sobota 21.05.2022

Imieniny: Jana Wiktora17 tys. zł dla SP w Ciechowie na wycieczki edukacyjne
Szkoła Podstawowa w Ciechowie otrzymała łącznie ponad 17 tys. zł dofinansowania na organizację jednodniowej oraz trzydniowej wycieczki dla uczniów z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. To jedna z trzech placówek na Dolnym Śląsku, które otrzymały dotację.

Fot. UM Fot. UM

 

- Jesteśmy miło zaskoczeni i dumni, że udało nam się pozyskać te środki – przyznaje Monika Heba-Wierzbicka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciechowie. – Po powrocie uczniów z edukacji zdalnej wszystkie wycieczki wpływają pozytywnie na relacje samych uczniów, ale również uczniów i nauczycieli, powodują ich integrację, która jest bardzo ważna. Takie wyjazdy to możliwość poznania ciekawych miejsc w Polsce dla uczniów o różnym statusie materialnym – wskazuje dyrektor Monika Heba-Wierzbicka.

Uczniowie klas 6 i 7 w ramach programu „Poznaj Polskę” pojadą na trzydniową wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. Całkowity koszt wyjazdu dla 40 uczniów to 21 tys. zł, a dofinansowanie wynosi niespełna 15 tys. zł i stanowi ponad 70% wszystkich kosztów. Termin wyjazdu to druga połowa listopada br.

Uczniowie z klas trzecich dzięki dofinansowaniu pojadą na jednodniową wycieczkę do Wrocławia, do Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie oraz Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Koszt wyjazdu dla 41 uczniów wynosi 2715 zł, a dofinansowanie z programu „Poznaj Polskę” wynosi 2,2 tys. zł, dzięki czemu pokrywa 80% kosztów.

- Gratuluję Pani Dyrektor, nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej w Ciechowie takiego sukcesu i bardzo się cieszę, że nasza gminna placówka jest jedną z trzech szkół na Dolnym Śląsku, która otrzymała dofinansowanie – mówi burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

Wycieczki muszą być zorganizowane do 15 grudnia br. Program „Poznaj Polskę” ma na celu wsparcie organów prowadzących w uatrakcyjnianiu procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

(prg)

  • Gregor powiedział(a) Więcej
    Pies psowi nic nie zrobi,ale tak jak piszesz jak dziecko szło od lewej strony na pasach a.on jechał prawym pasem ,to co ślepy do cholery że dziecka nie widział ,??? 48 minut temu.
  • Aktor powiedział(a) Więcej
    Za zaoszczędzone z lekkiej zimy i rezygnacji koszenia co kupicie Panowie? 3 godziny temu.
  • Bratek powiedział(a) Więcej
    Było trzeba łąki siać, teraz to nie kosimy he he he 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …