wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Fot. UM Fot. UM

Uczniowie SP z Ciechowa z wizytą w średzkim magistracie

Pn, 06.12.2021 15:24

Uczniowie klasy 2b Szkoły Podstawowej w Ciechowie wraz z przedstawicielami Małego Samorządu Uczniowskiego mieli okazję poznać pracę Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, a także zwiedzić budynek średzkiego Ratusza.


Młodych gości przywitał w sali sesyjnej Rady Miejskiej sekretarz Gminy Marcin Nowakowski, który opowiedział uczniom m.in. o pracy urzędu, przebiegu wyborów samorządowych oraz charakterystyce pracy samorządowca – burmistrza, radnego i pracownika administracji samorządowej.

Uczniowie mieli także okazję do rozmowy z radną Rady Miejskiej Joanną Wasylkowską z Ciechowa oraz wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Mieczysławem Łabatczykiem, z którymi później dzieci przeprowadzały wywiad. Uczniowie zwiedzili urząd miejski, w tym także gabinet burmistrza, który jest na obecnie urlopie wypoczynkowym i zastępuje go sekretarz Gminy.

Wycieczka po średzkim magistracie przypadła im do gustu, a jeden z uczniów stwierdził nawet, że w przyszłości chciałby zostać burmistrzem :-) Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od gospodarzy spotkania słodkości oraz prezenty przygotowane przez wydział promocji i rozwoju gminy. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy na kolejne :-)

(prg)

 • 13
 • 12
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 35 minut temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... godzinę temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 10 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…