czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Trwają kontrole deklaracji opłat za śmieci

Trwają kontrole deklaracji opłat za śmieci

Śr, 31.03.2021 10:22
 •  

Straż Miejska w Środzie Śląskiej od początku marca prowadzi akcję „Deklaracje 21”, podczas której strażnicy dokonują kontroli deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi pod względem zgodności ilości osób mieszkających w jednym domostwie z liczbą osób faktycznie podanych w deklaracji. Do tej pory strażnicy dokonali już ok. 500 kontroli.


Od września ub.r. strażnicy miejscy mają nowe uprawnienia związane z kontrolą zgodności deklaracji o wysokości tzw. „opłaty śmieciowej” pod względem ilości osób podanych jako zamieszkałe w danej nieruchomości. – W związku z tym, od początku marca wspólnie z Wydziałem Finansów i Budżetu Urzędu Miejskiego prowadzimy zintensyfikowane działania kontrolne – przekazuje Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Strażnicy prowadzą działania na terenie całej gminy, także w okolicznych miejscowościach. Do 22 marca przeprowadzono już 492 kontrole. – W tym czasie 9 osób zostało ukaranych mandatem karnym, a 11 osób zostało pouczonych – informuje Komendant Ryszard Czerwiec. – Warto wspomnieć, że akcja potrwa jeszcze do końca marca, jednak po tym czasie kontrole nadal będą prowadzone – dodaje Komendant SM.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach od dnia 6 września 2019 r. obowiązują następujące terminy składania deklaracji z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami:

- w terminie do 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca – deklaracja składana po raz pierwszy,

- w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana – w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości opłaty należnej na nieruchomości wcześniej zamieszkałej,

- w terminie do 6 miesięcy od daty zgonu – w przypadku zgonu domownika bądź właściciela nieruchomości.

Stawka opłat za odpady komunalne na miesiąc marzec i kwiecień 2021 r. nie ulega zmianie i wynosi 27zł miesięcznie za 1 osobę. Termin płatności drugiej raty upływa 25 kwietnia. Wydział Finansów i Budżetu Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej przypomina także mieszkańcom, którzy nie uiścili jeszcze opłaty za pierwszą ratę, że termin minął 25 lutego br.

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszczana jest przelewem na indywidualny rachunek bankowy wskazany przez Gminę Środa Śląska lub w kasie Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

Przypominamy, jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości położonej w Gminie Środa Śląska, a w ostatnim czasie:

 • przeprowadziłeś się do naszej gminy, zmieniłeś adres zamieszkania,
 • urodziło Ci się dziecko lub zmieniła się liczba osób mieszkających w Twoim domu lub lokalu,

to pamiętaj o konieczności złożenia nowej deklaracji lub dokonania zmian w złożonej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

(prg) / fot. zdj. ilustracyjne

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 6 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 6 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 6 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 10 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…