wtorek 24.05.2022

Imieniny: Joanny ZuzannyTrwają zapisy na regionalne lekcje biblioteczne „Śladami historii po Środzie Śląskiej”
19 października br. w Czytelni BP odbyła się regionalna lekcja biblioteczna promująca miasto Środa Śląska. Spotkanie z klasą 3c Szkoły Podstawowej nr 3 zapoczątkowało cykl lekcji regionalnych pn. „Śladami historii po Środzie Śląskiej”.

Fot. BP Fot. BP

Podczas inauguracyjnego spotkania uczniowie za pomocą mapy „wędrowali” ulicami miasta poznając zabytki oraz ciekawe miejsca w Mieście Skarbów. Stare fotografie i krzyżówka do rozwiązania przybliżyły dzieciom życie i historię miasta. Na zakończenie uczestnicy ćwiczyli pamięć przy grze „Memory Środa Śląska” wydanej przez Urząd Miejski w Środzie Śląskiej.

Kolejna lekcja regionalna odbyła się tydzień później i udział w niej wzięli uczniowie klasy 3a SP.  Podczas zajęć uczniowie doskonale radzili sobie z czytaniem mapy i rozwiązywaniem zagadek historycznych. Najbardziej aktywni otrzymali książki „Środa Śląska dzieje miasta wina i skarbów” oraz upominki promujące miasto i gminę Środa Śląska.

Cykl regionalnych lekcji bibliotecznych o mieście skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Środa Śląska.

Wszystkich opiekunów i wychowawców chętnych do udziału w zajęciach zapraszamy do kontaktu osobistego z Gabrielą Twardowską (Czytelnia BP, pl. Wolności 58), lub telefonicznego: 71 / 397 65 93.

 

(rw/bp)

REKLAMA. Personalizowane,czyli na miarę! Z tekstem dopasowanym do twoich potrzeb, zdjęciami wkomponowanymi w ilustracje, życzeniami i dedykacją. W miękkiej lub twardej oprawie albo na tekturze. Znajdź idealną personalizowaną książkę na prezent, zabawę lub zbliżenie się z dzieckiem.

...kolejna ciekawa oferta to:
 

 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  2 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  2 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie. No kurła o takim nie słyszałem
  2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …