poniedziałek 02.08.2021

Imieniny: Kariny Gustawa

Fot. UM Fot. UM

Taneczna pasja uczniów SP w Ciechowie

Pt, 16.07.2021 18:06
 •  

W Szkole Podstawowej w Ciechowie pod opieką wicedyrektor Edyty Dyndy działają dwie grupy taneczne „Thunder” i „FireDance”, w skład których wchodzą uczniowie klas 1-3. Pandemia znacznie uniemożliwiła rozwój zespołu, ale tancerze mają za sobą już pierwsze występy i po wakacjach pełną parą ruszają z treningami.


Zespół na początku istnienia we wrześniu 2019 roku liczył 15 osób, a w jego skład wchodziły uczennice klas 1a i 1b. W następnym roku szkolnym do treningów dołączyła kolejna grupa uczniów z klas 1a, 1b i 3a – 15 dziewczynek i jeden chłopiec, a ich formacja nosi nazwę „FireDance”.

Każda grupa uczęszcza w roku szkolnym na zajęcia 2-3 razy w tygodniu w ramach programu SKS. - Niestety czas pandemii i nauka zdalna zaburzyła systematyczność ćwiczeń. Obecnie intensywnie spotykaliśmy się od kwietnia 2021 – przyznaje Edyta Dynda, wicedyrektor SP w Ciechowie, nauczyciel wychowania fizycznego i opiekun zespołów. - Uczniowie na zajęciach ćwiczą sumiennie, rozwijają swoje zainteresowania i pasje taneczne oraz mają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego przy muzyce. Podczas zajęć doskonalą układy taneczne z elementami tańca disco, hip-hop, tańca ludowego – dodaje Edyta Dynda.

Po niespełna dwóch latach treningów dzieci mają w swoim repertuarze 8 układów tanecznych. Pokaz swoich umiejętności uczniowie z Ciechowa mieli okazję zaprezentować podczas Szkolnego Dnia Dziecka 1 czerwca br. oraz dwa tygodnie później na Pikniku Rodzinnym w Ciechowie.

- Od września 2021 mam w planie wprowadzić w szkole innowację pedagogiczną o tematyce zdrowia i dobrego samopoczucia  "wytańczonego" podczas spotkań. Uważam, że ruchowe zajęcia taneczne stwarzają dzieciom możliwość odpoczynku psychicznego, pozwalają wyładować emocje i rozwijają postawy wychowawcze – zapowiada wicedyrektor Edyta Dynda i zachęca innych nauczycieli do prowadzenia warsztatów tanecznych w szkołach. ­– Zajęcia mogłyby kończyć się spotkaniem i prezentacją umiejętności w czerwcu każdego roku w szkole w Ciechowie na pokazach talentów tanecznych. Mam nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów na przyszłość – podsumowuje Edyta Dynda.

(prg)

tan 2

tan 1

 

 • 21
 • 5
 • 0
 • 2
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Redakcja Rolanda,wspomnienia pana Kopacza interesujące,tylko trochę nie w czasie pisać o... 6 godzin temu.
 • Rodzic powiedział(a) Więcej
  Brawo!  Oderwać dzieci od komputerów, konsol i smartfonów i zachęcać do aktywności, tak... 7 godzin temu.
 • Elżbieta powiedział(a) Więcej
  Tom napisał:
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  7 godzin temu.
 • Tom powiedział(a) Więcej
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…