wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. UM Fot. UM

Taneczna pasja uczniów SP w Ciechowie

Pt, 16.07.2021 18:06
 •  

W Szkole Podstawowej w Ciechowie pod opieką wicedyrektor Edyty Dyndy działają dwie grupy taneczne „Thunder” i „FireDance”, w skład których wchodzą uczniowie klas 1-3. Pandemia znacznie uniemożliwiła rozwój zespołu, ale tancerze mają za sobą już pierwsze występy i po wakacjach pełną parą ruszają z treningami.


Zespół na początku istnienia we wrześniu 2019 roku liczył 15 osób, a w jego skład wchodziły uczennice klas 1a i 1b. W następnym roku szkolnym do treningów dołączyła kolejna grupa uczniów z klas 1a, 1b i 3a – 15 dziewczynek i jeden chłopiec, a ich formacja nosi nazwę „FireDance”.

Każda grupa uczęszcza w roku szkolnym na zajęcia 2-3 razy w tygodniu w ramach programu SKS. - Niestety czas pandemii i nauka zdalna zaburzyła systematyczność ćwiczeń. Obecnie intensywnie spotykaliśmy się od kwietnia 2021 – przyznaje Edyta Dynda, wicedyrektor SP w Ciechowie, nauczyciel wychowania fizycznego i opiekun zespołów. - Uczniowie na zajęciach ćwiczą sumiennie, rozwijają swoje zainteresowania i pasje taneczne oraz mają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego przy muzyce. Podczas zajęć doskonalą układy taneczne z elementami tańca disco, hip-hop, tańca ludowego – dodaje Edyta Dynda.

Po niespełna dwóch latach treningów dzieci mają w swoim repertuarze 8 układów tanecznych. Pokaz swoich umiejętności uczniowie z Ciechowa mieli okazję zaprezentować podczas Szkolnego Dnia Dziecka 1 czerwca br. oraz dwa tygodnie później na Pikniku Rodzinnym w Ciechowie.

- Od września 2021 mam w planie wprowadzić w szkole innowację pedagogiczną o tematyce zdrowia i dobrego samopoczucia  "wytańczonego" podczas spotkań. Uważam, że ruchowe zajęcia taneczne stwarzają dzieciom możliwość odpoczynku psychicznego, pozwalają wyładować emocje i rozwijają postawy wychowawcze – zapowiada wicedyrektor Edyta Dynda i zachęca innych nauczycieli do prowadzenia warsztatów tanecznych w szkołach. ­– Zajęcia mogłyby kończyć się spotkaniem i prezentacją umiejętności w czerwcu każdego roku w szkole w Ciechowie na pokazach talentów tanecznych. Mam nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów na przyszłość – podsumowuje Edyta Dynda.

(prg)

tan 2

tan 1

 

 • 21
 • 5
 • 0
 • 2
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • jAROSLAW powiedział(a) Więcej
  RUSKI ład 2 godziny temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  I jeszcze widzę, że przedstawiciele rodzinki tego bydlaka również dobrze bawią się na... 2 godziny temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  Brawo. Brawo dla organizatorów i uczestników. Pozdrawiam Bogdana, natomiast nie pozdrawiam... 2 godziny temu.
 • Pio powiedział(a) Więcej
  Drugie 200 zrobia za rok przed wyborami 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM