sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Taneczna pasja uczniów SP w Ciechowie
W Szkole Podstawowej w Ciechowie pod opieką wicedyrektor Edyty Dyndy działają dwie grupy taneczne „Thunder” i „FireDance”, w skład których wchodzą uczniowie klas 1-3. Pandemia znacznie uniemożliwiła rozwój zespołu, ale tancerze mają za sobą już pierwsze występy i po wakacjach pełną parą ruszają z treningami.

Fot. UM Fot. UM


Zespół na początku istnienia we wrześniu 2019 roku liczył 15 osób, a w jego skład wchodziły uczennice klas 1a i 1b. W następnym roku szkolnym do treningów dołączyła kolejna grupa uczniów z klas 1a, 1b i 3a – 15 dziewczynek i jeden chłopiec, a ich formacja nosi nazwę „FireDance”.

Każda grupa uczęszcza w roku szkolnym na zajęcia 2-3 razy w tygodniu w ramach programu SKS. - Niestety czas pandemii i nauka zdalna zaburzyła systematyczność ćwiczeń. Obecnie intensywnie spotykaliśmy się od kwietnia 2021 – przyznaje Edyta Dynda, wicedyrektor SP w Ciechowie, nauczyciel wychowania fizycznego i opiekun zespołów. - Uczniowie na zajęciach ćwiczą sumiennie, rozwijają swoje zainteresowania i pasje taneczne oraz mają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego przy muzyce. Podczas zajęć doskonalą układy taneczne z elementami tańca disco, hip-hop, tańca ludowego – dodaje Edyta Dynda.

Po niespełna dwóch latach treningów dzieci mają w swoim repertuarze 8 układów tanecznych. Pokaz swoich umiejętności uczniowie z Ciechowa mieli okazję zaprezentować podczas Szkolnego Dnia Dziecka 1 czerwca br. oraz dwa tygodnie później na Pikniku Rodzinnym w Ciechowie.

- Od września 2021 mam w planie wprowadzić w szkole innowację pedagogiczną o tematyce zdrowia i dobrego samopoczucia  "wytańczonego" podczas spotkań. Uważam, że ruchowe zajęcia taneczne stwarzają dzieciom możliwość odpoczynku psychicznego, pozwalają wyładować emocje i rozwijają postawy wychowawcze – zapowiada wicedyrektor Edyta Dynda i zachęca innych nauczycieli do prowadzenia warsztatów tanecznych w szkołach. ­– Zajęcia mogłyby kończyć się spotkaniem i prezentacją umiejętności w czerwcu każdego roku w szkole w Ciechowie na pokazach talentów tanecznych. Mam nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów na przyszłość – podsumowuje Edyta Dynda.

(prg)

tan 2

tan 1

 

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 2 minut temu
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…