie był łatwym składnikiem, szczególnie do przygotowania deseru. Jak twierdził w programie średzianin - Bób, da mi bilet do Meksyku. I udało się! Mariusz Komenda znalazł się w półfinałowej piątce, która poleci do Meksyku.

Od początku

- Kiedy po raz pierwszy wszedłem do kuchni MasterChef’, gdy w programie znajdowało się 44 uczestników, moim marzeniem było otrzymanie fartucha. Na tę chwilę nie wierzyłem, że dojdę do półfinału, ale z odcinka na odcinek zacząłem mieć nadzieję, że mogę sięgnąć po bilet  – wyjaśnia.

Pomysłów nie brakuje

- Dotychczas tylko raz zdarzyło mi się stanąć w grupie zagrożonych. Nie chciałbym tego powtórzyć aż do finału. Od kilku odcinków jestem na fali wznoszącej, moje myśli w kuchni zmieniły się diametralnie, rzeczy nieoczywiste stały się jasne, a pomysłów nie brakuje. Pamiętam zdziwienie p. Ani Starmach, kiedy w 11 odcinku, jako główny składnik potraw otrzymałem bób, a ona zaczęła się zastanawiać czy jest w ogóle możliwe przygotowanie deseru z bobu...  – mówi Mariusz.

Spełnienie marzeń

- Ten program pokazał mi, że marzenia się spełniają, że mogę pokonać wielu wspaniałych kucharzy amatorów, do których przez cały program miałem wielki respekt i dojść do półfinału. Po otrzymaniu nagrody długo nie mogłem uwierzyć, że trzymany w ręce bilet jest podpisany moim nazwiskiem. To ogromne wyróżnienie znaleźć się w półfinałach, spośród kilku tysięcy osób biorących udział castingach. Teraz już wiem. Marzenia się spełniają. Poszedłem tam, by z emigracji wrócić do rodziny i ten cel osiągnąłem. Z początkiem roku wracam do Polski, gdzie planuję otworzyć własną restaurację  – dodaje.

W Meksyku

A już w najbliższą niedzielę o godzinie 20:00 zobaczymy w TVN początek zmagań w gorącym Meksyku. - Piątka najlepszych uczestników ósmej edycji programu wybierze się w kulinarną podróż po najsmakowitszych zakątkach Półwyspu Jukatan. Kucharze odwiedzą znane, lokalne restauracje i poznają tajniki miejscowej gastronomii. Następnie, w konkurencji w malowniczym Izamalu, zawodnicy pokażą, czego się nauczyli i jak majańska kuchnia wpłynęła na ich gotowanie. Koszmarny skwar, który tego dnia nie oszczędzi nikogo, będzie dodatkowym utrudnieniem i może pokrzyżować plany kandydatów do tytułu MasterChefa. Osoba, która wypadnie najsłabiej wróci do Polski, wcześniej niż pozostali. Gościem specjalnym odcinka będzie aktorka Dominika Paleta, znana w Meksyku z takich telenowel jak „Paulina”, „Virginia” i „Triumf miłości” – czytamy na stronie programu.

(kb) / fot. MasterChef TVN
powrót na górę
 • Pucio powiedział(a) Więcej
  Nie zmienia to faktu, że oddział Rajsa Burego dokonał eksterminacji na autochtonicznej ludności na... 19 minut temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Po co zdrowi lekarze noszą w takim razie maseczki np u dentysty? Po co chirurdzy operują w maseczkach? ... godzinę temu.
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Tak wygląda zabieranie ludziom wolności, a ten który doniósł na sąsiada myśli że jego to nie dotyczy.... 2 godziny temu.
 • Tomasz Strożek powiedział(a) Więcej
  Witam,
  w imieniu zainteresowanych proszę o aktualizację informacji. Jaki jest dalszy plan działań i... 12 godzin temu.
 • Wróżka powiedział(a) Więcej
  Te wasze transmisje pożal sie Boże, z opóźnieniem po 20 minut, i zacinającym się obrazem, możecie sobie... 12 godzin temu.
 • Danka powiedział(a) Więcej
  W przypadku skazania prawomocnym wyrokiem urzędującego wójta - ocena skutków tego zdarzenia następuje... 13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …